Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 21:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeski szpital walczy o młode matki. Połowa mieszkanek powiatu nadal wybiera inne placówki do rozwiązań

Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Brzeska porodówka [fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu]
Od poniedziałku 21 maja do końca miesiąca w Brzeskim Centrum Medycznym będą organizowane spotkania dla przyszłych mam. Szpital weźmie udział w dwóch ogólnopolskich projektach, a w trakcie prelekcji kobiety spotkają się ze specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, czy dietetyki. Będzie również szeroko omawiana sprawa karmienia piersią.
- Kobiety nie zawsze wiedzą, jak zdobyć pewne informacje, a internet nie zawsze jest dobrym miejscem, by szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – mówi organizatorka spotkań Aleksandra Witkowska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny. – W Brzegu i w całym naszym powiecie dobrze funkcjonuje szkoła rodzenia, tutaj przy BCM. Pomocy udzielają również położne środowiskowe, które indywidualnie informują na temat przygotowań do porodu. No i teraz do gry wchodzimy jeszcze my z naszymi programami. Wszystko po to, by stworzyć kolejne rzetelne źródło informacji.

Szpital bierze udział w kolejnych ogólnopolskich akcjach, by zachęcić przyszłe matki z powiatu brzeskiego do porodów w BCM-ie. W ubiegłym roku w lecznicy przyszło na świat blisko 400 dzieci, jednak spora część brzeżanek nadal wybiera okoliczne miasta, jak Oławę, Namysłów, czy Opole.

- Chciałoby się, aby w tym roku 400 porodów było minimum - mówi Radiu Opole Krzysztof Konik, szef Brzeskiego Centrum Medycznego. – Tego typu akcje, tego typu projekty i zaznajomienie się z ofertą, którą mamy dla kobiet ma przysłużyć się temu, aby więcej matek wybierało właśnie nasz oddział i naszą porodówkę. Z pieniędzy unijnych znów będzie remontować sale, dostaniemy także nowy sprzęt.

Zdaniem dyrekcji, remonty, nowoczesne urządzenia, a także profilaktyka, programy oraz darmowa szkoła rodzenia mają przyczynić się do większej liczby porodów.
Aleksandra Witkowska i Krzysztof Konik

Wiadomości z regionu

2018-06-18, godz. 22:20 Wypadek w Opolu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latki Na skrzyżowaniu ulic Jagiellonów i Mieszka Pierwszego zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 Nie będzie sporu sądowego z RIO. Dwie sesje nadzwyczajne w opolskim ratuszu Zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjęte przez opolskich rajców. Sprawa dotyczy przegłosowania przez radnych przekazania pieniędzy z puli opłat za ze ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:45 Opolska policja otwiera swoje drzwi. Będzie można zwiedzić strzelnicę oraz... gabinet komendanta Dzisiaj (19.06) w Komendzie Wojewódzkiej Policji będzie można zwiedzić strzelnicę, a także poznać pracę funkcjonariuszy poszczególnych działów. W programie Dn ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:45 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej 2018-06-18, godz. 17:15 Wielki odlot wojownika. Karol Stadnik leci do USA Wojownik leci do USA. Karol Stadnik wylatuje dzisiaj (18.06) na operację do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec, który cierpi na zespół Baelsa, w lipcu zostanie po ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Debatowali o sytuacji Polski na mapie Europy i świata. Czy jesteśmy bezpieczni? 'Możliwe scenariusze dla Polski w Europie oraz na świecie' to tytuł konferencji połączonej z debatą na Uniwersytecie Opolskim. Prelegenci mówili w Collegium C ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Studenci wspierają podopiecznych opolskiego Domu Dziecka. Rusza zbiórka pościeli i przyborów szkolnych Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu nawet podczas gorącego okresu sesji egzaminacyjnej nie zapominają o swoich małych sąsiadach z Pasi ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Remont drogi 408 pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze Jeszcze przed wakacjami miał być rozstrzygnięty przetarg na kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 408 na odcinku Bierawa - Korzonek. Prace miały rozpocząć s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »