Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-11, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Trwa szacowanie strat po nawałnicy w Strzelcach Opolskich

Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie szkód po nawałnicy, która przeszła nad Strzelcami Opolskimi w minioną sobotę, 9 czerwca. Na metr kwadratowy spadło wówczas około 40 litrów wody. Największe straty są w centrum miasta, ale deszcz nie oszczędził też okolicznych wiosek.
W parku miejskim wylał staw, kilkukrotnie zwiększając swą objętość. Błoto pokryło drogę transportu rolnego w Kalinowie. Pod wodą znalazły się piwnice w trzech przedszkolach i archiwum spółki wodociągowej. Zalanych było też kilka pomieszczeń w zakładzie karnym numer 2, w tym kotłownia, w której był kocioł skraplający parę wodną.

- Bardzo wiele piwnic zostało zalanych przez wodę, powodem nie było podnoszenie się poziomu wód gruntowych – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Woda płynąca ulicami wlewała się przez okienka do piwnic. Tak było w bardzo wielu budynkach. Straty też w szkole podstawowej numer 7, to rejon Osiedla Piastów Śląskich. Tam woda dostała się do piwnic, do szatni, częściowo również do kotłowni i uszkodziła linię telefoniczną. Infrastruktura drogowa również ucierpiała. Takie charakterystyczne skrzyżowanie ulic Osiedle i Fabrycznej, mówię charakterystyczne ponieważ tam już po raz kolejny podczas silnej ulewy woda podniosła całą nawierzchnię, prawdopodobnie będzie tam jakiś problem z kanalizacją.

W ratuszu powołano komisję, która oszacuje koszt prac remontowych i porządkowych. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z tzw. rezerwy kryzysowej, z budżetu gminy.
Do usuwania skutków nawalnego deszczu i wypompowywania wody zaangażowano 95 strażaków z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, a także służby miejskie.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni uczestniczyli poszli oddać krew. W ten spo ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:00 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej 2018-12-10, godz. 13:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:08 Co 5 opolskie dziecko nie jest zgłoszone do ubezpieczenia. Opolski NFZ traci na tym około 50 mln złotych rocznie - 26 tysięcy dzieci z Opolszczyzny nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, a to stanowi 21 procent całej populacji - powiedział w porannej rozmo ... » więcej 2018-12-10, godz. 11:38 Niebezpieczny weekend na opolskich drogach. Trzy wypadki z udziałem pieszych Siedem osób zostało rannych, w siedmiu wypadkach do jakich doszło w czasie minionego weekendu na drogach województwa opolskiego. Na szczęście nikt w nich nie ... » więcej 2018-12-10, godz. 11:36 Mieszkańcy opolskich dzielnic mają już wodę w kranach. WiK naprawił usterkę Jest już woda na opolskich osiedlach. Pełna ciągłość ma być przywrócona około południa. Powodem awarii było rozszczelnienie na stacji uzdatniania wody w Opolu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »