Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 17:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Racławice Śląskie: mają nowy most na Osobłodze

Nowy most na Osobłodze w Racławicach Śląskich [zdj. Jan Poniatyszyn]
Nowy most na Osobłodze w Racławicach Śląskich [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ważną dla południa regionu inwestycję drogową oddano do użytku w Racławicach Śląskich. Rozbudowano tam drogę wojewódzką nr 417. Powstał też nowy most. W ramach tego zadania wykonano również rondo, chodniki oraz zainstalowano dodatkowe oświetlenie drogi.
- Nowy most na Osobłodze uwzględnia wysokie stany tej rzeki oraz planowany zbiornik przeciwpowodziowy – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. – Wszelkie parametry tego mostu związane z tutejszymi sprawami wodnymi uwzględniliśmy w projekcie. Stąd może się wydawać, że wygórowane parametry tego obiektu są niekoniecznie potrzebne, ale jest to most zaprojektowany na kolejne kilkadziesiąt lat.

- Jak policzyłem tutaj przejeżdża ponad dwa tysiące samochodów dziennie - mówi Tadeusz Rosowiecki, który mieszka przy drodze wojewódzkiej nieopodal mostu w Racławicach Śląskich. – Od 2008 roku pisałem podania, mobilizowałem ludzi, liczyłem przejeżdżające tutaj samochody. Archiwum mam. Jest to gruba teczka listów i dokumentów korespondencji z urzędami i ministerstwami. Po 18 latach udało się zrealizować to, co marzyłem.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 417 wraz z budową mostu w Racławicach Śląskich kosztowała ponad 11 milionów złotych. Z tego ponad 9,6 mln złotych stanowi unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Bartłomiej Horaczuk
Tadeusz Rosowiecki

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 22:00 "Utrzymaliśmy stan posiadania" - komentarz posła PO Tomasza Kostusia do wyborów do Rady Miasta Opola Siedmiu radnych miejskich w Opolu będzie mieć Koalicja Obywatelska PO.Nowoczesna - wynika z nieoficjalnych informacji. Komitet Arkadiusza Wiśniewskiego zdobęd ... » więcej 2018-10-22, godz. 21:00 Kasiura będzie rządzić Krapkowicami przez kolejne 5 lat. Sonik gratuluje i docenia frekwencję Andrzej Kasiura będzie burmistrzem Krapkowic przez kolejną kadencję. W niedzielnym głosowaniu zdobył 4758 głosów, czyli o 508 więcej niż jego rywal starosta M ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:30 Jarosław Kielar burmistrzem Kluczborka na piątą kadencję. Jego komitet z samodzielną większością w radzie miasta Blisko 78 proc. poparcia otrzymał w wyborach dotychczasowy burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar. Oznacza to, że będzie pełnił tę funkcję przez piątą kadencję. ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:03 Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Opolszczyźnie Frekwencja w wyborach samorządowych w województwie opolskim wyniosła 48,63 procent. W wyborach do sejmiku wojewódzkiego zwyciężyła Koalicja Obywatelska, na kt ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:00 Znamy radnych Kędzierzyna-Koźla i Brzegu Opolska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego składy rad gmin w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. » więcej 2018-10-22, godz. 19:45 Jarosław Tkaczyński i Zbigniew Kitajgrodzki powalczą w II turze o urząd burmistrza Praszki O tym, kto zostanie burmistrzem Praszki zdecyduje II tura wyborów. W walce o fotel burmistrza startowało czterech kandydatów. » więcej 2018-10-22, godz. 19:00 Komitet A.Wiśniewskiego ma większość w radzie miasta. Razem dla Opola i komitet Marcina Gambca bez mandatów KWW Arkadiusza Wiśniewskiego świętuje zwycięstwo w wyborach do rady miasta Opola. Spośród 25 mandatów klubowi przyznano łącznie 13 mandatów, po trzy w okręgac ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:30 Kordian Kolbiarz wysoko wygrywa w Nysie. Kolejna tura w Brzegu, Dobrzeniu Wielkim i Baborowie W Nysie Kordian Kolbiarz pozostawił w tle swoich rywali. Uzyskał on poparcie 14063 wyborców. II tura w Dobrzeniu Wielkim. O fotel wójta ubiegają się Piotr Szl ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:20 Podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety w Opolu zatrzymany. Wpadł w ręce służb w Belgii Bułgar, podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety, do którego doszło w maju br. przy ul. Ozimskiej w Opolu, jest już w rękach mundurowych. Jak informuje prok ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:00 W powiecie nyskim wyborcza dogrywka tylko w Głuchołazach. Na czele pozostałych gmin bez zmian Tylko w jednej gminie powiatu nyskiego konieczna będzie druga tura wyborów na burmistrza. Włodarze wszystkich pozostałych gmin zachowują swoje stanowiska. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »