Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-05, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Odkrywamy radość. "Sister Mob" na opolskim rynku [GALERIA]

Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wspólny taniec, ekspresja i modlitwa "Ojcze Nasz" w języku afrykańskim. Siostry juniorystki ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego zorganizowały na opolskim rynku "Sisters Mob" pod hasłem "Odkrywamy radość".
- Chciałyśmy ukazać radość z powołania jakie daje Bóg. To nie tylko powołanie do życia zakonnego, także do małżeństwa, do bycia lekarzem, czy nauczycielem - mówi siostra Agnieszka Królikowska. - Pierwszy taniec był tańcem Baba Yetu, czyli modlitwa Ojcze Nasz w języku suahili. Był także taniec "Every move I make", czyli "Jesteś życiem mym" w języku angielskim. A na koniec, żeby zaangażować wszystkich zebranych ludzi, zatańczyliśmy wspólnie "Belgijkę".

- Sisters Mob to jeden z punktów kilkudniowego spotkania sióstr juniorystek z całej Europy - wyjaśnia siostra Hanna. - Chciałyśmy pokazać jak wygląda nasze życie właśnie wychodząc na ulicę i pokazując innym. Jesteśmy misjonarkami, więc siostry po ślubach mają przeznaczenie jechać na misje do Afryki, do Azji. Podróżujemy w różne regiony Europy, więc po prostu mieszamy języki. Śpiewamy często po hiszpańsku, w językach naszych ojczystych, po słowacku, ukraińsku, czy niemiecku - mówi.

Wydarzenie jest nawiązaniem do popularnych flashmobów, krótkich spontanicznych występów przyciągających uwagę przechodniów.
siostra Anna Królikowska
siostra Hanna

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 10:45 Nauka programowania i języka obcego od przedszkola? Zajęcia z programowania, nauka analitycznego myślenia czy języka obcego. Tak coraz częściej wyglądają zajęcia w przedszkolach na Opolszczyźnie. Umożliwia to u ... » więcej 2018-12-12, godz. 09:29 Kierowca wjechał w pylon Do zdarzenia doszło w Opolu przy ul. Ozimskiej. Kierujący autem osobowym najprawdopodobniej nie opanował samochodu, wypadł z drogi i uderzył w pylon stacji be ... » więcej 2018-12-12, godz. 09:00 WOT na Opolszczyźnie jeszcze nie powstały, a już są chętni do służby 500 osób zgłosiło chęć służby w Wojskach Obrony Terytorialnej w naszym województwie. Mimo, że formacja na Opolszczyźnie zostanie utworzona w przyszłym roku to ... » więcej 2018-12-12, godz. 08:30 Nysa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy Gwiazdkowe prezenty, choinki czy świąteczne ozdoby już po raz kolejny będzie można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Nysie. Oprócz zakupów, w świąteczny k ... » więcej 2018-12-12, godz. 00:15 Europoseł Sławomir Kłosowski o sytuacji po strzelaninie w Strasburgu Według najnowszych danych zginęły 4 osoby. Wcześniej informowano też o 11 rannych. (Stan na 11.12 godzina 23:00) » więcej 2018-12-11, godz. 22:00 Coraz więcej bielików nad opolskim niebem. Rośnie liczba par tych dostojnych drapieżników - Odbudowaliśmy w Polsce i w całej Europie populację bielika i z tego należy się cieszyć - przekonuje Marek Stajszczyk, przyrodnik i ornitolog. To efekt restr ... » więcej 2018-12-11, godz. 21:00 Obniżka pensji Sabiny Nowosielskiej, mimo że radni zgodzili się na... maksymalną stawkę Radni miejscy z Kędzierzyna-Koźla jednogłośnie uchwalili, że prezydent Sabina Nowosielska będzie zarabiała maksymalną możliwą kwotę, czyli 10 940 zł. To jedna ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:30 Mimo zmiany burmistrzów przygraniczne miasta będą rozwijać dotychczasowe kontakty Współpraca w zakresie kultury, przedsiębiorczości oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem samorządów lokalnych. W tych obszarach prowa ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:00 Poszukiwany kandydat do kierowania ośrodkiem w Zakrzowie W gminnym ośrodku sportu i rekreacji w Zakrzowie znów jest bezkrólewie. Dotychczasowy szef tej jednostki został wójtem Reńskiej Wsi i na razie nie znaleziono ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:30 Obcokrajowiec i polska rodzina razem przy wigilijnym stole - można się zgłaszać do "Wigilii bez granic" Chcą polepszać kontakty między Polakami a cudzoziemcami - Instytut Myśli Schumana rozpoczął akcję „Wigilia bez granic”, której celem jest zaaranżowanie spotka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »