Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-15, 21:01 Autor: Katarzyna Zawadzka

Po zdrowie z kijkami. III Opolski Marsz Nordic Walking w Suchym Borze

Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Blisko 200 osób wzięło udział w III Opolskim Marszu Nordic Walking. Gościem specjalnym wydarzenia był Marco Kantaneva z Finlandii - twórca tej dyscypliny. Uczestnicy mieli do pokonania na poziomie łatwiejszym dystans 5 kilometrów, bardziej zaawansowani maszerowali 8 kilometrów.
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór. Marco Kantanevę zapytaliśmy w jaki sposób nauczyć się prawidłowego marszu z kijami do nordic walking.

- Na to pytanie można bardzo długo odpowiadać albo bardzo krótko - mówi Kantaneva. - Najkrócej można to ująć w ten sposób, trzeba wziąć kije i zacząć naturalnie, po prostu tak jak chodzimy - iść. 80 procent ludzi w ten sposób zrobi to dobrze - dodaje.

Ewa Zydek z powiatu będzińskiego na Śląsku dotarła do mety pierwsza w kategorii dla kobiet 60+.

- Trasa była przecudowna, bardzo fajna, choć jak dla mnie troszkę za prosta - mówi pani Ewa. - To dlatego, że ja trenuję z reguły w moich okolicach, gdzie mamy takie pagórkowate tereny, więc góra-dół tam chodzę, a tutaj było dla mnie prościutko. Bardzo byłam zadowolona z końcówki, gdzie dałam jak to się mówi trochę więcej czadu, z czego jestem bardzo dumna - dodaje.

Jutro (16.09) kolejne spotkanie promujące nordic walking - tym razem w Opolu. O godz. 10:00 Marco Kantaneva wygłosi prelekcję w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Później zaplanowano warsztaty zdrowego gotowania, a po nich marsz z kijkami w Parku Nadodrzańskim. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Marco Kantaneva
Ewa Zydek

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:00 "Odpady nie stanowią zagrożenia dla środowiska". Pierwsze ustalenia WIOŚ ws. nielegalnego składowiska w Brzęczkowicach Na tym etapie nie można powiedzieć, że odkryte na terenie kurnika w Brzęczkowicach nielegalne składowisko stanowi zagrożenie dla środowiska - tak wynika z inf ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:40 Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »