Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-28, 05:38 Autor: Wiktoria Palarczyk

Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni

Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni. Najlepsi uczniowie opolskich szkół nagrodzeni [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i zdolni - tacy są opolscy uczniowie szkół średnich. Najlepsi zostali (27.06) nagrodzeni przez prezydenta Opola za wybitne osiągnięcia naukowe. Wyróżniona młodzież zajęła w tym roku szkolnym czołowe miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych nie tylko na skalę całego województwa, ale i kraju. Niektórzy uczniowie na swoim koncie mają kilka takich tytułów.
- Chodzi w tym o to, żeby umieć jak najlepiej połączyć obowiązki z przyjemnościami tego wieku - zaznacza Szymon Gasz, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie i docenienie naszej pracy, która tak naprawdę trwała cały rok, chociaż niektórzy widzą czasami efekty tej pracy już po fakcie - mówi Anna Domagała z III LO w Opolu.

- To jest kwiat naszej młodzieży. Cenne jest to, że poprzez udział właśnie w tych konkursach i olimpiadach uczniowie rozwijają kompetencje miękkie, te kluczowe i te ponad przedmiotowe. Mówiąc ogólnie, oni stają się przyszłymi, bardzo kreatywnymi obywatelami - dodaje Krystyna Dworecka, zastępca naczelnika wydziału oświaty opolskiego magistratu.

Uczniowie otrzymali nagrodę finansową w wysokości 2000 zł. Jak mówi młodzież - przeznaczą ją na rozwijanie swoich uzdolnień i zainteresowań.
Uczniowie, Krystyna Dworecka

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »