Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-31, 12:20 Autor: Piotr Wójtowicz

Jest gorąco, ale w lesie możemy jeszcze biegać

Obieżyświat - Opolskie lasy
Obieżyświat - Opolskie lasy
Wilgotność ściółki w opolskich lasach jest coraz niższa. Według informacji Nadleśnictwa Prószków brak opadów deszczu spowodował, że wilgotność spadła do poziomu 12 procent. Nadleśniczy Marek Bocianowski podkreśla, że w tej chwili w 3-stopniowej skali ogłoszono pierwszy stopień, co oznacza, że nie jest jeszcze tragicznie.
- Poziom zagrożenia pożarowego w ostatnich dniach wahał się między pierwszym a drugim stopniem. Wynika to z tego, że nadal mamy okres wegetacyjny, czyli rośliny nadal mają w sobie soki, ponadto - mimo tej suszy, nadal rano zauważamy rosę na trawie, co oznacza, że jest jeszcze wilgotność w powietrzu - mówi Marek Bocianowski.

Zdaniem nadleśniczego jeżeli w ciągu kolejnych dni będziemy mieli do czynienia z podobnymi temperaturami jak dziś, wilgotność może spaść do 9 procent.

Przypomnijmy, że największe zagrożenie pożarem mamy gdy leśnicy ogłaszają stopień 0, a najniższe kiedy jest poziom 3. Zaznaczmy, że w tej chwili nie wprowadzono okresowego zakazu wstępu do lasu - ale korzystajmy z niego z rozwagą - apeluje Marek Bocianowski.
Z Markiem Bocianowskim rozmawia Piotr Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »