Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-27, 20:30 Autor: Witold Wośtak

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [FILM, ZDJĘCIA]

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie
Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji "Polska jest jedna".
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości mówił przede wszystkim o polityce Polski w strukturach Unii Europejskiej, a później odpowiadał na pytania uczestników.

- Możemy różnić się w niektórych sprawach, bo to normalna rzecz w demokracji. Troska o ojczyznę jest na szczęście wspólna - mówi Czarnecki. - Był bardzo wysoki poziom pytań i sugestii. Nie widzieliśmy wyłącznie oklasków – były też pretensje, ale to normalne. Jesteśmy nie tylko po to, żeby gadać, ale musimy również słuchać. Czuję się dobrze na spotkaniach z rodakami, bo myślimy o polskiej przyszłości. Osobiście mam poczucie czerpania energii od tych ludzi, żeby później mieć siłę do bronienia polskich interesów.

Zdaniem Katarzyny Czochary, szefowej opolskich struktur PiS, pełna sala to dowód, jak bardzo potrzebne i ważne są takie spotkania. - Daje dowód, jak ważne są rozmowy na temat Polski, spraw i problemów nurtujących nasze społeczeństwo. W zależności od miejsca spotkania są różne problemy lokalne. Bardzo często uczestnicy rozmawiają nie tylko o sprawach ogólnopolskich, ale również o kwestiach miejscowych. W tym właśnie punkcie spotkania różnią się.

Z kolei Maciej Stefański, starosta brzeski, widzi w akcji "Polska jest jedna" realizację zapowiedzi polityków PiS o wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi. - Politycy spotykają się, wsłuchują się i rzeczywiście sprawy gminy czy powiatu docierają dzięki temu wyżej. Znam posła Czarneckiego dość długo i wiem, że ma wszechstronną wiedzę o polityce. Szczególnie dobrze zna problemy Polski. Dla niego bardzo ważna jest ojczyzna i dlatego przyjechał też do nas.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PiS odwiedzili w ramach akcji między innymi Kluczbork, Namysłów, Kędzierzyn-Koźle czy Krapkowice. Podobne spotkania potrwają do połowy lipca.
Z Ryszardem Czarneckim rozmawia Witold Wośtak
Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Wośtak
Z Maciejem Stefańskim rozmawia Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 23:00 Opolskie pielęgniarki i położne świętowały 20-lecie związków zawodowych Pielęgniarki i położne z Opolszczyzny świętowały 20-lecie istnienia ogólnopolskiego związku zawodowego w regionie. Jubileusz był okazją do podziękowań i wspom ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Tauron wspomoże brzeską szkołę zawodową. Powstanie specjalna klasa patronacka Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisał specjalną umowę z Tauronem. Państwowa spółka będzie wspierać finansowo placówkę, a brzeska młodzież będzie mogł ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:30 Sad dla mieszkańców. W Wawelnie posadzą drzewa starego typu Owoce dla mieszkańców Wawelna - w miejscowości powstanie ogólnodostępny sad. Na nieużytku rolnym zostaną posadzone drzewa i rośliny miododajne, zamontowane bę ... » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Na ulice Nysy znów wyjedzie elektryczny autobus. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do 160 kilometrów Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił na testy do nyskiego MZK. Za kilka lat po ulicach miasta mają kursować co najmniej cztery takie pojazdy. » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:45 Powojenne niewybuchy odkryte w kamienicy przy ul. 1 Maja w Opolu Brzescy saperzy zostali wezwani na interwencję do Opola. W jednej z kamienic w śródmieściu odkryto bowiem granaty prawdopodobnie z czasów drugiej wojny świato ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 Tłumy na wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka. W Opolu podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery Wykład motywacyjny youtubera Łukasza Jakóbiaka przyciągnął ponad 300 uczniów szkół średnich i gimnazjów na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opol ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »