Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-12, 21:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Kolejni młodzi naukowcy odebrali indeksy Politechniki Opolskiej

Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Jak działają drony, czym walczyli gladiatorzy i jak można sterować samochód i komputer za pomocą swojego mózgu. Przez ostatnie siedem miesięcy, dzieci w wieku od 9 do 12 lat poznawały tajniki nauki dzięki wykładowcom Politechniki Opolskiej.
Dziś (12.05) w Opolu odbył się finał 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Indeksy za jej ukończenie odebrało pół tysiąca małych naukowców.

- Od listopada uczyliśmy się i oglądaliśmy różne filmy - mówi Karolina ze Strzelec Opolskich. - Oglądaliśmy roboty. Uczyliśmy się robotyki czy informatyki. Dowiedziałam się, jak się programuje.

- Było bardzo fajnie - dodaje Jonasz z Dziewkowic. - Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałem się z wykładów. Najciekawsze dla mnie było to, jak za pomocą mózgu można sterować komputer i samochód. Za pięć, sześć lat to już chyba będzie powszechne.

Tematyką finałowego spotkania był sport i osiągnięcie poziomu mistrzowskiego. Pokazy dali więc mistrzowie - street workoutu oraz footballowego freestylu, a przemówił dwukrotny mistrz olimpijki w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

- Dojście do poziomu mistrzowskiego nie jest łatwe, ale może dzięki takim inicjatywom, tym młodym osobom będzie nieco łatwiej - mówi Majewski. - Bardzo fajna idea. Cieszę się, że z tak różnych dyscyplin. Dzisiaj o sporcie, ale dzieciaki czerpią tę wiedzę. Kapitalna inicjatywa. Lepiej jeśli mistrzostwo jest kompletne, nie tylko w jednej dyscyplinie. W różnych rzeczach można dążyć do ideału.

W ciągu dziesięciu lat Dziecięcą Politechnikę Opolską ukończyło 4 tysiące uczniów.
Uczestnicy 10. edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej
Tomasz Majewski

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »