Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-27, 15:15 Autor: Katarzyna Doros

Trzy miliony złotych na leczenie Karola Stadnika już są. #jazdaKarola finiszuje

Koncert charytatywny dla Karola Stadnika, NCPP 25.02.18 [fot. Wanda Kownacka]
Koncert charytatywny dla Karola Stadnika, NCPP 25.02.18 [fot. Wanda Kownacka]
Akcja zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika zbliża się do końca. Suma na koncie przekroczyła już 3 miliony złotych. U chłopca zdiagnozowano zespół Bealsa, to wada, która objawia się nieprawidłową budową kośćca i stawów. Kręgosłup Karola miażdży jego organy wewnętrzne. Chłopiec czeka na operację dróg oddechowych w Stanach Zjednoczonych. Ta została wyceniona na blisko milion dolarów. Drugim zabiegiem, jaki musi przejść Karol, jest operacja kręgosłupa.
- Na to, że ta suma tak nagle urosła do kwoty trzech milionów, złożyło się wiele czynników. Wzięliśmy udział w konferencji prasowej w Centrum Zdrowia Dziecka, na której był obecny profesor ze Stanów Zjednoczonych. Wiadomość o Karolu zaczęła krążyć w mediach społecznościowych po całej Polsce - mówi Ewa Stadnik, mama Karola.

- Jest to ogromna suma, ale ja od początku wierzyłam. Wiedziałam, że po prostu będziemy bardzo dobrze pracowali nad tym tematem i prędzej czy później się uda. To była kwestia czasu. Od początku wiedziałam, że właśnie to tak nie można poprosić kogoś o trzy miliony, tylko trzeba dotrzeć do jak największej liczby osób, które wpłacą po kilka złotych, po dwa złote, po pięć i wtedy jest szansa, żeby tę kwotę zebrać.

Zbiórka dla Karola została przedłużona do 15 maja. Jeśli zebrana suma przekroczy 100%, pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie chłopca. Podwyższony kurs dolara w ostatnich dniach może sprawić, że wyceniona w złotówkach operacja nagle zdrożeje.

Więcej o akcji w magazynie Reporterskie Tu i Teraz.
Ewa Stadnik

Wiadomości z regionu

2019-08-17, godz. 16:18 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:45 Pożar samochodu na autostradzie A4 Samochód osobowy nagle stanął w płomieniach. Strażacy około godzinę gasili pożar » więcej 2019-08-17, godz. 13:12 Wypadek w Dobrodzieniu na DK 46. Kolejny w Dąbrowicy Rano (17.08) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dobrodzieniu na DK 46, w powiecie oleskim. » więcej 2019-08-17, godz. 12:00 Arkadiusz Karbowiak o niejednoznacznych ocenach działalności Brygady Świętokrzyskiej - Ta formacja kontrowersyjną nie jest i cieszę się, że władze postanowiły uhonorować żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - powiedział w ro ... » więcej 2019-08-17, godz. 11:37 Brzeski ratusz ma po remoncie nawiązywać do wyglądu z czasów swojej świetności Brzeski magistrat, we współpracy z opolskim konserwatorem zabytków, ustalił, jak po remoncie będzie wyglądał tamtejszy ratusz. » więcej 2019-08-17, godz. 11:15 Ministerialny program da wytchnienie opiekunom osób niepełnosprawnych Z wszechstronnej pomocy skorzystają w powiecie prudnickim opiekunowie osób niepełnosprawnych. Umożliwi to Program „Opieka wytchnieniowa”, do którego przystąpi ... » więcej 2019-08-17, godz. 08:54 "Odmładzanie" floty nyskiego PKS-u. Do przewoźnika trafi 7 nowych autobusów Nyski PKS zyska wkrótce nowe autobusy. 7 nowych pojazdów od czeskiego producenta ma znacznie unowocześnić i odmłodzić flotę przewoźnika. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »