Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-15, 21:01 Autor: Katarzyna Zawadzka

Po zdrowie z kijkami. III Opolski Marsz Nordic Walking w Suchym Borze

Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Danuta Rospond-Bednarska i Marco Kantaneva
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Uczestnicy III Opolskiego Marszu Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Danuta Rospond-Bednarska i Lucilla Kossowska - uczestniczki III Opolskiego Marszu Nordic Walking[fot. Katarzyna Zawadzka]
Blisko 200 osób wzięło udział w III Opolskim Marszu Nordic Walking. Gościem specjalnym wydarzenia był Marco Kantaneva z Finlandii - twórca tej dyscypliny. Uczestnicy mieli do pokonania na poziomie łatwiejszym dystans 5 kilometrów, bardziej zaawansowani maszerowali 8 kilometrów.
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór. Marco Kantanevę zapytaliśmy w jaki sposób nauczyć się prawidłowego marszu z kijami do nordic walking.

- Na to pytanie można bardzo długo odpowiadać albo bardzo krótko - mówi Kantaneva. - Najkrócej można to ująć w ten sposób, trzeba wziąć kije i zacząć naturalnie, po prostu tak jak chodzimy - iść. 80 procent ludzi w ten sposób zrobi to dobrze - dodaje.

Ewa Zydek z powiatu będzińskiego na Śląsku dotarła do mety pierwsza w kategorii dla kobiet 60+.

- Trasa była przecudowna, bardzo fajna, choć jak dla mnie troszkę za prosta - mówi pani Ewa. - To dlatego, że ja trenuję z reguły w moich okolicach, gdzie mamy takie pagórkowate tereny, więc góra-dół tam chodzę, a tutaj było dla mnie prościutko. Bardzo byłam zadowolona z końcówki, gdzie dałam jak to się mówi trochę więcej czadu, z czego jestem bardzo dumna - dodaje.

Jutro (16.09) kolejne spotkanie promujące nordic walking - tym razem w Opolu. O godz. 10:00 Marco Kantaneva wygłosi prelekcję w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Później zaplanowano warsztaty zdrowego gotowania, a po nich marsz z kijkami w Parku Nadodrzańskim. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Marco Kantaneva
Ewa Zydek

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej 2019-10-15, godz. 14:10 37-letni policjant postrzelił się podczas ćwiczeń na strzelnicy w Strzelcach Opolskich. Policja bada okoliczności wypa ... 37-letni policjant postrzelił się z broni podczas ćwiczeń na strzelnicy znajdującej się w Farskiej Kolonii, dzielnicy na obrzeżach Strzelec Opolskich. Do zdar ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:10 Ukradł skuter, a następnie spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. 26-letni grodkowianin wpadł w ręce policji Najpierw ukradł motorower, a później wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tym stanie 26-letni grodkowianin spowodował wypadek na obwodnicy miasta. » więcej 2019-10-15, godz. 12:50 NFZ organizuje "Środę z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. Tym razem w przychodni ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:15 Namysłowscy mundurowi angażują się w pomoc dla 7-letniego Tomka. Dziecko choruje na glejaka mózgu Policjanci z Namysłowa włączają się w akcję pomocy dla chorego syna funkcjonariusza dolnośląskiego garnizonu. 7-letni Tomek z Oławy choruje na glejaka mózgu. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »