Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-19, 07:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

W Głuchołazach przy miejskim kąpielisku powstanie nowoczesny skatepark

Skatepark [fot.trojmiast.tv]
Skatepark [fot.trojmiast.tv]
Ponad 700 tysięcy złotych będzie kosztował nowy skatepark, którego budowa ma ruszyć za chwilę. W Głuchołazach w parku przy ulicy Skłodowskiej od kilku lat można oglądać jedynie pozostałości dawnych atrakcji dla rolkarzy i skaterów. Teraz ma powstać nowoczesny park i to w zupełnie innym miejscu.
O dodatkową rozrywkę dla dzieci i młodzieży wzbogaci się teren rekreacyjny, znajdujący się tuż przy miejskim kąpielisku.

- Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, więc za chwilę rozpoczną się pierwsze prace budowlane - mówi Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. - W parku na Skłodowskiej spotkałem się z młodzieżą, która kiedyś tam jeździła. Była prawie w euforii, jak usłyszała, że będzie skatepark, że wreszcie się doczekają. Teren rekreacyjny nad Białką, tuż obok kąpieliska robi się coraz bardziej atrakcyjny. Jest tam basen, nowa droga, parking, tam jest teraz finalizowane oświetlenie, za chwilę będzie skatepark - dodaje Sambor.

- Uzyskaliśmy też pieniądze z rządowego programu "OSA" na siłownie plenerowe, które powstaną przy kąpielisku. Teren nad Białką staje się prawdziwym miejscem rekreacyjnym mieszkańców - zaznacza Sambor.

Nowy skatepark jest współfinansowany z pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Atrakcja dla dzieci i młodzieży ma być oddana do użytku do końca września tego roku.
Roman Sambor

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 18:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »