Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 20:45 Autor: Katarzyna Doros

"Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA

Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w Stanach Zjednoczonych. Drugi zabieg, jaki musi przejść Karol, to operacja kręgosłupa. Ta stoi pod znakiem zapytania, bo lekarze z Olsztyna odmówili jej wykonania.
Amerykanie zaproponowali przy jednym pobycie przeprowadzenie obu operacji. Wyjazd do Stanów się opóźnia, a rodzina czeka teraz na nową wycenę i nowy harmonogram zabiegów.

- Nie wiem, czy to jest możliwe do zrealizowania, ponieważ spodziewamy się dużo większych kosztów, niż kwota, którą już zebraliśmy - mówi Mariusz Stadnik, tata Karola. - Nie nastawiam się w tej chwili na szukanie tych pieniędzy. Ze względów medycznych raczej skłaniałabym się ku temu, żeby jednak tę operację wykonać u nas w kraju. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie uzyskać pewną jakość tej operacji, byłoby to zdecydowanie lepsze dla dziecka, dlatego, że ta operacja wymaga pewnej obsługi rozłożonej w czasie, należałoby ją wykonać blisko miejsca zamieszkania. Na ten moment dla nas sprawą numer jeden jest wyjazd. Nawet gdybyśmy mieli znaleźć się w sytuacji takiej, że nie wiemy, gdzie przeprowadzimy drugą operację, będziemy chcieli ten pierwszy zabieg, z góry zakładany w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzić jak najpilniej.

Rodzinie udało się nawiązać kontakt z lekarzem, który wstępnie mógłby się podjąć zoperowania kręgosłupa Karola w Polsce. - Jeśli lekarz powie, że jest w stanie wykonać tę operację, to dojdzie nam kolejny temat. Wiemy na pewno, że ta operacja powinna się odbyć na zasadzie połączonych sił lekarzy z dwóch ośrodków w Polsce. Należy zbudować zespół i oczywiście wybrać za zgodą wszystkich stron miejsce, czyli szpital, w którym operacja by się odbyła - dodaje tata Karola.

Chłopiec zmaga się z zespołem Bealsa, rzadką wadą genetyczną, która objawia się nieprawidłową budową kośćca i stawów. Kręgosłup Karola miażdży jego organy wewnętrzne.

Do tematu będziemy wracać.
Mariusz Stadnik cz.1
Mariusz Stadnik cz.2

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 10:56 Żegnają Pawła Adamowicza i sprzeciwiają się przemocy i nienawiści Od wczoraj trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Flagi są opuszczone do połowy także we wszystkich miastach ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:30 W lutym w Opolu rusza kolejna akcja bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących Zabieg sterylizacji pozwala uniknąć niekontrolowanego rozrodu zwierząt. W stolicy regionu jest obecnie około 600 kotów żyjących wolno, które są dokarmiane prz ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:00 Dawne kasyno oficerskie w Nysie niszczeje. Radni pytają o dalszy los budynku Jaka przyszłość czeka budynek dawnego kasyna oficerskiego w Nysie? Losem zabytku z początku XX wieku coraz bardziej interesują się nyscy radni. » więcej 2019-01-18, godz. 22:00 Na ścianie przystanku powstanie mural związany z Gąsiorowicami Starą wiatę na przystanku autobusowym zmienią w dzieło sztuki. Mieszkańcy Gąsiorowic wpadli na kolejny pomysł, jak upiększyć swoją wioską. Na dodatek udało im ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:47 Zmarł ksiądz Alojzy Sitek. Miał 90 lat W piątek (18.01) w wieku 90 lat zmarł wieloletni kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ksiądz dr Alojzy Sitek. Był jeden z największych i najbardziej zasłużony ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:00 Mieszkanka Paczkowa straciła 16 tysięcy złotych. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi Oszuści nie rezygnują z okradania seniorów popularną metodą 'na policjanta'. Jedna z paczkowskich seniorek straciła w ten sposób 16 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-18, godz. 20:23 Kolizja 3 samochodów na autostradzie A4 Na 278 km autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu węzła Nogowczyce, około 20:00 doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. Nie ma informacji o poszkodowany ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:45 Przedstawiciele Kościołów modlą się o jedność Chrześcijan Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie inauguruje msza z homilią ekumeniczną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Op ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:30 Problem z kartą wędkarską, czyli po co potrzebne zaświadczenie, skoro ważniejsza jest karta [INTERWENCJA] Wędkarze, którzy zdali egzamin na kartę przed końcem stycznia 1997 roku muszą wymienić ten dokument na nowy. Według ministerstwa rolnictwa aby to zrobić należ ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »