Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 12:45 Autor: Marzena Śmierciak

Miesiąc piłkarskich zmagań, wielki finał... i po mundialu. Goście Radia Opole podsumowali Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji

[fot. sxc.hu]
[fot. sxc.hu]
Antoni Piechniczek [fot. Wanda Kownacka]
Antoni Piechniczek [fot. Wanda Kownacka]
Józef Żymańczyk [fot.Paweł Grabek]
Józef Żymańczyk [fot.Paweł Grabek]
Koniec mundialu w Rosji. Po miesiącu zmagań na rosyjskich stadionach dwudzieste pierwsze piłkarskie mistrzostwa świata przeszły do historii. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Francji, która w meczu finałowym pokonała Chorwację 4:2.
- Mnie się podobał cały przebieg mistrzostw świata - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Antoni Piechniczek, legendarny trener reprezentacji Polski, także były trener Odry Opole. - Była spora liczba meczów bardzo ciekawych, bardzo interesujących, sporo niespodzianek. Sam mecz finałowy również był godny finału. Było sporo bramek - aż sześć. To się rzadko zdarza, żeby w finale trafiało się tyle bramek. Krótko mówiąc, tych pozytywnych momentów było bardzo dużo - podsumował mundial na naszej antenie były selekcjoner.

Zdaniem Antoniego Piechniczka, sprawdziła się przede wszystkim formuła 32 drużyn, które startowały w finałach. - FIFA zmierza do tego, aby popularyzować piłkę na całym świecie i chce dać szansę mniejszym krajom - dodał trener.

- Start większej liczby drużyn przynajmniej w tej formule w Rosji sprawdził się i to bardzo. Bo rozgrywki już grupowe były bardzo emocjonujące, przyniosły sporo niespodzianek, jak na przykład brak wyjścia z grupy wówczas jeszcze aktualnych mistrzów świata - Niemców, potem dość wczesne odpadnięcie reprezentacji Argentyny, niedojście do nawet półfinału Brazylii. W sumie tych niespodzianek było sporo - wyliczał poranny gość.

Podsumowując mundial, Antoni Piechniczek zwrócił także uwagę na to, że po turnieju wielu trenerów zostało zwolnionych, w tym selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka. Mistrzostwa pokazały też przewagę europejskiej piłki nożnej.

- Nie może tak jednak być, że mundial kosztuje tyle pieniędzy - podkreślił Antoni Piechniczek. - Rosja zbudowała lub zmodernizowała 12 stadionów, które na co dzień nie będą użytkowane. To są naprawdę miliardy euro, które mogły być wykorzystane na bardziej humanitarne cele w takim kraju jak Rosja - dodał legendarny trener.

- To była doskonała impreza - jej przygotowanie, atmosfera, organizacja - mówił w "Poglądach i osądach" o mundialu w Rosji Józef Żymańczyk, były napastnik Odry Opole, który miał okazję oglądać na miejscu - w Rosji - mecz polskiej reprezentacji.

- Niestety tak słabej reprezentacji i tak słabego meczu nie widziałem nigdy - mówił drugi poranny gość.

- Bo jak ja widziałem, jak Milik cztery razy podaje do przeciwnika i jak panienka stoi na boisku, to mnie po prostu, że tak powiem, szlag trafiał, siedząc tam na stadionie. Ja tego naprawdę nie rozumiem. Grałem kiedyś też z orzełkiem na piersiach i ja na murawie zostawiałem wszystko. Dla mnie to było wyróżnienie - mówił Józef Żymańczyk. - Kibic wszystko wybaczy - umiejętności, słabszą formę, ale brak zaangażowania to, co widać w telewizji i na żywo, to po prostu tego kibic nie wybaczy - mówił były piłkarz.

Dodajmy, polska reprezentacja znalazła się na pierwszym miejscu w niechlubnym rankingu najgorszych drużyn mundialu w Rosji, który stworzył portal realsport101.com. Polacy wyprzedzili drużyny Panamy i Niemiec.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca, a zakończyły 15 lipca. Był to pierwszy turniej w Europie Wschodniej, pierwszy także ze względu na zastosowanie techniki wideoweryfikacji decyzji sędziego (tzw. VAR).
Antoni Piechniczek cz.1
Antoni Piechniczek cz.2
Józef Żymańczyk

Wiadomości z regionu

2024-04-25, godz. 17:40 Po wypadku, udarze, rehabilitacji. Opole uruchamia opiekę krótkoterminową Opole rusza z programem opieki krótkoterminowej dla osób potrzebujących. Będzie pierwszym w województwie opolskim, i 5 w kraju samorządem, który będzie… » więcej 2024-04-25, godz. 17:00 Głogówek chce być przyjazny dla osób niepełnosprawnych Niepełnosprawni uczniowie z trzech powiatów będą mieli bezpieczny i komfortowy przewóz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku. Gmina kupi… » więcej 2024-04-25, godz. 16:00 Zakład Aktywności Zawodowej przy Fundacji DOM działa już 20 lat Od 20 lat przekazują wsparcie w postaci szkoleń, praktyk i staży. Obecnie pracuje tam 60 osób z umiarkowanym lub znaczącym stopniem niepełnosprawności… » więcej 2024-04-25, godz. 15:46 Z fotela wiceburmistrza na... burmistrza. Krzysztof Reinert nowym włodarzem Gogolina Krzysztof Reinert, aktualny wiceburmistrz Gogolina, już za kilka dni będzie rządził w gminie. W wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, potrzebna… » więcej 2024-04-25, godz. 15:41 Modernizacja koksowni w Zdzieszowicach na półmetku. Inwestycja warta 165 mln zł 165 mln zł kosztują prace modernizacyjne w zakładach koksowniczych ArcelorMittal Poland w Zdzieszowicach. Do nowo wybudowanego 90-metrowego komina, który zastąpił… » więcej 2024-04-25, godz. 14:30 "Tu się nie da przejść". Pacjenci mają problem z dotarciem do przychodni w Opolu [INTERWENCJA] - Piesi muszą tu wykonać slalom - skarży się mieszkanka Opola na drogę do przychodni 'Centrum' przy ulicy Kościuszki. Od kilku lat jest tam parking dla samochodów… » więcej 2024-04-25, godz. 14:05 To już jest koniec... Radni Opola zebrali się po raz ostatni w tej kadencji Dla 8 radnych Opola to była ostatnia okazja, by zabrać głos podczas dyskusji i zagłosować. Dziś (25.04) radni ósmej kadencji spotkali się po raz ostatni… » więcej 2024-04-25, godz. 14:00 "Słowem malowane - o rodzinie opowieści". Osoby z niepełnosprawnością recytowały poezję Zwykle występują tu gwiazdy muzyki. Dziś (25.04) sceną Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zawładnęli uczniowie szkół specjalnych z całego województwa… » więcej 2024-04-25, godz. 13:00 Policjanci nie tylko łapią przestępców. Pomagają też w wyjątkowych sytuacjach Pomogli osobom w potrzebie, na ręce Komendanta Głównego Policji wpłynęło podziękowanie od lokalnych władz. » więcej 2024-04-25, godz. 12:15 Mieli montować fotowoltaikę, kradli miedziane przewody. Zatrzymano 7 pracowników Ukradli swojemu pracodawcy pół tony miedzianych przewodów, przyłapano ich na gorącym uczynku. Na początku kwietnia dzielnicowy z gminy Niemodlin dowiedział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »