Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 21:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeski szpital walczy o młode matki. Połowa mieszkanek powiatu nadal wybiera inne placówki do rozwiązań

Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Od poniedziałku 21 maja do końca miesiąca w Brzeskim Centrum Medycznym będą organizowane spotkania dla przyszłych mam. Szpital weźmie udział w dwóch ogólnopolskich projektach, a w trakcie prelekcji kobiety spotkają się ze specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, czy dietetyki. Będzie również szeroko omawiana sprawa karmienia piersią.
- Kobiety nie zawsze wiedzą, jak zdobyć pewne informacje, a internet nie zawsze jest dobrym miejscem, by szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – mówi organizatorka spotkań Aleksandra Witkowska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny. – W Brzegu i w całym naszym powiecie dobrze funkcjonuje szkoła rodzenia, tutaj przy BCM. Pomocy udzielają również położne środowiskowe, które indywidualnie informują na temat przygotowań do porodu. No i teraz do gry wchodzimy jeszcze my z naszymi programami. Wszystko po to, by stworzyć kolejne rzetelne źródło informacji.

Szpital bierze udział w kolejnych ogólnopolskich akcjach, by zachęcić przyszłe matki z powiatu brzeskiego do porodów w BCM-ie. W ubiegłym roku w lecznicy przyszło na świat blisko 400 dzieci, jednak spora część brzeżanek nadal wybiera okoliczne miasta, jak Oławę, Namysłów, czy Opole.

- Chciałoby się, aby w tym roku 400 porodów było minimum - mówi Radiu Opole Krzysztof Konik, szef Brzeskiego Centrum Medycznego. – Tego typu akcje, tego typu projekty i zaznajomienie się z ofertą, którą mamy dla kobiet ma przysłużyć się temu, aby więcej matek wybierało właśnie nasz oddział i naszą porodówkę. Z pieniędzy unijnych znów będzie remontować sale, dostaniemy także nowy sprzęt.

Zdaniem dyrekcji, remonty, nowoczesne urządzenia, a także profilaktyka, programy oraz darmowa szkoła rodzenia mają przyczynić się do większej liczby porodów.
Aleksandra Witkowska i Krzysztof Konik

Wiadomości z regionu

2018-08-18, godz. 07:21 DK nr 11 w Starym Olesnie znów nieprzejezdna po nocnym tragicznym wypadku Około godziny 7.00 na mniej więcej dwie godziny została ponownie zablokowana droga krajowa nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Olesno. To skutki wcz ... » więcej 2018-08-18, godz. 00:27 Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej w Starym Oleśnie Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 11 w Starym Oleśnie na odcinku Kluczbork - Lubliniec ... » więcej 2018-08-17, godz. 21:30 Hipertermia, czyli leczenie gorączką nowotworów. Tę metodę stosują w Opolu Leczenie nowotworów poprzez podwyższanie temperatury ciała. Tę dynamicznie rozwijającą się metodę o nazwie hipertermia, jako jedyny ośrodek w regionie stosuje ... » więcej 2018-08-17, godz. 20:30 Mniejszość Niemiecka zapowiada szerokie otwarcie podczas wyborów samorządowych - Podejmujemy pewne kroki otwarcia nie tylko na środowisko Mniejszości Niemieckiej, aby realnie powalczyć o mandaty - powiedział w Loży Radiowej radny Marcin ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Kolejne komitety rejestrują się w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego Rejestracja komitetów wyborczych w regionie ruszyła na dobre. Do dziś (17.08) do godziny 16:00 komisarze wyborczy w Opolu zarejestrowali 16 komitetów. Z momen ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Opolski politolog o wyborach samorządowych 2018. "One rozpoczynają cykl wyborczy" Do wyborów samorządowych zostały 2 miesiące. Sondaże wskazują znaczną przewagę PiS-u. - Ta partia ma realne szanse na wygraną w 2/3 regionów, ale jest to zale ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:30 Czy Skarbimierz powinien połączyć się z Brzegiem w jedną gminę? Samorządowa Loża Radiowa zawita do Skarbimierza-Osiedl ... Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów by się rozwija ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:00 Rozszczelnienie gazociągu w Opolu. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Do rozszczelnienia gazociągu doszło przy stacji redukcyjnej w zakładzie ECO przy ul. Harcerskiej w Opolu. » więcej 2018-08-17, godz. 17:15 Opole: na Korfantego już nie pracują, ale ulica wciąż nieprzejezdna Wczoraj (16.08) informowaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ulicy Korfantego w Opolu. Miał to być wtorek. Ale jest szansa, że ulica zostanie otwar ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Czy rodziny zastępcze mogą wspólpracować z rodzicami biologicznymi? MOPR w Opolu próbuje zachęcić 'Trudny start, lepsza przyszłość' to nazwa projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu. Dotyczy rodzin zastępczych, rodziców biologic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »