Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-05, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Odkrywamy radość. "Sister Mob" na opolskim rynku [GALERIA]

Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wspólny taniec, ekspresja i modlitwa "Ojcze Nasz" w języku afrykańskim. Siostry juniorystki ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego zorganizowały na opolskim rynku "Sisters Mob" pod hasłem "Odkrywamy radość".
- Chciałyśmy ukazać radość z powołania jakie daje Bóg. To nie tylko powołanie do życia zakonnego, także do małżeństwa, do bycia lekarzem, czy nauczycielem - mówi siostra Agnieszka Królikowska. - Pierwszy taniec był tańcem Baba Yetu, czyli modlitwa Ojcze Nasz w języku suahili. Był także taniec "Every move I make", czyli "Jesteś życiem mym" w języku angielskim. A na koniec, żeby zaangażować wszystkich zebranych ludzi, zatańczyliśmy wspólnie "Belgijkę".

- Sisters Mob to jeden z punktów kilkudniowego spotkania sióstr juniorystek z całej Europy - wyjaśnia siostra Hanna. - Chciałyśmy pokazać jak wygląda nasze życie właśnie wychodząc na ulicę i pokazując innym. Jesteśmy misjonarkami, więc siostry po ślubach mają przeznaczenie jechać na misje do Afryki, do Azji. Podróżujemy w różne regiony Europy, więc po prostu mieszamy języki. Śpiewamy często po hiszpańsku, w językach naszych ojczystych, po słowacku, ukraińsku, czy niemiecku - mówi.

Wydarzenie jest nawiązaniem do popularnych flashmobów, krótkich spontanicznych występów przyciągających uwagę przechodniów.
siostra Anna Królikowska
siostra Hanna

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 10:52 3 udane akcje mundurowych KAS na opolskim odcinku A4. W bagażach podróżujących trasą znaleziono narkotyki Do pierwszego zatrzymania doszło 8 października rano. Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami ze Strzelec Opolskich zatrzymali do kontroli osobowego busa. ... » więcej 2018-10-15, godz. 10:11 Zandberg porównał Roberta Węgrzyna do prezydenta Legionowa. Zareagowała żona byłego posła PO Partia Razem krytykuje Koalicję Obywatelską za umieszczenie byłego posła Roberta Węgrzyna na liście wyborczej do Sejmiku Województwa Opolskiego. Były parlamen ... » więcej 2018-10-15, godz. 10:08 Tragiczny weekend na drogach regionu. Ofiary to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego To był tragiczny weekend na drogach województwa opolskiego. W 10 wypadkach drogowych zginęły dwie osoby, a 8 zostało rannych. Ofiary śmiertelne to pieszy i ro ... » więcej 2018-10-15, godz. 06:45 Opolscy politycy wskazali największe wyzwania dla nowego samorządu wojewódzkiego Największe wyzwania samorządu wojewódzkiego po wyborach były tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy dążyli do podsumowania działań obecnej koalic ... » więcej 2018-10-14, godz. 20:30 Plac Jana Pawła II w Opolu jest dostępny dla mieszkańców. Jak oceniają to miejsce po rewitalizacji? Oficjalnie oddano do użytku przebudowany plac Jana Pawła II w Opolu. Z tej okazji zorganizowano koncert pt. 'Jan Paweł II - świadek nadziei', jako obchody 40- ... » więcej 2018-10-14, godz. 19:24 Głuchołazy rozpoczęły walkę ze smogiem, kandydaci na burmistrza mają na to różne pomysły Z zanieczyszczanym powietrzem borykają się Głuchołazy, które mają turystyczne aspiracje. Problem ten dokuczliwy jest zwłaszcza w sezonie grzewczym. Sprawcami ... » więcej 2018-10-14, godz. 18:22 Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola solidarnie zrezygnowało z udziału w debacie akademickiej. Arkadiusz Wiśniewski ... Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola zrezygnowało z udziału w akademickiej debacie w Studenckim Centrum Kultury. Solidarną decyzję motywowali nieobecnością ... » więcej 2018-10-14, godz. 16:34 Odnowili 140-letni nagrobek i uczyli się o parlamentaryzmie W ramach projektu związanego z parlamentaryzmem, uczniowie gimnazjum w Jemielnicy poznali sylwetkę ks. Carla Gratza, jedynego parlamentarzysty z tej gminy. Ur ... » więcej 2018-10-14, godz. 15:00 Wiceminister Ociepa wezwał marszałka Bułę do debaty o rozwoju województwa Marcin Ociepa wzywa marszałka Andrzeja Bułę do debaty o przyszłości województwa opolskiego. Wiceminister przedsiębiorczości i technologii, zarazem lider listy ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:05 Komitet Marcina Gambca ma poparcie Adriana Zandberga i całej Partii Razem Adrian Zandberg, lider partii Razem, oficjalnie poparł Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Gambca w wyborach do Rady Miasta Opola. Kandydaci Razem startują z li ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »