Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-23, 20:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z posłanką Joanną Lichocką w Oleśnie (23.06.2018)
Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak choćby unijne dotacje, krajowych – założenia "piątki Morawieckiego" oraz lokalnych, typu budowa obwodnicy. Jednak tematami, które wywołały największe zainteresowanie były kwestie działalności mediów oraz rozwój gospodarki.
- Do tej pory to stało na głowie, że wielkie korporacje czy zagraniczne banki były uprzywilejowane i nie musiały płacić podatków – mówiła posłanka Joanna Lichocka. – Udało się już wprowadzić podatek bankowy, wprowadzamy podatek od sklepów wielkopowierzchniowych i od wielkich powierzchni biurowych. To jest zrównanie w prawach i w obowiązkach podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych.

- Cieszy nie tylko spora frekwencja, ale również żywe zainteresowanie mieszkańców polityką – mówiła posłanka Katarzyna Czochara, która również uczestniczyła w tym spotkaniu. – Padło wiele ciekawych pytań i postulatów. Młody człowiek pytał o kwestie przyszłości rozwoju polskiej, rodzimej gospodarki. Pytał z taką ogromną troską.

Inne tematy poruszane przez mieszkańców Olesna i okolic związane były np. z tworzeniem samorządu gospodarczego czy pomysłem na obowiązkowe badanie kierowców po 60. roku życia.

Oleskie spotkanie było drugim – po Strzelcach Opolskich – dzisiejszym (23.06) spotkaniem posłanki Lichockiej, które odbyło się w ramach projektu „Polska jest jedna”.
Joanna Lichocka
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-07-23, godz. 19:00 Opolski Komendant Wojewódzki Policji mianowany do korpusu generałów Jarosław Kaleta wczoraj (22.07) podczas Centralnych Obchodów Święta Policji odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację na stopień nadinspektora. Dzis ... » więcej 2018-07-23, godz. 18:30 Egzaminy podczas wakacji. WORD nie narzeka na brak chętnych Choć mamy wakacje liczba zdających egzamin z prawa jazdy nie spada. W tej chwili na egzamin praktyczny z kategorii B czeka się średnio w województwie około 2 ... » więcej 2018-07-23, godz. 17:00 Świadkowie wypadku na ul. Grunwaldzkiej w Opolu poszukiwani Opolska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 7 lipca na ul. Grunwaldzkiej. Około godziny 11 kierujący samochodem osobowym marki audi, cofając ... » więcej 2018-07-23, godz. 16:30 Lubrza: aleja lipowa będzie ścieżką rowerową, obok powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej Jest szansa, że jesienią będzie wyłoniony wykonawca modernizacji odcinka trasy wojewódzkiej 414 w Lubrzy. Mówi się o tym od kilku lat. Powstanie tam zupełnie ... » więcej 2018-07-23, godz. 16:00 Był poszukiwany za rozbój i przechowywał narkotyki. Wpadł w altanie ogrodowej Nyscy policjanci zatrzymali 29-latka poszukiwanego za rozbój. Ustalili on, że może ukrywać się w jednej z altan ogrodowych w Nysie. Kryminalni otrzymali infor ... » więcej 2018-07-23, godz. 15:15 Antyaborcyjny baner wciąż wisi na ścianie budynku w Opolu. Wspólnota mieszkaniowa rozmawiać nie chce Baner antyaborcyjny, który od kilku dni wisi na budynku na skrzyżowaniu ul. Książąt Opolskich i ul. Sądowej w Opolu wzbudził kontrowersje i odbił się szerokim ... » więcej 2018-07-23, godz. 14:00 Poseł Stawiarski krytykuje demonstracje opozycji przed Sejmem - Demonstracje są objawem demokracji, ale nie powinniśmy przekraczać pewnych granic - tak ostatnie protesty opozycji przed parlamentem i wwożenie w bagażniku ... » więcej 2018-07-23, godz. 14:00 Napadł na ratownika medycznego, a w międzyczasie znieważył policjanta. Krewkiemu brzeżaninowi grozi więzienie Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w Brzegu. W nocy z piątku na sobotę zaatakowany został zespół ratownictwa medycznego. Załoga karetk ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:50 Przyczyną zatrucia i śmierci młodych ludzi mogły być pochodne opium Jedna z dwóch ofiar śmiertelnych zatrucia nieznaną substancją i mężczyzna, który jest hospitalizowany na toksykologii w szpitalu w Sosnowcu, bawili się razem ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:15 Przewoził prawie 250 gramów marihuany z Holandii do Polski. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Ireneusz K. podczas przeprowadzki z Holandii do Polski został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 26 marca. Mężczyzna miał przy sobie su ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »