Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-12, 21:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Kolejni młodzi naukowcy odebrali indeksy Politechniki Opolskiej

Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Jak działają drony, czym walczyli gladiatorzy i jak można sterować samochód i komputer za pomocą swojego mózgu. Przez ostatnie siedem miesięcy, dzieci w wieku od 9 do 12 lat poznawały tajniki nauki dzięki wykładowcom Politechniki Opolskiej.
Dziś (12.05) w Opolu odbył się finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Indeksy za jej ukończenie odebrało pół tysiąca małych naukowców.

- Od listopada uczyliśmy się i oglądaliśmy różne filmy - mówi Karolina ze Strzelec Opolskich. - Oglądaliśmy roboty. Uczyliśmy się robotyki czy informatyki. Dowiedziałam się, jak się programuje.

- Było bardzo fajnie - dodaje Jonasz z Dziewkowic. - Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałem się z wykładów. Najciekawsze dla mnie było to, jak za pomocą mózgu można sterować komputer i samochód. Za pięć, sześć lat to już chyba będzie powszechne.

Tematyką finałowego spotkania był sport i osiągnięcie poziomu mistrzowskiego. Pokazy dali więc mistrzowie - street workoutu oraz footballowego freestylu, a przemówił dwukrotny mistrz olimpijki w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

- Dojście do poziomu mistrzowskiego nie jest łatwe, ale może dzięki takim inicjatywom, tym młodym osobom będzie nieco łatwiej - mówi Majewski. - Bardzo fajna idea. Cieszę się, że z tak różnych dyscyplin. Dzisiaj o sporcie, ale dzieciaki czerpią tę wiedzę. Kapitalna inicjatywa. Lepiej jeśli mistrzostwo jest kompletne, nie tylko w jednej dyscyplinie. W różnych rzeczach można dążyć do ideału.

W ciągu dziesięciu lat Dziecięcą Politechnikę Opolską ukończyło 4 tysiące uczniów.
Uczestnicy 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej
Tomasz Majewski

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***