Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 12:00 Autor: Justyna Maćkowiak

Ponad pół tysiąca młodych osób z Opolszczyzny skorzystało ze wsparcia w ramach POWER

Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Prawie 2 miliardy złotych ma do dyspozycji do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w resorcie. - Wydaliśmy już prawie miliard 200 milionów złotych - dodaje gość Radia Opole.
- Bardzo dużo pieniędzy jest przeznaczonych na aktywizację zawodową i społeczną młodych osób w wieku od 15 do 29 lat. Chodzi o młodzież nieuczestniczącą w systemie edukacji i niepracującą, czyli tzw. trudną młodzież. O wsparcie ubiegają się Ochotnicze Hufce Pracy oraz wszelkie inne podmioty, które są uprawnione do składania wniosków o dofinansowanie i realizują projekty na rzecz tej młodzieży.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w skali kraju z pomocy skorzystało ponad 15 tysięcy młodych osób, na Opolszczyźnie 600. Program wspiera także więźniów. - W skali kraju służba więzienna wsparła już 15 tysięcy więźniów, z czego na Opolszczyźnie prawie tysiąc. To jest projekt, który pozwoli obecnie osadzonym podejmującym już teraz zatrudnienie, po odbyciu kary automatycznie zintegrować się ze społeczeństwem - uważa Monika Zielińska.

- Nie wszystkie opolskie gminy chcą się zaangażować w nasze programy dotyczące dystrybucji żywności dla najuboższych - powiedziała natomiast w "Poglądach i osądach" wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Gminy te najczęściej mówią, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby zająć się technikaliami, czyli przekazywaniem żywności osobom potrzebującym. Jeżeli w innych gminach radzą sobie i mają takie organizacje, to znaczy, że trzeba albo znaleźć takich ludzi, albo wesprzeć istniejące organizacje. Robimy ważną rzecz, dajemy ludziom jedzenie.

- Mamy na terenie naszego województwa jedną gminę, która twierdzi, że na jej terenie nie ma w ogóle osób potrzebujących, więc nie musi się angażować - dodaje wicewojewoda Porowska, ale nie zdradza, która to gmina.
Monika Zielińska cz. 1
Monika Zielińska cz. 2
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2018-08-15, godz. 11:00 Cieplej i oszczędniej. Nyski ZOZ już po termomodernizacji Zakończyła się termomodernizacja nyskiego szpitala. Dachy oraz ściany trzech budynków ZOZ-u zostały ocieplone a okna wymienione. Teraz obiekt ma być tańszy w ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:30 Święto Wojska Polskiego w Opolu. Defilada, piknik żołnierski oraz pokazy sprzętu wojskowego. Będą utrudnienia w ruchu - Msza święta za ojczyznę, uroczystości na opolskim rynku oraz piknik żołnierski - wyliczał w porannej rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik prasowy 10. Opolskiej ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:30 Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy s ... » więcej 2018-08-15, godz. 07:00 Internet bywa nieoceniony w przypadku zaginięć. Przykładem poszukiwania mieszkanki Krapkowic 9 dni trwały szczęśliwie zakończone poszukiwania zaginionej mieszkanki Krapkowic. 35-letnia kobieta wyszła z domu 3 sierpnia, natomiast po trzech dniach bez k ... » więcej 2018-08-14, godz. 21:00 Gra terenowa, pokaz sprzętu wojskowego i oczywiście wojskowa grochówka - opolscy logistycy zapraszają na święto Wojska ... Obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny o godz. 10:30 w katedrze. » więcej 2018-08-14, godz. 19:00 Szykują się podwyżki opłat za niesegregowanie śmieci Cztery razy więcej zapłacą za odbiór śmieci osoby, które ich nie segregują. Ministerstwo Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach, które drastycznie podni ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:55 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Zderzenie w Nysie, wypadek w Grodkowie [ZDJĘCIA] Do dwóch groźnych zdarzeń doszło na drogach naszego regionu. W Nysie na ul. Otmuchowskiej w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym ucierpiało pięć osób. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:12 Duże zainteresowanie Krapkowickim Budżetem Obywatelskim 2019. Padło ponad 20 propozycji 24 propozycje zgłoszono do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Gmina jest podzielona na trzy obszary: lewobrzeżną i prawobrzeżną część Krapkowic oraz ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Strzelecki szpital z unijnych pieniędzy wyremontuje internę i wyposaży w niezbędny sprzęt Ponad 3,5 mln unijnego wsparcia na modernizację oddziału wewnętrznego wraz z wyposażeniem w niezbędny sprzęt otrzyma Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Znamy datę wyborów samorządowych. Startuje kampania wyborcza Ogłoszono termin wyborów samorządowych - oficjalnie może wystartować kampania wyborcza. W jej prowadzeniu należy zachować zasady. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »