Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 21:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeski szpital walczy o młode matki. Połowa mieszkanek powiatu nadal wybiera inne placówki do rozwiązań

Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Od poniedziałku 21 maja do końca miesiąca w Brzeskim Centrum Medycznym będą organizowane spotkania dla przyszłych mam. Szpital weźmie udział w dwóch ogólnopolskich projektach, a w trakcie prelekcji kobiety spotkają się ze specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, czy dietetyki. Będzie również szeroko omawiana sprawa karmienia piersią.
- Kobiety nie zawsze wiedzą, jak zdobyć pewne informacje, a internet nie zawsze jest dobrym miejscem, by szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – mówi organizatorka spotkań Aleksandra Witkowska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny. – W Brzegu i w całym naszym powiecie dobrze funkcjonuje szkoła rodzenia, tutaj przy BCM. Pomocy udzielają również położne środowiskowe, które indywidualnie informują na temat przygotowań do porodu. No i teraz do gry wchodzimy jeszcze my z naszymi programami. Wszystko po to, by stworzyć kolejne rzetelne źródło informacji.

Szpital bierze udział w kolejnych ogólnopolskich akcjach, by zachęcić przyszłe matki z powiatu brzeskiego do porodów w BCM-ie. W ubiegłym roku w lecznicy przyszło na świat blisko 400 dzieci, jednak spora część brzeżanek nadal wybiera okoliczne miasta, jak Oławę, Namysłów, czy Opole.

- Chciałoby się, aby w tym roku 400 porodów było minimum - mówi Radiu Opole Krzysztof Konik, szef Brzeskiego Centrum Medycznego. – Tego typu akcje, tego typu projekty i zaznajomienie się z ofertą, którą mamy dla kobiet ma przysłużyć się temu, aby więcej matek wybierało właśnie nasz oddział i naszą porodówkę. Z pieniędzy unijnych znów będzie remontować sale, dostaniemy także nowy sprzęt.

Zdaniem dyrekcji, remonty, nowoczesne urządzenia, a także profilaktyka, programy oraz darmowa szkoła rodzenia mają przyczynić się do większej liczby porodów.
Aleksandra Witkowska i Krzysztof Konik

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 21:00 Kapsuła czasu trafiła na wieżę brzeskiego ratusza Lokalna gazeta, mapy i grafiki - to tylko niektóre przedmioty, które trafiły na wieżę renesansowego zabytku. W południe na brzeskim ratuszu umieszczono kapsuł ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Opolska ginekologia wysłała sprzęt medyczny na Madagaskar Opolskie Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii przekazało sprzęt medyczny na Madagaskar. Inkubatory, wózki do transportu niemowląt, czy pompy infuzy ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Aktywizują zawodowo. Ruszył Tydzień Kariery w Opolu - W Polsce mamy około pół miliona osób z niepełnosprawnościami, które można zaktywizować zawodowo - uważa Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja. Na te ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:00 Kandydaci do rady miasta Opola z KWW Marcina Gambca mają pomysły na służbę zdrowia Lepszy dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, większa ochrona seniorów i edukacja zdrowotna. To postulaty przedstawicieli KWW Marcina Gambca. » więcej 2018-10-15, godz. 18:34 Schetyna i Lubnauer chwalą Kamińską, Wiśniewskiemu zarzucają, że należy do "nieformalnej sieci powiązań". Jest odpowie ... Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w wyborach na prezydenta Opola wspierają Barbarę Kamińską. Obecnemu włodarzowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zarzuca ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:19 Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni przyjechał do Opola Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i lider partii Wolni i Solidarni spotkał się z leśnikami w Opolu. Wśród najważniejszych ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:10 Bezpłatna komunikacja miejska pozwoli odkorkować miasto. Kandydat na burmistrza Brzegu ma pomysł na udrożnienie miejsk ... Grzegorz Chrzanowski z komitetu wyborczego „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił możliwości odkorkowania mia ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:47 Ruszyła likwidacja oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Głuchołazach. "Będziemy czynić starania, żeby oddział znów funkcjono ... Oddział wewnętrzny SPZOZ w Głuchołazach znajduje się w trakcie procedury likwidacyjnej - informuje opolski oddział NFZ. Mimo kilkumiesięcznych starań, dyrekcj ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:30 Mateusz Morawiecki bohaterem 3. edycji akcji bilboardowej PO i Nowoczesnej. Szef kancelarii premiera odpowiada - to br ... Platforma Obywatelska i Nowoczesna uruchomiły trzecią edycję 'Konwoju wstydu'. Tym razem na mobilnym bilbordzie zaprezentowano zdjęcie premiera Mateusza Moraw ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:20 35-letni sprawca pożaru kamienicy socjalnej w Prudniku skazany na 25 lat. W ogniu zginęły 2 kobiety Wyrok 25 lat więzienia usłyszał przed Sądem Okręgowym 35-letni Sebastian K. Mężczyzna został skazany za spalenie dwóch kobiet w Prudniku. Prokurator żądał dla ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »