Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-29, 08:32 Autor: Joanna Matlak

Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej w Opolu

Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Uwaga na nowe światła na os. Armii Krajowej [fot. Joanna Matlak]
Działa już sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Sosnkowskiego i Szarych Szeregów na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Co prawda, nie nastąpił jeszcze oficjalny odbiór, ale miasto prowadzi już testy.
Zamontowanie świateł to nowy pomysł Miejskiego Zarządu Dróg, który chciał poprawić kwestie bezpieczeństwa w tym miejscu. Rok wcześniej zamontowano także poduszki berlińskie. Przypomnijmy, w pobliżu znajduje się szkoła podstawowa.

- Sygnalizacja jest wzbudzana na dwa sposoby– mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Z jednej strony są piesi, którzy naciskając przycisk uruchamiają ją. W drugim przypadku są detektory, które na lewoskręcie i na wyjeździe z Szarych Szeregów, w przypadku pojawienia się samochodu, wykrywają go i dopiero wtedy światła są uruchamiane - mówi Bahryj.

Koszt inwestycji, którą wykonała firma Dynniq, to 385 tys. złotych.
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2019-11-21, godz. 11:30 3 promile alkoholu w organizmie, a w portfelu prawa jazdy brak. Obywatelskie zatrzymanie w Głubczycach Do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna - to kary, jakie grożą 46-latkowi, zatrzymanemu w Głubczycach. » więcej 2019-11-21, godz. 11:15 Nietypowa akcja strażaków. Wyciągali cielaka z Odry Dla biało-brązowego cielaka kąpiel w Odrze skończyła się szczęśliwie tylko dzięki dzięki pomocy strażaków. Do tej nietypowej sytuacji doszło dzisiaj (21.11) r… » więcej 2019-11-21, godz. 11:00 Policjanci odnaleźli zwłoki młodego mężczyzny z Wołczyna. Kluczborska prokuratura prowadzi śledztwo Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Wołczyna. 23-letni mężczyzna wyszedł z domu w niedzielę (17.11) rano i od tego czasu nie było z nim żadnego kontakt… » więcej 2019-11-21, godz. 10:17 Pracownicy socjalni świętują. Liczba rodzin korzystających ze świadczeń spada, ale potrzeby są wciąż ogromne 21 listopada to w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Swoje 20-lecie obchodzi także Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. » więcej 2019-11-21, godz. 10:00 W Wołczynie szykują wniosek o kolejne wsparcie z programu Maluch Plus. Na nowe miejsca w żłobku Utworzenie drugiego oddziału żłobkowego rozważają władze gminy Wołczyn. Nowe możliwości wynikają z faktu, że przedszkolaki przeniosą się do budynku po Szkole Podstawowej… » więcej 2019-11-21, godz. 08:15 Rada miejska w Dobrodzieniu chce połączyć bibliotekę z domem kultury Rajcy Dobrzenia podjęli uchwałę o chęci połączenia domu kultury z biblioteką. Po pierwsze Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu funkcjonuje w tym samym budynku… » więcej 2019-11-21, godz. 07:30 Warsztaty z tematyki karnej hitem Dni Edukacji Prawniczej w Opolu Studenci Uniwersytetu Opolskiego przez trzy dni mieli okazję poznać różne gałęzie prawa w praktyce. W ramach Dni Edukacji Prawniczej przyszli adepci prawa zobaczyli… » więcej 2019-11-20, godz. 22:30 Prudnik: ekologicznymi patrolami gmina walczy ze smogiem. "Bywa, że lokatorzy udają, że ich nie ma w domu" W sezonie grzewczym gmina Prudnik wprowadziła ekopatrole straży miejskiej. Częściej mają kontrolować, czym palone jest w przydomowych paleniskach. Ma to związek… » więcej 2019-11-20, godz. 20:30 Władze Łambinowic wzywają właściciela byłego poligonu do uprzątnięcia nielegalnego wysypiska. W weekend paliły się tam… Władze Łambinowic chcą zapobiec dalszemu nielegalnemu składowaniu odpadów na terenie gminy. W minioną sobotę na dawnym poligonie paliły się składowane tam nielegalnie… » więcej 2019-11-20, godz. 19:45 W Ministerstwie Zdrowia rozmawiano o przyszłości brzeskiego szpitala. "Mamy powody do optymizmu" Samorządowcy i dyrekcja Brzeskiego Centrum Medycznego rozmawiali z ministrem zdrowia na temat przyszłości lecznicy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »