Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-27, 20:30 Autor: Witold Wośtak

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [FILM, ZDJĘCIA]

"Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie
Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji "Polska jest jedna".
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości mówił przede wszystkim o polityce Polski w strukturach Unii Europejskiej, a później odpowiadał na pytania uczestników.

- Możemy różnić się w niektórych sprawach, bo to normalna rzecz w demokracji. Troska o ojczyznę jest na szczęście wspólna - mówi Czarnecki. - Był bardzo wysoki poziom pytań i sugestii. Nie widzieliśmy wyłącznie oklasków – były też pretensje, ale to normalne. Jesteśmy nie tylko po to, żeby gadać, ale musimy również słuchać. Czuję się dobrze na spotkaniach z rodakami, bo myślimy o polskiej przyszłości. Osobiście mam poczucie czerpania energii od tych ludzi, żeby później mieć siłę do bronienia polskich interesów.

Zdaniem Katarzyny Czochary, szefowej opolskich struktur PiS, pełna sala to dowód, jak bardzo potrzebne i ważne są takie spotkania. - Daje dowód, jak ważne są rozmowy na temat Polski, spraw i problemów nurtujących nasze społeczeństwo. W zależności od miejsca spotkania są różne problemy lokalne. Bardzo często uczestnicy rozmawiają nie tylko o sprawach ogólnopolskich, ale również o kwestiach miejscowych. W tym właśnie punkcie spotkania różnią się.

Z kolei Maciej Stefański, starosta brzeski, widzi w akcji "Polska jest jedna" realizację zapowiedzi polityków PiS o wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi. - Politycy spotykają się, wsłuchują się i rzeczywiście sprawy gminy czy powiatu docierają dzięki temu wyżej. Znam posła Czarneckiego dość długo i wiem, że ma wszechstronną wiedzę o polityce. Szczególnie dobrze zna problemy Polski. Dla niego bardzo ważna jest ojczyzna i dlatego przyjechał też do nas.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PiS odwiedzili w ramach akcji między innymi Kluczbork, Namysłów, Kędzierzyn-Koźle czy Krapkowice. Podobne spotkania potrwają do połowy lipca.
Z Ryszardem Czarneckim rozmawia Witold Wośtak
Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Wośtak
Z Maciejem Stefańskim rozmawia Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-01-15, godz. 21:40 Burmistrz Namysłowa proponuje, by w części miasta pozwolić na legalne picie piwa w plenerze Picie piwa 'pod chmurką' może być wkrótce legalne w części Namysłowa. Włodarz tego miasta chce, by trunek można było bez obaw spożywać nad Widawą. » więcej 2019-01-15, godz. 21:00 Nysa z budżetem na 2019 rok. Burmistrz: "to świetny budżet", opozycja: "martwi nas rosnące zadłużenie miasta" Wydatki na poziomie prawie 289 milionów złotych i deficyt w wysokości 46,5 miliona - tak w skrócie wygląda uchwalony dziś (15.01) budżet Nysy na 2019 rok. » więcej 2019-01-15, godz. 20:00 Centrum Arkadia na razie w marzeniach seniorów. Miasto wciąż szuka pieniędzy na inwestycję Kilku przetargów nie rozstrzygnięto, a kolejnych nie ogłoszono - centrum dla seniorów tzw. Arkadia, na razie pozostanie wizualizacją na papierze. Centrum miał ... » więcej 2019-01-15, godz. 20:00 TOZ apeluje: Domy tymczasowe dla kotów potrzebne od zaraz! 'Potrzebujemy około 15 domów tymczasowych dla porzuconych kotów'- apeluje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Zima to najtrudniejszy okres dla wszystk ... » więcej 2019-01-15, godz. 19:00 Prudnik: szpital ma deficyt lekarzy, wolą pracować w większych miastach, gdzie lepiej zarabiają Na dwa tygodnie zawieszono działalność oddziału ginekologiczno - położniczego prudnickiego szpitala. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy. W tym czas ... » więcej 2019-01-15, godz. 19:00 Mistrzostwa Świata w myciu rąk są już na półmetku. Czas wybrać najlepszych Ponad 1000 przedszkolaków, w tym około 20 przedszkoli z samego miasta Opola, wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem 'Mistrzostwa Świat ... » więcej 2019-01-15, godz. 18:30 Kluczborskie starostwo przygotowuje się do reformy oświaty. Będzie dwa razy więcej uczniów Do nowego roku szkolnego i finału reformy oświaty przygotowuje się Starostwo Powiatowe w Kluczborku. » więcej 2019-01-15, godz. 18:00 W Opolu "lodowica" zaskoczyła kierowców Zima zaskoczyła wszystkich, tak było wczoraj na drogach w regionie. W Opolu z powodu gołoledzi ruch został całkowicie sparaliżowany. Władze miasta tłumaczą, ż ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:33 Jutro (16.01) w południe ruszają prace przy dworcu Opole Wschodnie Powstaną m.in. centrum przesiadkowe, estakada i tunel pod ul. Oleską. » więcej 2019-01-15, godz. 17:04 Policja zatrzymała mieszkańca Nysy, który w internecie nawoływał do nienawiści politycznej Podinspektor Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, że na wpisy, które publicznie nawoływały do popełnienia przestępstwa natrafili polic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »