Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-15, 21:01 Autor: Katarzyna Zawadzka

Po zdrowie z kijkami. III Opolski Marsz Nordic Walking w Suchym Borze

Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Blisko 200 osób wzięło udział w III Opolskim Marszu Nordic Walking. Gościem specjalnym wydarzenia był Marco Kantaneva z Finlandii - twórca tej dyscypliny. Uczestnicy mieli do pokonania na poziomie łatwiejszym dystans 5 kilometrów, bardziej zaawansowani maszerowali 8 kilometrów.
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór. Marco Kantanevę zapytaliśmy w jaki sposób nauczyć się prawidłowego marszu z kijami do nordic walking.

- Na to pytanie można bardzo długo odpowiadać albo bardzo krótko - mówi Kantaneva. - Najkrócej można to ująć w ten sposób, trzeba wziąć kije i zacząć naturalnie, po prostu tak jak chodzimy - iść. 80 procent ludzi w ten sposób zrobi to dobrze - dodaje.

Ewa Zydek z powiatu będzińskiego na Śląsku dotarła do mety pierwsza w kategorii dla kobiet 60+.

- Trasa była przecudowna, bardzo fajna, choć jak dla mnie troszkę za prosta - mówi pani Ewa. - To dlatego, że ja trenuję z reguły w moich okolicach, gdzie mamy takie pagórkowate tereny, więc góra-dół tam chodzę, a tutaj było dla mnie prościutko. Bardzo byłam zadowolona z końcówki, gdzie dałam jak to się mówi trochę więcej czadu, z czego jestem bardzo dumna - dodaje.

Jutro (16.09) kolejne spotkanie promujące nordic walking - tym razem w Opolu. O godz. 10:00 Marco Kantaneva wygłosi prelekcję w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Później zaplanowano warsztaty zdrowego gotowania, a po nich marsz z kijkami w Parku Nadodrzańskim. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Marco Kantaneva
Ewa Zydek

Wiadomości z regionu

2018-11-12, godz. 20:15 Z MZK na najpiękniejsze jarmarki świąteczne Europy Miejski Zakład Komunikacyjny z Kędzierzyna-Koźla zaprasza do wspólnych wyjazdów na najpiękniejsze jarmarki świąteczne. Wśród miejsc, które będzie można odwied ... » więcej 2018-11-12, godz. 20:00 Jan Jasion obejmie mandat po staroście Józefie Kozinie w radzie powiatu głubczyckiego Jan Jasion z Baborowa zajmie miejsce, zmarłego dzisiaj (12.11) Józefa Koziny, w radzie powiatu głubczyckiego. » więcej 2018-11-12, godz. 19:45 Pieniędzy nie było, ale niespodzianek sporo. Co krył zabytkowy sejf w Prudniku? Dokumenty z czasów niemieckich oraz powojennych znaleziono w sejfie prudnickiego nadleśnictwa. Są tam trzy skrytki, które nie były otwierane od ubiegłego wiek ... » więcej 2018-11-12, godz. 16:03 Najpierw urząd. Byczynę czeka wielkie oszczędzanie - Szykujemy poważne cięcia na różnych płaszczyznach - zapowiada nowa burmistrz Byczyny, Iwona Sobania. To w związku z zadłużeniem gminy, które wynosi 92 milio ... » więcej 2018-11-12, godz. 15:15 Zmarł Józef Kozina, starosta powiatu głubczyckiego Nad ranem zmarł głubczycki starosta Józef Kozina. » więcej 2018-11-12, godz. 15:00 Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowej Rady Miasta Opola Do 19 listopada trwa nabór chętnych do pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta Opola na lata 2018-2020. Kandydatem może zostać uczeń szkoły ponadpodstawowej z tere ... » więcej 2018-11-12, godz. 13:00 Od 9 grudnia nowy rozkład jazdy PKP. Co wśród ciekawszych zmian? - Od 9 grudnia pojawi weekendowe połączenie Nysa - Wrocław - potwierdził w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony K ... » więcej 2018-11-12, godz. 11:30 Zmodernizują przejścia dla pieszych i dokupią tablicę radarową Pięć przejść dla pieszych w gminie Kolonowskie zostanie zmodernizowanych. Chodzi o te zebry, które znajdują się przy placówkach oświatowych. Projekt obejmuje ... » więcej 2018-11-12, godz. 11:15 Małpa utknęła na drzewie w opolskim ZOO. Zwierzęciu pomogli strażacy W opolskim ogrodzie zoologicznym jedna z małp utknęła na drzewie. Dyżurny OSP otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc w uwolnieniu zwierzęcia, które zaklinowało ... » więcej 2018-11-12, godz. 08:30 Piosenki odrodzonej Polski wybrzmiały w Domu Kultury w Ozimku. Wielki finał projektu "Twórcza Niepodległość" Przedstawieniem historycznym i wieczornym koncertem piosenek odrodzonej Polski zakończył się cykl wydarzeń pod hasłem „Twórcza Niepodległość- świętujmy razem” ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »