Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

"Natura formalna" vs. brak przeciwwskazań. Czy przy Cieplaku w Opolu powstanie lądowisko LPR?

Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Wraca temat powstania lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w okolicy hali Cieplaka w Opolu. Na wczorajszej (28.05) prezentacji budowy stałej bazy LPR w Polskiej Nowej Wsi, wskazano, że brakuje takiego miejsca przy szpitalu na ul. Wodociągowej, do którego często są transportowani pacjenci z udarami.
- Dyrekcja o to zabiega, ale są przeszkody natury formalnej – mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa. - Dyrektor zabiegał o to, aby lądowisko było tam usytuowane, ale jest jakiś problem z Miastem Opole i zgodą na zorganizowanie tego lądowiska. Moim zdaniem miałoby to uzasadnienie, bo dotyczyłoby centrum miasta, obok jest Okrąglak, więc w przypadku imprez masowych podnosiłoby bezpieczeństwo - mówi Kolek.

- My nie widzimy przeciwwskazań, aby samorząd województwa wybudował lądowisko – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

- Jest przewidziany teren, trwają uzgodnienia. Jest miejsce gdzie takie lądowisko mogłoby być wybudowane. Nic mi nie wiadomo o problemach, wręcz mam informację, że gdyby zarząd województwa chciał takie lądowisko wybudować, to może zacząć nawet dzisiaj - mówi rzecznik.

Przypomnijmy, pomysł budowy lądowiska pojawił się przy okazji prezentacji koncepcji na przebudowę Cieplaka. W marcu wiceprezydent Przemysław Zych poinformował Radio Opole, że mimo, iż z projektu przebudowy zniknął pomysł lądowiska, to nie można wykluczyć, że powstanie w przyszłości. Do sprawy będziemy wracać.
Roman Kolek
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »