Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-20, 18:30 Autor: Maciej Stępień

Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Pracownicy mówią o dotacjach samorządowych

Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Na razie wszystkie kursy zawieszono [fot. Maciej Stępień]
Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Na razie wszystkie kursy zawieszono [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do sprawy przewoźnika, który zawiesił kursy autobusowe na czas wakacji. Namysłowski PKS przeżywa ciężkie chwile. Spółka od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, a zdaniem tamtejszych samorządowców jest zbyt słaba, by walczyć z konkurencją. Pracownicy i kierowcy autobusów mówią, że sytuacja jest naprawdę trudna.
- Jak nie ma pasażera, to się nie zarabia - podkreśla anonimowo jeden z kierowców. – Pasażerów nie ma, na palcach jednej ręki można policzyć. Wozimy powietrze, dużo powietrza. W tej chwili kursy są zawieszone. Brutalna prawda jest taka, że nie ma już z czego dokładać.

Zdaniem pracowników, samorządy powinny dotować przejazdy.

- Musi być dobra wola z ich strony. Jeśli do nich nie dotrze, że do kursów trzeba dokładać, to po prostu ich mieć nie będą. Mój kolega ma prywatną firmę i ma trzy autobusy. I też nie jeździ. Zapytał się, czy samorządy będą dopłacać do przejazdów. Usłyszał, że nie, dlatego on też nie jeździ, a mógłby. Gminy nie chcą płacić.

A do tematu wracamy w jutrzejszej Samorządowej Loży Radiowej. Nasze plenerowe studio stanie przy dworcu PKS-u w Namysłowie. Rozmowę o stanie transportu publicznego w regionie zaczynamy po godzinie 11.
Pracownik namysłowskiego PKS-u

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »