Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-24, 20:45 Autor: Katarzyna Doros

"Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA

Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w Stanach Zjednoczonych. Drugi zabieg, jaki musi przejść Karol, to operacja kręgosłupa. Ta stoi pod znakiem zapytania, bo lekarze z Olsztyna odmówili jej wykonania.
Amerykanie zaproponowali przy jednym pobycie przeprowadzenie obu operacji. Wyjazd do Stanów się opóźnia, a rodzina czeka teraz na nową wycenę i nowy harmonogram zabiegów.

- Nie wiem, czy to jest możliwe do zrealizowania, ponieważ spodziewamy się dużo większych kosztów, niż kwota, którą już zebraliśmy - mówi Mariusz Stadnik, tata Karola. - Nie nastawiam się w tej chwili na szukanie tych pieniędzy. Ze względów medycznych raczej skłaniałabym się ku temu, żeby jednak tę operację wykonać u nas w kraju. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie uzyskać pewną jakość tej operacji, byłoby to zdecydowanie lepsze dla dziecka, dlatego, że ta operacja wymaga pewnej obsługi rozłożonej w czasie, należałoby ją wykonać blisko miejsca zamieszkania. Na ten moment dla nas sprawą numer jeden jest wyjazd. Nawet gdybyśmy mieli znaleźć się w sytuacji takiej, że nie wiemy, gdzie przeprowadzimy drugą operację, będziemy chcieli ten pierwszy zabieg, z góry zakładany w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzić jak najpilniej.

Rodzinie udało się nawiązać kontakt z lekarzem, który wstępnie mógłby się podjąć zoperowania kręgosłupa Karola w Polsce. - Jeśli lekarz powie, że jest w stanie wykonać tę operację, to dojdzie nam kolejny temat. Wiemy na pewno, że ta operacja powinna się odbyć na zasadzie połączonych sił lekarzy z dwóch ośrodków w Polsce. Należy zbudować zespół i oczywiście wybrać za zgodą wszystkich stron miejsce, czyli szpital, w którym operacja by się odbyła - dodaje tata Karola.

Chłopiec zmaga się z zespołem Bealsa, rzadką wadą genetyczną, która objawia się nieprawidłową budową kośćca i stawów. Kręgosłup Karola miażdży jego organy wewnętrzne.

Do tematu będziemy wracać.
Mariusz Stadnik cz.1
Mariusz Stadnik cz.2

Wiadomości z regionu

2018-08-18, godz. 07:21 DK nr 11 w Starym Olesnie znów nieprzejezdna po nocnym tragicznym wypadku Około godziny 7.00 na mniej więcej dwie godziny została ponownie zablokowana droga krajowa nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Olesno. To skutki wcz ... » więcej 2018-08-18, godz. 00:27 Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej w Starym Oleśnie Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Lubliniec ... » więcej 2018-08-17, godz. 21:30 Hipertermia, czyli leczenie gorączką nowotworów. Tę metodę stosują w Opolu Leczenie nowotworów poprzez podwyższanie temperatury ciała. Tę dynamicznie rozwijającą się metodę o nazwie hipertermia, jako jedyny ośrodek w regionie stosuje ... » więcej 2018-08-17, godz. 20:30 Mniejszość Niemiecka zapowiada szerokie otwarcie podczas wyborów samorządowych - Podejmujemy pewne kroki otwarcia nie tylko na środowisko Mniejszości Niemieckiej, aby realnie powalczyć o mandaty - powiedział w Loży Radiowej radny Marcin ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Kolejne komitety rejestrują się w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego Rejestracja komitetów wyborczych w regionie ruszyła na dobre. Do dziś (17.08) do godziny 16:00 komisarze wyborczy w Opolu zarejestrowali 16 komitetów. Z momen ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Opolski politolog o wyborach samorządowych 2018. "One rozpoczynają cykl wyborczy" Do wyborów samorządowych zostały 2 miesiące. Sondaże wskazują znaczną przewagę PiS-u. - Ta partia ma realne szanse na wygraną w 2/3 regionów, ale jest to zale ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:30 Czy Skarbimierz powinien połączyć się z Brzegiem w jedną gminę? Samorządowa Loża Radiowa zawita do Skarbimierza-Osiedl ... Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów by się rozwija ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:00 Rozszczelnienie gazociągu w Opolu. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Do rozszczelnienia gazociągu doszło przy stacji redukcyjnej w zakładzie ECO przy ul. Harcerskiej w Opolu. » więcej 2018-08-17, godz. 17:15 Opole: na Korfantego już nie pracują, ale ulica wciąż nieprzejezdna Wczoraj (16.08) informowaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ulicy Korfantego w Opolu. Miał to być wtorek. Ale jest szansa, że ulica zostanie otwar ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Czy rodziny zastępcze mogą wspólpracować z rodzicami biologicznymi? MOPR w Opolu próbuje zachęcić 'Trudny start, lepsza przyszłość' to nazwa projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu. Dotyczy rodzin zastępczych, rodziców biologic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »