Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 20:45 Autor: Katarzyna Doros

"Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA

Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w Stanach Zjednoczonych. Drugi zabieg, jaki musi przejść Karol, to operacja kręgosłupa. Ta stoi pod znakiem zapytania, bo lekarze z Olsztyna odmówili jej wykonania.
Amerykanie zaproponowali przy jednym pobycie przeprowadzenie obu operacji. Wyjazd do Stanów się opóźnia, a rodzina czeka teraz na nową wycenę i nowy harmonogram zabiegów.

- Nie wiem, czy to jest możliwe do zrealizowania, ponieważ spodziewamy się dużo większych kosztów, niż kwota, którą już zebraliśmy - mówi Mariusz Stadnik, tata Karola. - Nie nastawiam się w tej chwili na szukanie tych pieniędzy. Ze względów medycznych raczej skłaniałabym się ku temu, żeby jednak tę operację wykonać u nas w kraju. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie uzyskać pewną jakość tej operacji, byłoby to zdecydowanie lepsze dla dziecka, dlatego, że ta operacja wymaga pewnej obsługi rozłożonej w czasie, należałoby ją wykonać blisko miejsca zamieszkania. Na ten moment dla nas sprawą numer jeden jest wyjazd. Nawet gdybyśmy mieli znaleźć się w sytuacji takiej, że nie wiemy, gdzie przeprowadzimy drugą operację, będziemy chcieli ten pierwszy zabieg, z góry zakładany w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzić jak najpilniej.

Rodzinie udało się nawiązać kontakt z lekarzem, który wstępnie mógłby się podjąć zoperowania kręgosłupa Karola w Polsce. - Jeśli lekarz powie, że jest w stanie wykonać tę operację, to dojdzie nam kolejny temat. Wiemy na pewno, że ta operacja powinna się odbyć na zasadzie połączonych sił lekarzy z dwóch ośrodków w Polsce. Należy zbudować zespół i oczywiście wybrać za zgodą wszystkich stron miejsce, czyli szpital, w którym operacja by się odbyła - dodaje tata Karola.

Chłopiec zmaga się z zespołem Bealsa, rzadką wadą genetyczną, która objawia się nieprawidłową budową kośćca i stawów. Kręgosłup Karola miażdży jego organy wewnętrzne.

Do tematu będziemy wracać.
Mariusz Stadnik cz.1
Mariusz Stadnik cz.2

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 21:00 Kapsuła czasu trafiła na wieżę brzeskiego ratusza Lokalna gazeta, mapy i grafiki - to tylko niektóre przedmioty, które trafiły na wieżę renesansowego zabytku. W południe na brzeskim ratuszu umieszczono kapsuł ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Opolska ginekologia wysłała sprzęt medyczny na Madagaskar Opolskie Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii przekazało sprzęt medyczny na Madagaskar. Inkubatory, wózki do transportu niemowląt, czy pompy infuzy ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Aktywizują zawodowo. Ruszył Tydzień Kariery w Opolu - W Polsce mamy około pół miliona osób z niepełnosprawnościami, które można zaktywizować zawodowo - uważa Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja. Na te ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:00 Kandydaci do rady miasta Opola z KWW Marcina Gambca mają pomysły na służbę zdrowia Lepszy dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, większa ochrona seniorów i edukacja zdrowotna. To postulaty przedstawicieli KWW Marcina Gambca. » więcej 2018-10-15, godz. 18:34 Schetyna i Lubnauer chwalą Kamińską, Wiśniewskiemu zarzucają, że należy do "nieformalnej sieci powiązań". Jest odpowie ... Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w wyborach na prezydenta Opola wspierają Barbarę Kamińską. Obecnemu włodarzowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zarzuca ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:19 Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni przyjechał do Opola Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i lider partii Wolni i Solidarni spotkał się z leśnikami w Opolu. Wśród najważniejszych ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:10 Bezpłatna komunikacja miejska pozwoli odkorkować miasto. Kandydat na burmistrza Brzegu ma pomysł na udrożnienie miejsk ... Grzegorz Chrzanowski z komitetu wyborczego „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił możliwości odkorkowania mia ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:47 Ruszyła likwidacja oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Głuchołazach. "Będziemy czynić starania, żeby oddział znów funkcjono ... Oddział wewnętrzny SPZOZ w Głuchołazach znajduje się w trakcie procedury likwidacyjnej - informuje opolski oddział NFZ. Mimo kilkumiesięcznych starań, dyrekcj ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:30 Mateusz Morawiecki bohaterem 3. edycji akcji bilboardowej PO i Nowoczesnej. Szef kancelarii premiera odpowiada - to br ... Platforma Obywatelska i Nowoczesna uruchomiły trzecią edycję 'Konwoju wstydu'. Tym razem na mobilnym bilbordzie zaprezentowano zdjęcie premiera Mateusza Moraw ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:20 35-letni sprawca pożaru kamienicy socjalnej w Prudniku skazany na 25 lat. W ogniu zginęły 2 kobiety Wyrok 25 lat więzienia usłyszał przed Sądem Okręgowym 35-letni Sebastian K. Mężczyzna został skazany za spalenie dwóch kobiet w Prudniku. Prokurator żądał dla ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »