Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-23, 20:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z posłanką Joanną Lichocką w Oleśnie (23.06.2018)
Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak choćby unijne dotacje, krajowych – założenia "piątki Morawieckiego" oraz lokalnych, typu budowa obwodnicy. Jednak tematami, które wywołały największe zainteresowanie były kwestie działalności mediów oraz rozwój gospodarki.
- Do tej pory to stało na głowie, że wielkie korporacje czy zagraniczne banki były uprzywilejowane i nie musiały płacić podatków – mówiła posłanka Joanna Lichocka. – Udało się już wprowadzić podatek bankowy, wprowadzamy podatek od sklepów wielkopowierzchniowych i od wielkich powierzchni biurowych. To jest zrównanie w prawach i w obowiązkach podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych.

- Cieszy nie tylko spora frekwencja, ale również żywe zainteresowanie mieszkańców polityką – mówiła posłanka Katarzyna Czochara, która również uczestniczyła w tym spotkaniu. – Padło wiele ciekawych pytań i postulatów. Młody człowiek pytał o kwestie przyszłości rozwoju polskiej, rodzimej gospodarki. Pytał z taką ogromną troską.

Inne tematy poruszane przez mieszkańców Olesna i okolic związane były np. z tworzeniem samorządu gospodarczego czy pomysłem na obowiązkowe badanie kierowców po 60. roku życia.

Oleskie spotkanie było drugim – po Strzelcach Opolskich – dzisiejszym (23.06) spotkaniem posłanki Lichockiej, które odbyło się w ramach projektu „Polska jest jedna”.
Joanna Lichocka
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-09-24, godz. 17:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Polder Żelazna. Teraz marszałek i Wody Polskie czekają na pieniądze z budżetu Opola Budowa polderu Żelazna ruszy dopiero po podpisaniu specjalnego porozumienia między urzędem marszałkowskim, prezydentem Opola a prezesem Wód Polskich. Takie są ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Mobbing w WZDZ? Pracownicy zakładowej drukarni mówią o nierównym traktowaniu Nierówne premie, zwiększone kontrole dostaw, brak dostępu do odzieży roboczej a nawet zakaz rozmów z załogą innych działów. Pracownicy drukarni 'Lega', działa ... » więcej 2018-09-24, godz. 16:30 SLD - Lewica Razem ma program dotyczący lepszej jakości powietrza i zieleni miejskiej w Opolu 'Czyste powietrze - zielone Opole' to pakiet rozwiązań proponowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica Razem. » więcej 2018-09-24, godz. 15:50 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 14:10 Ruszył proces Polaka oskarżonego o uderzenie Turka i nawoływanie do nienawiści rasowej. Mężczyzna był pijany Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o użycie przemocy z powodu przynależności narodowej. 20 maja minionego roku w jednym ze strz ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:08 To była trutka na szczury! Są wyniki badań mięsa, które podrzucono psom w Dziewkowicach W mięsie i pasztecie rzuconym psom była trutka na szczury - to określili fachowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego. Przypomnijmy - w połowie czerwca za ... » więcej 2018-09-24, godz. 12:15 Z rady miasta do sejmiku czy w drugą stronę? Szymański i Kubalańca o swoich planach - Zdecydowałem się po czterech latach doświadczeń w sejmiku spróbować wrócić do rady miasta, gdzie w moim odczuciu daje się więcej zrobić - ocenił w porannej ... » więcej 2018-09-24, godz. 11:12 Pijani kierowcy zatrzymani w gminie Głubczyce. Rekordzista wydmuchał 2 promile 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez głubczyckich policjantów. Do zatrzymania doszło w sobotnią noc na jednej z ulic w Głubczycach. ... » więcej 2018-09-24, godz. 10:29 Handlowała podróbkami. Wpadła w ręce policji Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 28-letnią kobietę, która na lokalnym targowisku handlowała podrobionymi perfumami i odzieżą sportową. Straty oszacowano ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »