Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-30, 07:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodziny zastępcze w powiecie kluczborskim będą się integrowały. Rusza duży projekt

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Będą wspierać i integrować rodziny zastępce. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku rozpoczyna drugą edycję programu "Bliżej siebie".
Dzięki temu rodziny otrzymają między innymi karnety na basen, będą uczestniczyły w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, czy spotkaniach ze specjalistami.

- Działania integracyjne prowadzimy od blisko 10 lat - mówi Iwona Rudnicka-Hrynyszyn, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku. - My zorientowaliśmy się, że to przynosi bardzo dobre efekty. To są nasi klienci, ale to też są osoby, z którymi chcemy współpracować, i które chcemy wspierać. Te działania w projekcie dają nam taką możliwość.

W ramach drugiej edycji programu rodziny zastępcze będą mogły też skorzystać z rehabilitacji. To ważne, ponieważ dużą ich część stanowią osoby starsze.

- Te wszystkie działania są ukierunkowane w stronę ułatwienia życia dla tych rodzin oraz wymiany poglądów, czy integracji - dodaje Rudnicka-Hrynyszyn. - W tym projekcie zaplanowaliśmy kilka wyjazdów kilkudniowych. To jest połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Ci ludzie się ze sobą integrują, poznają. Mają możliwość wymiany doświadczeń. Znają się lepiej poprzez działania, które już realizowaliśmy wcześniej.

W powiecie kluczborskim jest ponad 90 rodzin zastępczych, które wychowują 115 dzieci.

Program będzie realizowany przez 2,5 roku i będzie kosztował 2 miliony 200 tysięcy złotych. 2 miliony złotych stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 00:30 "Nie biliśmy się o podium" Komentarz Apolonii Klepacz, kandydatki lewicy razem na prezydenta Opola - Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale spodziewam się, że realny będzie wyższy - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów prezydenckich w Opolu Apolonia Klepac ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:25 Rakoczy: nie udało się zepchnąć nas ze sceny politycznej. Dobra pozycja PSL w sondażach Według sondaży, PSL zajęło trzecie miejsce w wyborach samorządowych w kraju. Ludowcy zdobyli poparcie 16,6% głosujących. Tak wynika z sondażu Ipsos dla TVP, T ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:20 WYBORCZA NOC Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie Arkadiusz Wiśniewski prezydentem Opola, Sabina Nowosielska prezydentem Kędzierzyna-Koźla, a Kordian Kolbiarz burmistrzem Nysy? Tak wynika z badania exit poll ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:10 Gambiec: poczekajmy na oficjalne wyniki. Rada Miasta jest w naszym zasięgu Marcin Gambiec, według badań exit poll, przeprowadzonych przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego dla Radia Opole i NTO, zajął czwarte miejsce w wyś ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:02 Goście politycznego wieczoru wyborczego Radia Opole o wynikach sondażu exit poll w Opolu [FILM] Arkadiusz Wiśniewski jest bardzo prawdopodobnym zwycięzcą wyborów prezydenckich w Opolu. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolski ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:00 Lider opolskiej PO: Mogliśmy lepiej przygotować kampanię w Opolu - Jako Koalicja Obywatelska mogliśmy lepiej przygotować się do wyborów prezydenckich w Opolu - komentuje sondażowe wyniki Andrzej Buła, marszałek województwa ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:29 Trytko-Warczak: Wynik trzeba przyjąć na klatę. Nie żałuję decyzji o starcie w wyborach - Porażkę trzeba przyjąć i wyciągnąć z niej wnioski - komentuje wynik sondażu exit pool przeprowadzonego na zlecenie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej Jol ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:29 Smoter: Liczę, że wyniki sondażu się nie potwierdzą - Mam nadzieję, że ten sondaż jest daleki od rzeczywistości - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów na burmistrza Nysy Piotr Smoter z Ligi Nyskiej. » więcej 2018-10-21, godz. 23:28 Grabowski o wynikach exit poll: gratuluję prezydentowi, liczę na mandaty Kukiz'15 w radzie miasta Paweł Grabowski z Kukiz’15 zajął piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Opola. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej prz ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:25 Pozytywna kampania i dużo pracy w radzie miasta. Tak podsumowuje wyborczy wieczór Barbara Kamińska - Na razie sondaży nie chcę komentować, bo poczekamy na ostateczne wyniki - stwierdziła Barbara Kamińska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »