Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-11, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Trwa szacowanie strat po nawałnicy w Strzelcach Opolskich

Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie strat po nawałnicy [fot. urząd miejski]
Trwa szacowanie szkód po nawałnicy, która przeszła nad Strzelcami Opolskimi w minioną sobotę, 9 czerwca. Na metr kwadratowy spadło wówczas około 40 litrów wody. Największe straty są w centrum miasta, ale deszcz nie oszczędził też okolicznych wiosek.
W parku miejskim wylał staw, kilkukrotnie zwiększając swą objętość. Błoto pokryło drogę transportu rolnego w Kalinowie. Pod wodą znalazły się piwnice w trzech przedszkolach i archiwum spółki wodociągowej. Zalanych było też kilka pomieszczeń w zakładzie karnym numer 2, w tym kotłownia, w której był kocioł skraplający parę wodną.

- Bardzo wiele piwnic zostało zalanych przez wodę, powodem nie było podnoszenie się poziomu wód gruntowych – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Woda płynąca ulicami wlewała się przez okienka do piwnic. Tak było w bardzo wielu budynkach. Straty też w szkole podstawowej numer 7, to rejon Osiedla Piastów Śląskich. Tam woda dostała się do piwnic, do szatni, częściowo również do kotłowni i uszkodziła linię telefoniczną. Infrastruktura drogowa również ucierpiała. Takie charakterystyczne skrzyżowanie ulic Osiedle i Fabrycznej, mówię charakterystyczne ponieważ tam już po raz kolejny podczas silnej ulewy woda podniosła całą nawierzchnię, prawdopodobnie będzie tam jakiś problem z kanalizacją.

W ratuszu powołano komisję, która oszacuje koszt prac remontowych i porządkowych. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z tzw. rezerwy kryzysowej, z budżetu gminy.
Do usuwania skutków nawalnego deszczu i wypompowywania wody zaangażowano 95 strażaków z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, a także służby miejskie.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2018-08-22, godz. 06:05 Kolejne dwa zdarzenia drogowe w regionie Do kolizji dwóch osobówek doszło we wtorek w Opolu po godzinie 20:00 (21.08). Przed północą natomiast doszło do zderzenia dwóch samochodów na A4. » więcej 2018-08-21, godz. 22:00 Brzeski szpital chce prowadzić rehabilitację w domach pacjentów Brzeski szpital chce wprowadzić do swej oferty nową usługę. Chodzi o rehabilitację domową, dzięki której pacjenci nie musieliby przyjeżdżać na zabiegi. » więcej 2018-08-21, godz. 21:00 Razem dla Opola: Lasery zamiast fajerwerków - Jeżeli Razem dla Opola będzie rządzić miastem w przyszłej kadencji to nie będzie organizować pokazów sztucznych ogni - tak zapowiada przewodniczący tego klu ... » więcej 2018-08-21, godz. 20:00 Partia Razem ma swoje biuro w Opolu Opolski okręg partii Razem ogłasza kandydatów do rady miasta i otwiera pierwsze biuro w Opolu. W uroczystym otwarciu wzięła udział członkini Zarządu Krajowego ... » więcej 2018-08-21, godz. 19:00 Molestowali trójkę dzieci. Grozi im do 15 lat więzienia Nawet 15 lat więzienia grozi 40-letniej Izabeli S. i 38-letniemu Jarosławowi W., którzy w latach 2013-2016, w powiecie krapkowickim, mieli wykorzystywać seksu ... » więcej 2018-08-21, godz. 18:30 Kukiz '15 i zwolennicy połączenia Brzegu ze Skarbimierzem podejdą wspólnie do wyborów w obu gminach Kukiz '15 stworzy w gminach Brzeg i Skarbimierz wspólne listy wyborcze z działaczami lobbującymi za połączeniem obu gmin. » więcej 2018-08-21, godz. 17:40 Wypadek w Elektrowni Opole Podczas rozbudowy Elektrowni Opole jeden z pracowników został ciężko ranny i trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak mówi nam Ireneusz So ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:30 To niepoważne. Arkadiusz Wiśniewski o zamianie Ożoga na Kamińską Zamianę kandydata na prezydenta Opola z Kazimierza Ożoga na Barbarę Kamińską prezydent Arkadiusz Wiśniewski uważa za niepoważną. Dzisiaj oficjalnie Kazimierz ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:37 Prawo i Sprawiedliwość prezentuje "Dobry Program dla Opolszczyzny" Prawo i Sprawiedliwość startuje z kampanią wyborczą i przedstawia pięć punktów programu samorządowego dla regionu, wśród nich nowy węzeł autostradowy, mosty n ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:30 Radny miejski Marcin Gambiec powalczy o fotel prezydenta Opola 'Opole jest dla wszystkich. Łączy nas Opole' - miejski radny Marcin Gambiec będzie ubiegał się o fotel prezydenta stolicy regionu. Dzisiaj (21.08) została ogł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »