Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-23, 20:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z posłanką Joanną Lichocką w Oleśnie (23.06.2018)
Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak choćby unijne dotacje, krajowych – założenia "piątki Morawieckiego" oraz lokalnych, typu budowa obwodnicy. Jednak tematami, które wywołały największe zainteresowanie były kwestie działalności mediów oraz rozwój gospodarki.
- Do tej pory to stało na głowie, że wielkie korporacje czy zagraniczne banki były uprzywilejowane i nie musiały płacić podatków – mówiła posłanka Joanna Lichocka. – Udało się już wprowadzić podatek bankowy, wprowadzamy podatek od sklepów wielkopowierzchniowych i od wielkich powierzchni biurowych. To jest zrównanie w prawach i w obowiązkach podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych.

- Cieszy nie tylko spora frekwencja, ale również żywe zainteresowanie mieszkańców polityką – mówiła posłanka Katarzyna Czochara, która również uczestniczyła w tym spotkaniu. – Padło wiele ciekawych pytań i postulatów. Młody człowiek pytał o kwestie przyszłości rozwoju polskiej, rodzimej gospodarki. Pytał z taką ogromną troską.

Inne tematy poruszane przez mieszkańców Olesna i okolic związane były np. z tworzeniem samorządu gospodarczego czy pomysłem na obowiązkowe badanie kierowców po 60. roku życia.

Oleskie spotkanie było drugim – po Strzelcach Opolskich – dzisiejszym (23.06) spotkaniem posłanki Lichockiej, które odbyło się w ramach projektu „Polska jest jedna”.
Joanna Lichocka
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 12:30 Młodzież poznawała tajniki pracy policjantów. "Pokazujemy to, co młodzi znają z telewizji. Takie CSI Opole" Mogli zobaczyć, jak pracuje laboratorium, oddział cyberprzemocy oraz odwiedzić policyjną strzelnicę. Opolska młodzież poznawała 'od kuchni' Komendę Wojewódzką ... » więcej 2018-12-12, godz. 11:45 Podróż od krawężnika do krawężnika zakończył przed patrolem policji 2 promile alkoholu w organizmie miał 24-letni mężczyzna, który zdecydował się na jazdę samochodem. Odbijając kołami od krawężnika do krawężnika trafił prosto ... » więcej 2018-12-12, godz. 11:15 Zmiana zasad przyznawania dotacji na programy zdrowotne prowadzone przez samorządy - Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowane z NFZ, ale spada też liczba tych finansowanych przez same samorządy - wskazywał w rozmowie 'W c ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:45 Nauka programowania i języka obcego od przedszkola? Zajęcia z programowania, nauka analitycznego myślenia czy języka obcego. Tak coraz częściej wyglądają zajęcia w przedszkolach na Opolszczyźnie. Umożliwia to u ... » więcej 2018-12-12, godz. 09:29 Kierowca wjechał w pylon Do zdarzenia doszło w Opolu przy ul. Ozimskiej. Kierujący autem osobowym najprawdopodobniej nie opanował samochodu, wypadł z drogi i uderzył w pylon stacji be ... » więcej 2018-12-12, godz. 09:00 WOT na Opolszczyźnie jeszcze nie powstały, a już są chętni do służby 500 osób zgłosiło chęć służby w Wojskach Obrony Terytorialnej w naszym województwie. Mimo, że formacja na Opolszczyźnie zostanie utworzona w przyszłym roku to ... » więcej 2018-12-12, godz. 08:30 Nysa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy Gwiazdkowe prezenty, choinki czy świąteczne ozdoby już po raz kolejny będzie można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Nysie. Oprócz zakupów, w świąteczny k ... » więcej 2018-12-12, godz. 00:15 Europoseł Sławomir Kłosowski o sytuacji po strzelaninie w Strasburgu Według najnowszych danych zginęły 4 osoby. Wcześniej informowano też o 11 rannych. (Stan na 11.12 godzina 23:00) » więcej 2018-12-11, godz. 22:00 Coraz więcej bielików nad opolskim niebem. Rośnie liczba par tych dostojnych drapieżników - Odbudowaliśmy w Polsce i w całej Europie populację bielika i z tego należy się cieszyć - przekonuje Marek Stajszczyk, przyrodnik i ornitolog. To efekt restr ... » więcej 2018-12-11, godz. 21:00 Obniżka pensji Sabiny Nowosielskiej, mimo że radni zgodzili się na... maksymalną stawkę Radni miejscy z Kędzierzyna-Koźla jednogłośnie uchwalili, że prezydent Sabina Nowosielska będzie zarabiała maksymalną możliwą kwotę, czyli 10 940 zł. To jedna ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »