Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-19, 13:10 Autor: Katarzyna Doros

Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom

Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
Prezydent Opola przyznał stypendia najzdolniejszym studentom i doktorantom [fot. Katarzyna Doros]
42 studentów opolskich uczelni odebrało stypendia prezydenta Opola. Wśród wyróżnionych znalazło się 10 doktorantów i 4 olimpijczyków.
- To taki bardzo ważny gest ze strony miasta dla środowiska akademickiego. Doceniamy najzdolniejszych, młodych ludzi - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Nam w Opolu zależy na tym, żeby pomóc młodym ludziom, którzy rozpoczynają studia, albo tym, którzy są i dać im szansę, żeby prowadzili badania naukowe, a w przyszłości, żeby cieplej myśleli o Opolu i chcieli tu zostać. Kwalifikacje, które zdobyli na uczelniach, żeby wykorzystywali tutaj u nas, na miejscu - dodaje.

Stypendia za osiągnięcia naukowe, kulturalno-artystyczne i zaangażowanie w działalność społeczną przyznawane są na dziewięć miesięcy roku akademickiego. Nagrodzeni otrzymają od 400 do 800 złotych, doktoranci od 750 do 1000 złotych. Stypendium olimpijczyków wynosi 500 zł miesięcznie.

- Stypendium dostałam za badania w zakresie interfejsu mózg-komputer, m.in. za wyróżnienie w konkursie prac dyplomowych i udział w różnego rodzaju konferencjach i publikacjach. Kończę studia w tym miesiącu, więc otrzymaną kwotę planuję przeznaczyć na rozwój swojej działalności gospodarczej i zostanie w regionie - mówi Natalia Browarska z Politechniki Opolskiej.

- To jest dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Działam w fundacji Dr Clown oraz w fundacji Rozwoju Społecznego Spinacz i w środowisku akademickim. Otrzymaną kwotę przeznaczę na szkolenia w działaniach z osobami z niepełnosprawnością, osobami starszymi i zabawy z dziećmi - dodaje Ewa Biegun z Uniwersytetu Opolskiego.

Łącznie na wsparcie opolskich studentów w ramach 3 programów stypendialnych z budżetu miasta przeznaczono kwotę 230 000 złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Natalia Browarska, Ewa Biegun

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »