Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-30, 07:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodziny zastępcze w powiecie kluczborskim będą się integrowały. Rusza duży projekt

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Będą wspierać i integrować rodziny zastępce. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku rozpoczyna drugą edycję programu "Bliżej siebie".
Dzięki temu rodziny otrzymają między innymi karnety na basen, będą uczestniczyły w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, czy spotkaniach ze specjalistami.

- Działania integracyjne prowadzimy od blisko 10 lat - mówi Iwona Rudnicka-Hrynyszyn, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku. - My zorientowaliśmy się, że to przynosi bardzo dobre efekty. To są nasi klienci, ale to też są osoby, z którymi chcemy współpracować, i które chcemy wspierać. Te działania w projekcie dają nam taką możliwość.

W ramach drugiej edycji programu rodziny zastępcze będą mogły też skorzystać z rehabilitacji. To ważne, ponieważ dużą ich część stanowią osoby starsze.

- Te wszystkie działania są ukierunkowane w stronę ułatwienia życia dla tych rodzin oraz wymiany poglądów, czy integracji - dodaje Rudnicka-Hrynyszyn. - W tym projekcie zaplanowaliśmy kilka wyjazdów kilkudniowych. To jest połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Ci ludzie się ze sobą integrują, poznają. Mają możliwość wymiany doświadczeń. Znają się lepiej poprzez działania, które już realizowaliśmy wcześniej.

W powiecie kluczborskim jest ponad 90 rodzin zastępczych, które wychowują 115 dzieci.

Program będzie realizowany przez 2,5 roku i będzie kosztował 2 miliony 200 tysięcy złotych. 2 miliony złotych stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »