Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 21:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeski szpital walczy o młode matki. Połowa mieszkanek powiatu nadal wybiera inne placówki do rozwiązań

Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Od poniedziałku 21 maja do końca miesiąca w Brzeskim Centrum Medycznym będą organizowane spotkania dla przyszłych mam. Szpital weźmie udział w dwóch ogólnopolskich projektach, a w trakcie prelekcji kobiety spotkają się ze specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, czy dietetyki. Będzie również szeroko omawiana sprawa karmienia piersią.
- Kobiety nie zawsze wiedzą, jak zdobyć pewne informacje, a internet nie zawsze jest dobrym miejscem, by szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – mówi organizatorka spotkań Aleksandra Witkowska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny. – W Brzegu i w całym naszym powiecie dobrze funkcjonuje szkoła rodzenia, tutaj przy BCM. Pomocy udzielają również położne środowiskowe, które indywidualnie informują na temat przygotowań do porodu. No i teraz do gry wchodzimy jeszcze my z naszymi programami. Wszystko po to, by stworzyć kolejne rzetelne źródło informacji.

Szpital bierze udział w kolejnych ogólnopolskich akcjach, by zachęcić przyszłe matki z powiatu brzeskiego do porodów w BCM-ie. W ubiegłym roku w lecznicy przyszło na świat blisko 400 dzieci, jednak spora część brzeżanek nadal wybiera okoliczne miasta, jak Oławę, Namysłów, czy Opole.

- Chciałoby się, aby w tym roku 400 porodów było minimum - mówi Radiu Opole Krzysztof Konik, szef Brzeskiego Centrum Medycznego. – Tego typu akcje, tego typu projekty i zaznajomienie się z ofertą, którą mamy dla kobiet ma przysłużyć się temu, aby więcej matek wybierało właśnie nasz oddział i naszą porodówkę. Z pieniędzy unijnych znów będzie remontować sale, dostaniemy także nowy sprzęt.

Zdaniem dyrekcji, remonty, nowoczesne urządzenia, a także profilaktyka, programy oraz darmowa szkoła rodzenia mają przyczynić się do większej liczby porodów.
Aleksandra Witkowska i Krzysztof Konik

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 10:56 Żegnają Pawła Adamowicza i sprzeciwiają się przemocy i nienawiści Od wczoraj trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Flagi są opuszczone do połowy także we wszystkich miastach ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:30 W lutym w Opolu rusza kolejna akcja bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących Zabieg sterylizacji pozwala uniknąć niekontrolowanego rozrodu zwierząt. W stolicy regionu jest obecnie około 600 kotów żyjących wolno, które są dokarmiane prz ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:00 Dawne kasyno oficerskie w Nysie niszczeje. Radni pytają o dalszy los budynku Jaka przyszłość czeka budynek dawnego kasyna oficerskiego w Nysie? Losem zabytku z początku XX wieku coraz bardziej interesują się nyscy radni. » więcej 2019-01-18, godz. 22:00 Na ścianie przystanku powstanie mural związany z Gąsiorowicami Starą wiatę na przystanku autobusowym zmienią w dzieło sztuki. Mieszkańcy Gąsiorowic wpadli na kolejny pomysł, jak upiększyć swoją wioską. Na dodatek udało im ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:47 Zmarł ksiądz Alojzy Sitek. Miał 90 lat W piątek (18.01) w wieku 90 lat zmarł wieloletni kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ksiądz dr Alojzy Sitek. Był jeden z największych i najbardziej zasłużony ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:00 Mieszkanka Paczkowa straciła 16 tysięcy złotych. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi Oszuści nie rezygnują z okradania seniorów popularną metodą 'na policjanta'. Jedna z paczkowskich seniorek straciła w ten sposób 16 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-18, godz. 20:23 Kolizja 3 samochodów na autostradzie A4 Na 278 km autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu węzła Nogowczyce, około 20:00 doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. Nie ma informacji o poszkodowany ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:45 Przedstawiciele Kościołów modlą się o jedność Chrześcijan Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie inauguruje msza z homilią ekumeniczną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Op ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:30 Problem z kartą wędkarską, czyli po co potrzebne zaświadczenie, skoro ważniejsza jest karta [INTERWENCJA] Wędkarze, którzy zdali egzamin na kartę przed końcem stycznia 1997 roku muszą wymienić ten dokument na nowy. Według ministerstwa rolnictwa aby to zrobić należ ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »