Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-30, 07:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodziny zastępcze w powiecie kluczborskim będą się integrowały. Rusza duży projekt

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku wyda ponad 2 miliony złotych na integrację rodzin zastępczych [fot. starostwo powiatowe w Kluczborku]
Będą wspierać i integrować rodziny zastępce. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku rozpoczyna drugą edycję programu "Bliżej siebie".
Dzięki temu rodziny otrzymają między innymi karnety na basen, będą uczestniczyły w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, czy spotkaniach ze specjalistami.

- Działania integracyjne prowadzimy od blisko 10 lat - mówi Iwona Rudnicka-Hrynyszyn, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku. - My zorientowaliśmy się, że to przynosi bardzo dobre efekty. To są nasi klienci, ale to też są osoby, z którymi chcemy współpracować, i które chcemy wspierać. Te działania w projekcie dają nam taką możliwość.

W ramach drugiej edycji programu rodziny zastępcze będą mogły też skorzystać z rehabilitacji. To ważne, ponieważ dużą ich część stanowią osoby starsze.

- Te wszystkie działania są ukierunkowane w stronę ułatwienia życia dla tych rodzin oraz wymiany poglądów, czy integracji - dodaje Rudnicka-Hrynyszyn. - W tym projekcie zaplanowaliśmy kilka wyjazdów kilkudniowych. To jest połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Ci ludzie się ze sobą integrują, poznają. Mają możliwość wymiany doświadczeń. Znają się lepiej poprzez działania, które już realizowaliśmy wcześniej.

W powiecie kluczborskim jest ponad 90 rodzin zastępczych, które wychowują 115 dzieci.

Program będzie realizowany przez 2,5 roku i będzie kosztował 2 miliony 200 tysięcy złotych. 2 miliony złotych stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn
Iwona Rudnicka-Hrynyszyn

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Tragedia na Wrocławskiej w Opolu. To było samopodpalenie? Do tragicznego zdarzenia doszło po południu w Opolu w pobliżu szkoły podstawowej nr 8 w Opolu. Nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie sam się podpalił. Na m ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Danuta Jazłowiecka ze Strasburga: Parlament Europejski pracuje normalnie, ale centrum miasta jest zamknięte Pozamykane sklepy, restauracje i hotele. Całonocny zakaz wstępu lub opuszczania budynku Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe kontrole na ulicach. Tak przedst ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:30 "Opolska mama ma moc" - udowodniły to dzieci i młodzież z regionu tworząc plakaty, mapy, opowiadania i wiersze [ZDJĘCI ... Do konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem 'Opolska mama ma moc' zgłoszono ponad 900 prac z całego województwa. Miał on promować rodzinę oraz związane z n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »