Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-19, 13:10 Autor: Katarzyna Doros

Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom

Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
42 studentów opolskich uczelni odebrało stypendia prezydenta Opola. Wśród wyróżnionych znalazło się 10 doktorantów i 4 olimpijczyków.
- To taki bardzo ważny gest ze strony miasta dla środowiska akademickiego. Doceniamy najzdolniejszych, młodych ludzi - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Nam w Opolu zależy na tym, żeby pomóc młodym ludziom, którzy rozpoczynają studia, albo tym, którzy są i dać im szansę, żeby prowadzili badania naukowe, a w przyszłości, żeby cieplej myśleli o Opolu i chcieli tu zostać. Kwalifikacje, które zdobyli na uczelniach, żeby wykorzystywali tutaj u nas, na miejscu - dodaje.

Stypendia za osiągnięcia naukowe, kulturalno-artystyczne i zaangażowanie w działalność społeczną przyznawane są na dziewięć miesięcy roku akademickiego. Nagrodzeni otrzymają od 400 do 800 złotych, doktoranci od 750 do 1000 złotych. Stypendium olimpijczyków wynosi 500 zł miesięcznie.

- Stypendium dostałam za badania w zakresie interfejsu mózg-komputer, m.in. za wyróżnienie w konkursie prac dyplomowych i udział w różnego rodzaju konferencjach i publikacjach. Kończę studia w tym miesiącu, więc otrzymaną kwotę planuję przeznaczyć na rozwój swojej działalności gospodarczej i zostanie w regionie - mówi Natalia Browarska z Politechniki Opolskiej.

- To jest dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Działam w fundacji Dr Clown oraz w fundacji Rozwoju Społecznego Spinacz i w środowisku akademickim. Otrzymaną kwotę przeznaczę na szkolenia w działaniach z osobami z niepełnosprawnością, osobami starszymi i zabawy z dziećmi - dodaje Ewa Biegun z Uniwersytetu Opolskiego.

Łącznie na wsparcie opolskich studentów w ramach 3 programów stypendialnych z budżetu miasta przeznaczono kwotę 230 000 złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Natalia Browarska, Ewa Biegun

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 16:34 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej 2019-02-21, godz. 14:42 Wjechał do rowu i dostał mandat. Kolizja na krajówce w Lędzinach Kierowca osobowego fiata wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 46 w Lędzinach koło Opola. » więcej 2019-02-21, godz. 14:24 Od nowego roku opolski sanepid potwierdził już 18 przypadków zachorowań na odrę Siedemnaście z nich stwierdzono wśród obywateli Polski, 18. chory to Ukrainiec. 16 osób pochodzi z powiatu opolskiego, dwie z krapkowickiego. » więcej 2019-02-21, godz. 13:58 Gmina daje pieniądze na dodatkowe patrole Policjanci będą pełnić dodatkowe służby na terenie gminy Kolonowskie. Nadkomisarz Arkadiusz Chętnicki ze strzeleckiej komendy policji oraz burmistrz Norbert K ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:40 Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca motoroweru zatrzymany we wtorek przez policjantów w gminie Biała. 51-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, b ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:12 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:00 Opolskie szkoły są przygotowane na pierwszych absolwentów 8 klas i gimnazjów O 100% więcej klas przygotowano w Opolu dla pierwszych absolwentów 8-leniej podstawówki oraz absolwentów ostatniej klasy likwidowanych gimnazjów. O przyjęcie ... » więcej 2019-02-21, godz. 11:33 Dwukrotnie podjęli resuscytację. Brzescy policjanci uratowali życie kobiecie, która zasłabła Do zdarzenia doszło wczoraj w Skarbimierzu-Osiedle. Asp. Michał Kleszcz i mł. asp. Grzegorz Galar patrolowali ulice, gdy nagle na jednym z parkingów zauważyli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »