Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 12:00 Autor: Justyna Maćkowiak

Ponad pół tysiąca młodych osób z Opolszczyzny skorzystało ze wsparcia w ramach POWER

Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Prawie 2 miliardy złotych ma do dyspozycji do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w resorcie. - Wydaliśmy już prawie miliard 200 milionów złotych - dodaje gość Radia Opole.
- Bardzo dużo pieniędzy jest przeznaczonych na aktywizację zawodową i społeczną młodych osób w wieku od 15 do 29 lat. Chodzi o młodzież nieuczestniczącą w systemie edukacji i niepracującą, czyli tzw. trudną młodzież. O wsparcie ubiegają się Ochotnicze Hufce Pracy oraz wszelkie inne podmioty, które są uprawnione do składania wniosków o dofinansowanie i realizują projekty na rzecz tej młodzieży.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w skali kraju z pomocy skorzystało ponad 15 tysięcy młodych osób, na Opolszczyźnie 600. Program wspiera także więźniów. - W skali kraju służba więzienna wsparła już 15 tysięcy więźniów, z czego na Opolszczyźnie prawie tysiąc. To jest projekt, który pozwoli obecnie osadzonym podejmującym już teraz zatrudnienie, po odbyciu kary automatycznie zintegrować się ze społeczeństwem - uważa Monika Zielińska.

- Nie wszystkie opolskie gminy chcą się zaangażować w nasze programy dotyczące dystrybucji żywności dla najuboższych - powiedziała natomiast w "Poglądach i osądach" wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Gminy te najczęściej mówią, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby zająć się technikaliami, czyli przekazywaniem żywności osobom potrzebującym. Jeżeli w innych gminach radzą sobie i mają takie organizacje, to znaczy, że trzeba albo znaleźć takich ludzi, albo wesprzeć istniejące organizacje. Robimy ważną rzecz, dajemy ludziom jedzenie.

- Mamy na terenie naszego województwa jedną gminę, która twierdzi, że na jej terenie nie ma w ogóle osób potrzebujących, więc nie musi się angażować - dodaje wicewojewoda Porowska, ale nie zdradza, która to gmina.
Monika Zielińska cz. 1
Monika Zielińska cz. 2
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 15:00 Chrząstowice jako pierwsze. Komisja terytorialna najwcześniej dostarczyła karty do delegatury Komisja z gminy Chrząstowice jako pierwsza złożyła w opolskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zliczone karty do głosowania. Przedstawiciele komisji te ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:30 Kolejki i opóźnienia w opolskim ratuszu w związku z przekazywaniem dokumentów wyborczych Chodzi o problemy w przekazywaniu sobie pracy między komisjami z których jedna tzw. dzienna, pilnuje przebiegu głosowania, a druga tzw. nocna liczy głosy. W n ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:30 Bez niespodzianek w Paczkowie, Strzelcach Opolskich i w Kluczborku Kandydaci ubiegający się o reelekcję w Paczkowie, Strzelcach Opolskich i Kluczborku zwyciężyli w pierwszej turze. » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Nowy wójt w Łubnianach i wysoka przewaga Sabiny Nowosielskiej w Kędzierzynie Koźlu Krystian Baldy ustępuje Pawłowi Wąsiakowi w Łubnianach. Sabina Nowosielska o kilka tysięcy głosów wygrywa z rywalami o fotel prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Zmi ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:45 Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę. Miał blisko 3 promile Do zdarzenia doszło w Brzegu na jednej z ulic w centrum miasta. 26-letni kierujący seatem spowodował kolizję, a gdy wysiadł z samochodu zaczął się zataczać. D ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:30 Nowy - stary prezydent Opola dziękuje mieszkańcom. Znamy prawdopodobny rozkład mandatów w radzie miasta Prezydent Opola podziękował mieszkańcom i współpracownikom za wsparcie. Wstępne, nieoficjalne wyniki zebrane z 80 obwodów głosowania wskazują bowiem, że Arkad ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:00 Niespodzianki w Rudnikach, Dobrodzieniu, druga tura w Gorzowie Śląskim i Głogówku Róża Koźlik nie będzie już burmistrzem Dobrodzienia. Urzędująca burmistrz przegrała w I turze wyborów z Andrzejem Jasińskim z KWW Nowy Dobrodzień. Zmiany równ ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:30 "Mamy na pewno ciekawą sytuację" - opolski politolog o sukcesie Arkadiusza Wiśniewskiego - Udało się prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu podtrzymać trend w zakresie rozwiązań marketingu politycznego. Odciął kupony od dużych projektów inwestycy ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:15 Głogówek: czwarty raz z rzędu burmistrza wyłoni wyborcza dogrywka Również w tym roku druga tura wyborów wyłoni burmistrza Głogówka. Według jeszcze nieoficjalnych wyników piastujący ten urząd Andrzej Kałamarz z KWW Niezależni ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:45 Komisje wciąż liczą głosy. "To musi potrwać" - mówi komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz - Musimy uzbroić się w cierpliwość. To musi potrwać - powiedziała o liczeniu głosów oddanych we wczorajszych (21.10) wyborach samorządowych komisarz wyborczy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »