Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

"Natura formalna" vs. brak przeciwwskazań. Czy przy Cieplaku w Opolu powstanie lądowisko LPR?

Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Wraca temat powstania lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w okolicy hali Cieplaka w Opolu. Na wczorajszej (28.05) prezentacji budowy stałej bazy LPR w Polskiej Nowej Wsi, wskazano, że brakuje takiego miejsca przy szpitalu na ul. Wodociągowej, do którego często są transportowani pacjenci z udarami.
- Dyrekcja o to zabiega, ale są przeszkody natury formalnej – mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa. - Dyrektor zabiegał o to, aby lądowisko było tam usytuowane, ale jest jakiś problem z Miastem Opole i zgodą na zorganizowanie tego lądowiska. Moim zdaniem miałoby to uzasadnienie, bo dotyczyłoby centrum miasta, obok jest Okrąglak, więc w przypadku imprez masowych podnosiłoby bezpieczeństwo - mówi Kolek.

- My nie widzimy przeciwwskazań, aby samorząd województwa wybudował lądowisko – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

- Jest przewidziany teren, trwają uzgodnienia. Jest miejsce gdzie takie lądowisko mogłoby być wybudowane. Nic mi nie wiadomo o problemach, wręcz mam informację, że gdyby zarząd województwa chciał takie lądowisko wybudować, to może zacząć nawet dzisiaj - mówi rzecznik.

Przypomnijmy, pomysł budowy lądowiska pojawił się przy okazji prezentacji koncepcji na przebudowę Cieplaka. W marcu wiceprezydent Przemysław Zych poinformował Radio Opole, że mimo, iż z projektu przebudowy zniknął pomysł lądowiska, to nie można wykluczyć, że powstanie w przyszłości. Do sprawy będziemy wracać.
Roman Kolek
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 21:30 Raport dnia: 12 nowych przypadków COVID-19 w województwie opolskim. Nie ma ofiar śmiertelnych. Mamy też 6 ozdrowieńców Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 250 osób. Zmarło 47 osób, a 325 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 622… » więcej 2020-05-28, godz. 21:15 Publiczne żłobki w Opolu uruchomiły mniej niż połowę miejsc. Są zwolnienia z opłat podczas nieobecności dzieci Żłobki w Opolu w związku z zaleceniami sanitarnymi uruchomiły około 40% miejsc, dlatego rodzice, których pociechy muszą pozostać w domach, będą zwolnieni z opłat… » więcej 2020-05-28, godz. 21:00 Na Politechnikę Opolską powróci tylko część studentów Na Politechnice Opolskiej od 1 czerwca zostaną wznowione zajęcia, ale tylko na dwóch wydziałach. Na uczelnię powrócą studenci elektrotechniki oraz wychowania fizycznego… » więcej 2020-05-28, godz. 20:30 Do połowy czerwca będzie znana dalsza rola kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala w zwalczaniu epidemii Szpital monoprofilowy w Kędzierzynie-Koźlu prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie wracać do trybu funkcjonowania sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. » więcej 2020-05-28, godz. 19:18 Opolscy ozdrowieńcy oddali 3 litry osocza na wspomaganie leczenia zakażonych koronawirusem W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu do tej pory udało się pobrać 3 litry osocza (15 porcji) od czterech osób, które pokonały koronawirusa… » więcej 2020-05-28, godz. 18:25 Rudziczka: duża wiejska szkoła podstawowa doczeka się nowoczesnego boiska Wielofunkcyjne boisko będzie miała wieś Rudziczka. Wśród szkół gminy Prudnik tamtejsza podstawówka ma najgorszą bazę sportową. Do przetargu na to zadanie przystąpiło… » więcej 2020-05-28, godz. 18:23 Raport MZ: 3 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Kolejnych 6 osób pokonało chorobę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 225 nowych potwierdzonych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju i 8 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-05-28, godz. 17:01 Na czas pandemii opolscy radni wstrzymali możliwość spożywania alkoholu na bulwarach nadodrzańskich. Zdania były podzi… Opolscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu picia alkoholu na bulwarach nadodrzańskich w czasie pandemii. To inicjatywa komendanta policji w Opolu, który tłumaczył… » więcej 2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »