Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-05, 09:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Urzędnicy piszą pisma, a wieża z antenami już stoi. "Będziemy walczyć do skutku"

Urzędnicy piszą pisma, a wieża z antenami już stoi [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Urzędnicy piszą pisma, a wieża z antenami już stoi [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sprawa dotyczy do protestu mieszkańców przeciwko budowie w Polskiej Cerekwi masztu z antenami komórkowymi. Jeden z operatorów wydzierżawił teren od rolnika, uzyskał pozwolenie na budowę i zaczął stawiać masz. Okoliczni mieszkańcy dopiero wtedy dowiedzieli się, że wysoka na 50 metrów konstrukcja ma stać nieopodal ich domów. Uważają, że złamano przepisy.
Wójt gminy Polska Cerekiew wystąpił do starostwa w Kędzierzynie-Koźlu o wznowienie postępowania o wydanie pozwolenia budowlanego. Nie wstrzymało jednak samej budowy masztu.

- Nasz wniosek został przez starostwo odrzucony – mówi wójt Piotr Kanzy. – Złożyliśmy pismo, można powiedzieć, zażalenie na tę decyzję do pana wojewody, no i zobaczymy. Niemniej jednak wiemy, że wieża już stoi, postępowanie trwa, budowa trwa, inwestor nie ma żadnych podstaw do tego, żeby zaprzestać tej budowy.

Wójt nie ukrywa, że obawia się negatywnego efektu tych starań.

Mieszkańcy Polskiej Cerekwi, którzy kilka tygodni temu protestowali przeciw budowie masztu, zapowiadali, że będą walczyć do skutku. Jak wojewoda im nie pomoże, to chcą sprawę skierować do sądu.
Piotr Kanzy

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 14:45 Opolanie podarowali paczki najuboższym mieszkańcom miasta Wierni z parafii św. Jacka w Opolu podarowali świąteczne paczki najuboższym mieszkańcom miasta. Część artykułów spożywczych i ubrań kupili sami, resztę zebral ... » więcej 2018-12-17, godz. 13:30 Karpia na świątecznych stołach nie zabraknie. Hodowcy chcą przekonać klientów do jedzenia tych ryb przez cały rok Karpia w wannie już nie trzymamy. Coraz więcej osób rezygnuje też z noszenia żywych ryb w reklamówce do domu. - Klienci wolą produkt gotowy do spożycia, czyli ... » więcej 2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:48 Kierowcy uważajcie na pieszych! Apeluje opolska policja Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w trzech wypadkach do jakich doszło w czasie weekendu na opolskich drogach. Po raz kolejny najtragiczniejsze zdarz ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:00 Leśnicy rozpoczęli w lasach akcję "Choinka" Święta coraz bliżej. W tym tygodniu spodziewany jest szczyt sprzedaży choinek. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 30 zł za sztukę. Można je kupić ... » więcej 2018-12-17, godz. 07:30 Głuchołaski schron wzbogacił się o dodatkową salę. "My po prostu dobrze się tu bawimy" Podziemia szkoły podstawowej nr 3 w Głuchołazach, a byłego Publicznego Gimnazjum nr 2, od ponad trzech lat służą młodzieży, która coraz chętniej spędza tam wo ... » więcej 2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »