Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-27, 20:30 Autor: Witold Wośtak

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [FILM, ZDJĘCIA]

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie
Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji "Polska jest jedna".
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości mówił przede wszystkim o polityce Polski w strukturach Unii Europejskiej, a później odpowiadał na pytania uczestników.

- Możemy różnić się w niektórych sprawach, bo to normalna rzecz w demokracji. Troska o ojczyznę jest na szczęście wspólna - mówi Czarnecki. - Był bardzo wysoki poziom pytań i sugestii. Nie widzieliśmy wyłącznie oklasków – były też pretensje, ale to normalne. Jesteśmy nie tylko po to, żeby gadać, ale musimy również słuchać. Czuję się dobrze na spotkaniach z rodakami, bo myślimy o polskiej przyszłości. Osobiście mam poczucie czerpania energii od tych ludzi, żeby później mieć siłę do bronienia polskich interesów.

Zdaniem Katarzyny Czochary, szefowej opolskich struktur PiS, pełna sala to dowód, jak bardzo potrzebne i ważne są takie spotkania. - Daje dowód, jak ważne są rozmowy na temat Polski, spraw i problemów nurtujących nasze społeczeństwo. W zależności od miejsca spotkania są różne problemy lokalne. Bardzo często uczestnicy rozmawiają nie tylko o sprawach ogólnopolskich, ale również o kwestiach miejscowych. W tym właśnie punkcie spotkania różnią się.

Z kolei Maciej Stefański, starosta brzeski, widzi w akcji "Polska jest jedna" realizację zapowiedzi polityków PiS o wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi. - Politycy spotykają się, wsłuchują się i rzeczywiście sprawy gminy czy powiatu docierają dzięki temu wyżej. Znam posła Czarneckiego dość długo i wiem, że ma wszechstronną wiedzę o polityce. Szczególnie dobrze zna problemy Polski. Dla niego bardzo ważna jest ojczyzna i dlatego przyjechał też do nas.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PiS odwiedzili w ramach akcji między innymi Kluczbork, Namysłów, Kędzierzyn-Koźle czy Krapkowice. Podobne spotkania potrwają do połowy lipca.
Z Ryszardem Czarneckim rozmawia Witold Wośtak
Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Wośtak
Z Maciejem Stefańskim rozmawia Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2018-08-22, godz. 07:00 W brzeskich żłobkach są jeszcze wolne miejsca. Nie każde dziecko może jednak trafić do publicznej placówki Władze Brzegu zapewniają, że w mieście nie ma problemu z opieką nad najmłodszymi. Mieszkańcy wskazują z kolei, że jedyny publiczny żłobek nie jest w stanie za ... » więcej 2018-08-22, godz. 06:05 Kolejne dwa zdarzenia drogowe w regionie Do kolizji dwóch osobówek doszło we wtorek w Opolu po godzinie 20:00 (21.08). Przed północą natomiast doszło do zderzenia dwóch samochodów na A4. » więcej 2018-08-21, godz. 22:00 Brzeski szpital chce prowadzić rehabilitację w domach pacjentów Brzeski szpital chce wprowadzić do swej oferty nową usługę. Chodzi o rehabilitację domową, dzięki której pacjenci nie musieliby przyjeżdżać na zabiegi. » więcej 2018-08-21, godz. 21:00 Razem dla Opola: Lasery zamiast fajerwerków - Jeżeli Razem dla Opola będzie rządzić miastem w przyszłej kadencji to nie będzie organizować pokazów sztucznych ogni - tak zapowiada przewodniczący tego klu ... » więcej 2018-08-21, godz. 20:00 Partia Razem ma swoje biuro w Opolu Opolski okręg partii Razem ogłasza kandydatów do rady miasta i otwiera pierwsze biuro w Opolu. W uroczystym otwarciu wzięła udział członkini Zarządu Krajowego ... » więcej 2018-08-21, godz. 19:00 Molestowali trójkę dzieci. Grozi im do 15 lat więzienia Nawet 15 lat więzienia grozi 40-letniej Izabeli S. i 38-letniemu Jarosławowi W., którzy w latach 2013-2016, w powiecie krapkowickim, mieli wykorzystywać seksu ... » więcej 2018-08-21, godz. 18:30 Kukiz '15 i zwolennicy połączenia Brzegu ze Skarbimierzem podejdą wspólnie do wyborów w obu gminach Kukiz '15 stworzy w gminach Brzeg i Skarbimierz wspólne listy wyborcze z działaczami lobbującymi za połączeniem obu gmin. » więcej 2018-08-21, godz. 17:40 Wypadek w Elektrowni Opole Podczas rozbudowy Elektrowni Opole jeden z pracowników został ciężko ranny i trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak mówi nam Ireneusz So ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:30 To niepoważne. Arkadiusz Wiśniewski o zamianie Ożoga na Kamińską Zamianę kandydata na prezydenta Opola z Kazimierza Ożoga na Barbarę Kamińską prezydent Arkadiusz Wiśniewski uważa za niepoważną. Dzisiaj oficjalnie Kazimierz ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:37 Prawo i Sprawiedliwość prezentuje "Dobry Program dla Opolszczyzny" Prawo i Sprawiedliwość startuje z kampanią wyborczą i przedstawia pięć punktów programu samorządowego dla regionu, wśród nich nowy węzeł autostradowy, mosty n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »