Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-05, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Odkrywamy radość. "Sister Mob" na opolskim rynku [GALERIA]

Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wspólny taniec, ekspresja i modlitwa "Ojcze Nasz" w języku afrykańskim. Siostry juniorystki ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego zorganizowały na opolskim rynku "Sisters Mob" pod hasłem "Odkrywamy radość".
- Chciałyśmy ukazać radość z powołania jakie daje Bóg. To nie tylko powołanie do życia zakonnego, także do małżeństwa, do bycia lekarzem, czy nauczycielem - mówi siostra Agnieszka Królikowska. - Pierwszy taniec był tańcem Baba Yetu, czyli modlitwa Ojcze Nasz w języku suahili. Był także taniec "Every move I make", czyli "Jesteś życiem mym" w języku angielskim. A na koniec, żeby zaangażować wszystkich zebranych ludzi, zatańczyliśmy wspólnie "Belgijkę".

- Sisters Mob to jeden z punktów kilkudniowego spotkania sióstr juniorystek z całej Europy - wyjaśnia siostra Hanna. - Chciałyśmy pokazać jak wygląda nasze życie właśnie wychodząc na ulicę i pokazując innym. Jesteśmy misjonarkami, więc siostry po ślubach mają przeznaczenie jechać na misje do Afryki, do Azji. Podróżujemy w różne regiony Europy, więc po prostu mieszamy języki. Śpiewamy często po hiszpańsku, w językach naszych ojczystych, po słowacku, ukraińsku, czy niemiecku - mówi.

Wydarzenie jest nawiązaniem do popularnych flashmobów, krótkich spontanicznych występów przyciągających uwagę przechodniów.
siostra Anna Królikowska
siostra Hanna

Wiadomości z regionu

2018-08-17, godz. 21:30 Hipertermia, czyli leczenie gorączką nowotworów. Tę metodę stosują w Opolu Leczenie nowotworów poprzez podwyższanie temperatury ciała. Tę dynamicznie rozwijającą się metodę o nazwie hipertermia, jako jedyny ośrodek w regionie stosuje ... » więcej 2018-08-17, godz. 20:30 Mniejszość Niemiecka zapowiada szerokie otwarcie podczas wyborów samorządowych - Podejmujemy pewne kroki otwarcia nie tylko na środowisko Mniejszości Niemieckiej, aby realnie powalczyć o mandaty - powiedział w Loży Radiowej radny Marcin ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Kolejne komitety rejestrują się w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego Rejestracja komitetów wyborczych w regionie ruszyła na dobre. Do dziś (17.08) do godziny 16:00 komisarze wyborczy w Opolu zarejestrowali 16 komitetów. Z momen ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Opolski politolog o wyborach samorządowych 2018. "One rozpoczynają cykl wyborczy" Do wyborów samorządowych zostały 2 miesiące. Sondaże wskazują znaczną przewagę PiS-u. - Ta partia ma realne szanse na wygraną w 2/3 regionów, ale jest to zale ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:30 Czy Skarbimierz powinien połączyć się z Brzegiem w jedną gminę? Samorządowa Loża Radiowa zawita do Skarbimierza-Osiedl ... Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów by się rozwija ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:00 Rozszczelnienie gazociągu w Opolu. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Do rozszczelnienia gazociągu doszło przy stacji redukcyjnej w zakładzie ECO przy ul. Harcerskiej w Opolu. » więcej 2018-08-17, godz. 17:15 Opole: na Korfantego już nie pracują, ale ulica wciąż nieprzejezdna Wczoraj (16.08) informowaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ulicy Korfantego w Opolu. Miał to być wtorek. Ale jest szansa, że ulica zostanie otwar ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Czy rodziny zastępcze mogą wspólpracować z rodzicami biologicznymi? MOPR w Opolu próbuje zachęcić 'Trudny start, lepsza przyszłość' to nazwa projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu. Dotyczy rodzin zastępczych, rodziców biologic ... » więcej 2018-08-17, godz. 15:30 Policja szuka świadków wypadku dwóch rowerzystów w Opolu Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku na ulicy św. Jacka na ścieżce rowerowej w Opolu. Do zdarzenia doszło 9 sierpnia pomiędzy godziną 16:30 a 17:00. » więcej 2018-08-17, godz. 15:00 Jakość wody w opolskich kąpieliskach wciąż jest dobra. Przynajmniej w akwenach monitorowanych przez sanepid We wszystkich akwenach zgłoszonych sanepidowi na Opolszczyźnie woda jest zdatna do kąpieli. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »