Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 12:00 Autor: Justyna Maćkowiak

Ponad pół tysiąca młodych osób z Opolszczyzny skorzystało ze wsparcia w ramach POWER

Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Uczniowie OHP w Polanowicach [fot. Hufiec pracy w Polanowiach]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Monika Zielińska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Prawie 2 miliardy złotych ma do dyspozycji do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Monika Zielińska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w resorcie. - Wydaliśmy już prawie miliard 200 milionów złotych - dodaje gość Radia Opole.
- Bardzo dużo pieniędzy jest przeznaczonych na aktywizację zawodową i społeczną młodych osób w wieku od 15 do 29 lat. Chodzi o młodzież nieuczestniczącą w systemie edukacji i niepracującą, czyli tzw. trudną młodzież. O wsparcie ubiegają się Ochotnicze Hufce Pracy oraz wszelkie inne podmioty, które są uprawnione do składania wniosków o dofinansowanie i realizują projekty na rzecz tej młodzieży.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w skali kraju z pomocy skorzystało ponad 15 tysięcy młodych osób, na Opolszczyźnie 600. Program wspiera także więźniów. - W skali kraju służba więzienna wsparła już 15 tysięcy więźniów, z czego na Opolszczyźnie prawie tysiąc. To jest projekt, który pozwoli obecnie osadzonym podejmującym już teraz zatrudnienie, po odbyciu kary automatycznie zintegrować się ze społeczeństwem - uważa Monika Zielińska.

- Nie wszystkie opolskie gminy chcą się zaangażować w nasze programy dotyczące dystrybucji żywności dla najuboższych - powiedziała natomiast w "Poglądach i osądach" wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Gminy te najczęściej mówią, że nie mają na swoim terenie organizacji, które mogłyby zająć się technikaliami, czyli przekazywaniem żywności osobom potrzebującym. Jeżeli w innych gminach radzą sobie i mają takie organizacje, to znaczy, że trzeba albo znaleźć takich ludzi, albo wesprzeć istniejące organizacje. Robimy ważną rzecz, dajemy ludziom jedzenie.

- Mamy na terenie naszego województwa jedną gminę, która twierdzi, że na jej terenie nie ma w ogóle osób potrzebujących, więc nie musi się angażować - dodaje wicewojewoda Porowska, ale nie zdradza, która to gmina.
Monika Zielińska cz. 1
Monika Zielińska cz. 2
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2018-05-21, godz. 22:00 Janusz Korwin Mikke odwiedza Opolszczyznę W planach jest kilka spotkań m.in. z mieszkańcami Opola, Głubczyc, czy Krapkowic. Prezes partii 'Wolność' chce przekonywać mieszkańców do tego, że 'socjalizm ... » więcej 2018-05-21, godz. 17:53 Wiedzą co to niepodległość i tożsamość narodowa. Rozstrzygnięto konkurs z okazji 100-lecia Niepodległej W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano konkurs o tematyce patriotycznej zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. ... » więcej 2018-05-21, godz. 16:00 Autostrada A4: duży zator w kierunku Wrocławia Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. Zat ... » więcej 2018-05-21, godz. 15:30 MN ma trzy opinie prawne w sprawie języka mniejszości Mniejszość Niemiecka zaprezentowała trzy opinie prawne, które mają potwierdzać ich stanowisko w sprawie zgodności z prawem równoległego nauczania języka niemi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:37 Właściciel psa odpowiada za swojego czworonoga. Trwa śledztwo w sprawie wypadku w Kowalowicach Wracamy do tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się kilka dni temu w podnamysłowskich Kowalowicach. Uwiązany pod sklepem owczarek niemiecki dotkliwie pogryzł ... » więcej 2018-05-21, godz. 13:00 Eksplozja kolorów inauguruje dziś (21.05) Piastonalia Będą liczne koncerty, zawody sportowe i tradycyjna Żakinada. Dziś (21.05) w Opolu ruszają Piastonalia, czyli Studencka Wiosna Kulturalna. » więcej 2018-05-21, godz. 10:59 Saperzy z Gliwic zajmą się ładunkiem spod Kędzierzyna-Koźla. Sprawę bada prokuratura Ponad tysiąc bomb i pocisków znaleziono w lesie pomiędzy Sławięcicami, a Starą Kuźnią w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Na miejsce dziś (21.05) dotrą saper ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:02 "O takich postaciach trzeba pamiętać". W Oleszce uczczono pamięć Karola Chodkiewicza Wojewoda opolski, Adrian Czubak uczcił pamięć Karola Chodkiewicza, młodego kadeta Orląt Lwowskich, który zginął we wsi Oleszka, walcząc o Górę św. Anny w III ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:00 Krapkowicki "Skórzak" otwiera drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Będą zadania i nagrody 'Zagraj o tron' to tytuł jutrzejszego (22.05) dnia otwartego w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. » więcej 2018-05-21, godz. 08:59 Policjanci z Nysy złapali wandali, którzy maczetą uszkodzili rzeźbę z XVIII wieku Dwaj mężczyźni z Nysy maczetą uszkodzili zabytkową rzeźbę sakralną. Teraz grozi im do ośmiu lat więzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »