Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-30, 07:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodziny zastępcze w powiecie kluczborskim będą się integrowały. Rusza duży projekt

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Będą wspierać i integrować rodziny zastępce. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku rozpoczyna drugą edycję programu "Bliżej siebie".
Dzięki temu rodziny otrzymają między innymi karnety na basen, będą uczestniczyły w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, czy spotkaniach ze specjalistami.

- Działania integracyjne prowadzimy od blisko 10 lat - mówi Iwona Rudnicka-Hrynyszyn, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku. - My zorientowaliśmy się, że to przynosi bardzo dobre efekty. To są nasi klienci, ale to też są osoby, z którymi chcemy współpracować, i które chcemy wspierać. Te działania w projekcie dają nam taką możliwość.

W ramach drugiej edycji programu rodziny zastępcze będą mogły też skorzystać z rehabilitacji. To ważne, ponieważ dużą ich część stanowią osoby starsze.

- Te wszystkie działania są ukierunkowane w stronę ułatwienia życia dla tych rodzin oraz wymiany poglądów, czy integracji - dodaje Rudnicka-Hrynyszyn. - W tym projekcie zaplanowaliśmy kilka wyjazdów kilkudniowych. To jest połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Ci ludzie się ze sobą integrują, poznają. Mają możliwość wymiany doświadczeń. Znają się lepiej poprzez działania, które już realizowaliśmy wcześniej.

W powiecie kluczborskim jest ponad 90 rodzin zastępczych, które wychowują 115 dzieci.

Program będzie realizowany przez 2,5 roku i będzie kosztował 2 miliony 200 tysięcy złotych. 2 miliony złotych stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn

Wiadomości z regionu

2018-08-17, godz. 08:00 Żołnierz, policjant i strażak - pomimo upałów zawsze w mundurze Za oknami skwar, a wśród nas są tacy, którzy muszą pracować w regulaminowych strojach. Żołnierze, policjanci i strażacy nawet w upalne dni nie mogą zrezygnowa ... » więcej 2018-08-16, godz. 20:30 Opole: utrudnienia na Wrocławskiej w związku z budową obwodnicy Piastowskiej W piątek (17.08) na ulicy Wrocławskiej w Opolu wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W związku z budową obwodnicy Piastowskiej zamknięty zostanie wew ... » więcej 2018-08-16, godz. 20:25 Samochód osobowy potracił w Krapkowicach rowerzystkę Poszkodowana 70-letnia kobieta trafiła Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do opolskiego USK. » więcej 2018-08-16, godz. 20:00 Opolscy pielgrzymi coraz bliżej celu. W piątek ostatni długi odcinek [ZDJĘCIA] Opolscy pielgrzymi będący w drodze na Jasną Górę opuścili już teren województwa i wędrują w stronę Częstochowy. Dziś (16.08) wieczorem zatrzymają się na nocle ... » więcej 2018-08-16, godz. 18:15 Opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała już 6 komitetów wyborczych Od ogłoszenia terminu wyborów samorządowych we wtorek (14.08) opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała 6 komitetów wyborczych (stan na 16. ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:30 Korfantego w Opolu będzie dłużej zamknięta, czyli do 21 sierpnia Ulica Korfantego w Opolu będzie zamknięta do 21 sierpnia. To kolejne przesunięcie terminu wyłączenia z ruchu jednej z głównych ulic miasta. Powodem utrudnień ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:18 Prudnik: policja prowadzi wakacyjne działania profilaktyczne i kontrole Bezpiecznie przebiegają wakacje w powiecie prudnickim. Jak dotąd policja nie odnotowała groźnych zdarzeń będących efektem pozostawienia nieletnich bez opieki. ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:00 Renowacja lokomotywy w Opolu to koszt 200 tysięcy złotych. Miasto czeka na ruch kolei Nadal nie jest znana przyszłość zabytkowej lokomotywy, która stoi przy dworcu głównym w Opolu. Według ekspertyzy, przygotowanej przez zewnętrzną firmę, koszt ... » więcej 2018-08-16, godz. 16:39 Stary gazociąg zostanie wymieniony. Dodatkowa inwestycja przy remoncie ul. Warszawskiej w Głubczycach 200 metrów gazociągu zostanie wymienione przy ul. Warszawskiej w Głubczycach. Usterka sieci została wykryta podczas remontu drogi, a konkretnie wymiany sieci ... » więcej 2018-08-16, godz. 16:00 Dopalacze w pudełku na płytę CD. Służbowy pies wywąchał substancje na poczcie w Opolu Dopalacze schowane w opakowaniu po płycie CD przechwycili w stolicy regionu funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »