Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-20, 18:30 Autor: Maciej Stępień

Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Pracownicy mówią o dotacjach samorządowych

Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Na razie wszystkie kursy zawieszono [fot. Maciej Stępień]
Jaka przyszłość czeka namysłowski PKS? Na razie wszystkie kursy zawieszono [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do sprawy przewoźnika, który zawiesił kursy autobusowe na czas wakacji. Namysłowski PKS przeżywa ciężkie chwile. Spółka od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, a zdaniem tamtejszych samorządowców jest zbyt słaba, by walczyć z konkurencją. Pracownicy i kierowcy autobusów mówią, że sytuacja jest naprawdę trudna.
- Jak nie ma pasażera, to się nie zarabia - podkreśla anonimowo jeden z kierowców. – Pasażerów nie ma, na palcach jednej ręki można policzyć. Wozimy powietrze, dużo powietrza. W tej chwili kursy są zawieszone. Brutalna prawda jest taka, że nie ma już z czego dokładać.

Zdaniem pracowników, samorządy powinny dotować przejazdy.

- Musi być dobra wola z ich strony. Jeśli do nich nie dotrze, że do kursów trzeba dokładać, to po prostu ich mieć nie będą. Mój kolega ma prywatną firmę i ma trzy autobusy. I też nie jeździ. Zapytał się, czy samorządy będą dopłacać do przejazdów. Usłyszał, że nie, dlatego on też nie jeździ, a mógłby. Gminy nie chcą płacić.

A do tematu wracamy w jutrzejszej Samorządowej Loży Radiowej. Nasze plenerowe studio stanie przy dworcu PKS-u w Namysłowie. Rozmowę o stanie transportu publicznego w regionie zaczynamy po godzinie 11.
Pracownik namysłowskiego PKS-u

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »