Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-11, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Trwa szacowanie strat po nawałnicy w Strzelcach Opolskich

Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie szkód po nawałnicy, która przeszła nad Strzelcami Opolskimi w minioną sobotę, 9 czerwca. Na metr kwadratowy spadło wówczas około 40 litrów wody. Największe straty są w centrum miasta, ale deszcz nie oszczędził też okolicznych wiosek.
W parku miejskim wylał staw, kilkukrotnie zwiększając swą objętość. Błoto pokryło drogę transportu rolnego w Kalinowie. Pod wodą znalazły się piwnice w trzech przedszkolach i archiwum spółki wodociągowej. Zalanych było też kilka pomieszczeń w zakładzie karnym numer 2, w tym kotłownia, w której był kocioł skraplający parę wodną.

- Bardzo wiele piwnic zostało zalanych przez wodę, powodem nie było podnoszenie się poziomu wód gruntowych – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Woda płynąca ulicami wlewała się przez okienka do piwnic. Tak było w bardzo wielu budynkach. Straty też w szkole podstawowej numer 7, to rejon Osiedla Piastów Śląskich. Tam woda dostała się do piwnic, do szatni, częściowo również do kotłowni i uszkodziła linię telefoniczną. Infrastruktura drogowa również ucierpiała. Takie charakterystyczne skrzyżowanie ulic Osiedle i Fabrycznej, mówię charakterystyczne ponieważ tam już po raz kolejny podczas silnej ulewy woda podniosła całą nawierzchnię, prawdopodobnie będzie tam jakiś problem z kanalizacją.

W ratuszu powołano komisję, która oszacuje koszt prac remontowych i porządkowych. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z tzw. rezerwy kryzysowej, z budżetu gminy.
Do usuwania skutków nawalnego deszczu i wypompowywania wody zaangażowano 95 strażaków z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, a także służby miejskie.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2018-06-25, godz. 13:45 Rośnie liczba "pacjentów" pogotowia opiekuńczego dla zwierząt w Nysie. Leczą tam dzikie zwierzęta Przychodnia 'Arka' wraz z Pogotowiem Opiekuńczo-Adopcyjnym dla Zwierząt 'Łapa' w Nysie leczą dzikie zwierzęta. » więcej 2018-06-25, godz. 13:00 Interna w Kluczborku nadal zawieszona. Jest jednak nadzieja na wznowienie działalności oddziału Oddział wewnętrzny szpitala w Kluczborku jest ciągle zawieszony. Wniosek w tej sprawie został już złożony. Kluczborska interna będzie zawieszona do 9 lipca. » więcej 2018-06-25, godz. 12:40 Ostatnie godziny głosowania na lokalizację nowych placów zabaw w Opolu Mieszkańcy Opola mogą jeszcze tylko dziś (25.06) do 15.30 internetowo głosować na lokalizację nowych placów zabaw. Do wyboru jest 6 takich miejsc - przy 1 Maj ... » więcej 2018-06-25, godz. 12:02 Policja już prowadzi kontrole w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" - Każda komenda powiatowa w regionie przygotowała punkty kontroli autokarów, którymi dzieci wyjeżdżają na kolonie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery o ... » więcej 2018-06-25, godz. 11:30 Było klepisko, jest parking dla rowerów i samochodów Mieszkańcy Łąk Kozielskich mają nowy teren rekreacyjny. Powstał w miejscu, gdzie jeszcze niedawno było klepisko i dziki plac manewrowy dla samochodów. Zlokali ... » więcej 2018-06-25, godz. 11:14 2 promile alkoholu w organizmie noworodka, matka z jednym promilem. Akcja porodowa w krapkowickim szpitalu Matka w 31. tygodniu ciąży, będąca pod wpływem alkoholu zgłosiła się na oddział ginekologiczno-położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Do zdarzenia doszło ... » więcej 2018-06-25, godz. 10:43 Nie sprawdzisz, czym oddychasz w Kędzierzynie-Koźlu Nie działa aplikacja, która ma pokazywać jakość powietrza w Kędzierzynie-Koźlu - alarmuje nasz słuchacz. W styczniu na terenie miasta zamontowano 26 pyłomierz ... » więcej 2018-06-25, godz. 10:14 Do trzech razy sztuka? Dwa przetargi na budowę kanalizacji były o wiele za drogie Są problemy z rozstrzygnięciem przetargu na budowę pierwszej części sieci kanalizacyjnej w Cisku. Nie wiadomo, czy zadanie uda się zrealizować, bo urzędnicy n ... » więcej 2018-06-25, godz. 09:00 24 kierowców na "podwójnym gazie". Pierwszy weekend "Bezpiecznych wakacji" na drogach województwa 4 wypadki drogowe w których rannych zostało 5 osób odnotowali opolscy policjanci w pierwszy wakacyjny weekend. Niestety, znowu dali znać o sobie nietrzeźwi ki ... » więcej 2018-06-25, godz. 08:41 - Zabrakło wszelkich argumentów. Trener Antoni Piechniczek w Radiu Opole o przegranej Polski z Kolumbią - Mistrzostwa Świata skalą trudności przerosły naszych piłkarzy - tak wczorajszą przegraną Polski w mundialowym starciu z Kolumbią na stadionie w Kazaniu skom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »