Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 20:45 Autor: Katarzyna Doros

"Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA

Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w Stanach Zjednoczonych. Drugi zabieg, jaki musi przejść Karol, to operacja kręgosłupa. Ta stoi pod znakiem zapytania, bo lekarze z Olsztyna odmówili jej wykonania.
Amerykanie zaproponowali przy jednym pobycie przeprowadzenie obu operacji. Wyjazd do Stanów się opóźnia, a rodzina czeka teraz na nową wycenę i nowy harmonogram zabiegów.

- Nie wiem, czy to jest możliwe do zrealizowania, ponieważ spodziewamy się dużo większych kosztów, niż kwota, którą już zebraliśmy - mówi Mariusz Stadnik, tata Karola. - Nie nastawiam się w tej chwili na szukanie tych pieniędzy. Ze względów medycznych raczej skłaniałabym się ku temu, żeby jednak tę operację wykonać u nas w kraju. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie uzyskać pewną jakość tej operacji, byłoby to zdecydowanie lepsze dla dziecka, dlatego, że ta operacja wymaga pewnej obsługi rozłożonej w czasie, należałoby ją wykonać blisko miejsca zamieszkania. Na ten moment dla nas sprawą numer jeden jest wyjazd. Nawet gdybyśmy mieli znaleźć się w sytuacji takiej, że nie wiemy, gdzie przeprowadzimy drugą operację, będziemy chcieli ten pierwszy zabieg, z góry zakładany w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzić jak najpilniej.

Rodzinie udało się nawiązać kontakt z lekarzem, który wstępnie mógłby się podjąć zoperowania kręgosłupa Karola w Polsce. - Jeśli lekarz powie, że jest w stanie wykonać tę operację, to dojdzie nam kolejny temat. Wiemy na pewno, że ta operacja powinna się odbyć na zasadzie połączonych sił lekarzy z dwóch ośrodków w Polsce. Należy zbudować zespół i oczywiście wybrać za zgodą wszystkich stron miejsce, czyli szpital, w którym operacja by się odbyła - dodaje tata Karola.

Chłopiec zmaga się z zespołem Bealsa, rzadką wadą genetyczną, która objawia się nieprawidłową budową kośćca i stawów. Kręgosłup Karola miażdży jego organy wewnętrzne.

Do tematu będziemy wracać.
Mariusz Stadnik cz.1
Mariusz Stadnik cz.2

Wiadomości z regionu

2018-06-18, godz. 22:20 Wypadek w Opolu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latki Na skrzyżowaniu ulic Jagiellonów i Mieszka Pierwszego zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 Nie będzie sporu sądowego z RIO. Dwie sesje nadzwyczajne w opolskim ratuszu Zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjęte przez opolskich rajców. Sprawa dotyczy przegłosowania przez radnych przekazania pieniędzy z puli opłat za ze ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:45 Opolska policja otwiera swoje drzwi. Będzie można zwiedzić strzelnicę oraz... gabinet komendanta Dzisiaj (19.06) w Komendzie Wojewódzkiej Policji będzie można zwiedzić strzelnicę, a także poznać pracę funkcjonariuszy poszczególnych działów. W programie Dn ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:45 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej 2018-06-18, godz. 17:15 Wielki odlot wojownika. Karol Stadnik leci do USA Wojownik leci do USA. Karol Stadnik wylatuje dzisiaj (18.06) na operację do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec, który cierpi na zespół Baelsa, w lipcu zostanie po ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Debatowali o sytuacji Polski na mapie Europy i świata. Czy jesteśmy bezpieczni? 'Możliwe scenariusze dla Polski w Europie oraz na świecie' to tytuł konferencji połączonej z debatą na Uniwersytecie Opolskim. Prelegenci mówili w Collegium C ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Studenci wspierają podopiecznych opolskiego Domu Dziecka. Rusza zbiórka pościeli i przyborów szkolnych Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu nawet podczas gorącego okresu sesji egzaminacyjnej nie zapominają o swoich małych sąsiadach z Pasi ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Remont drogi 408 pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze Jeszcze przed wakacjami miał być rozstrzygnięty przetarg na kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 408 na odcinku Bierawa - Korzonek. Prace miały rozpocząć s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »