Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-23, 15:00 Autor: Katarzyna Doros

Politechnika Opolska ma nowego honorowego profesora

Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Chandra Mohan Bhandari, były ambasador Indii w Polsce i na Litwie, otrzymał tytuł honorowego profesora Politechniki Opolskiej.
Profesor Bhandari jest patronem Pałacu Sulisław w którym mieści się Instytut Jogi i Ajurwedy. Sulisławski instytut jest współorganizatorem studiów podyplomowych z holistycznego zarządzania zdrowiem.

- Nikt nie uczy nas praktyki życia i świadomości ciała, tego kim naprawdę jesteśmy - mówi Chandra Mohan Bhandari. - To nie są pytania z zakresu filozofii, to nie są pytania dotyczące wiary, to pytania o naszą realność. Dzięki nauce holistycznej możemy promować pokój na świecie, który jest pełen konfliktów. Jestem naprawdę wdzięczny opolskiej uczelni za uznanie i czerpanie z wiedzy jaką dają Indie - dodaje.

- Politechnika Opolska to uczelnia przede wszystkim techniczna i technologiczna, ale nie zapominajmy, że jesteśmy uczelnią, która kieruje dyscyplinami także humanistycznymi. To właśnie wydział fizjoterapii i wychowania fizycznego zgłosił kandydaturę profesora, żeby go uhonorować - mówi prof Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej. - Współpracujemy, prowadzimy wspólne studia z zakresu holistycznego zarządzania zdrowiem i spraw związanych z tym życiem właśnie w kontekście tych filozofii Wschodu. Nie jest to nasz główny priorytet, ale cieszymy się, że marginesem naszej działalności są sprawy oddane wnętrzu człowieka, jego osobowości, jego relacji z otaczającą przyrodą - dodaje.

W trakcie uroczystości tradycyjne promocje doktorskie odebrało także 9 doktorów.
honorowy profesor Chandra Mohan Bhandari
prof. Marek Tukiendorf

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 16:00 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:49 Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej wypalenie zawodowe. Pielęgniarki rozmawiają o sytuacji w środowisku pracy Ponad 40% pielęgniarek w Polsce zmaga się z wypaleniem zawodowym. W Opolu spotkali się przedstawiciele tego środowiska, żeby dyskutować o wyzwaniach, a także ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:00 W Kolonowskiem już można sprawdzić jakość powietrza W Kolonowskiem ruszył pilotażowy monitoring jakości powietrza. W tej gminie, jako jednej z nielicznych, nie było jeszcze urządzenia sprawdzającego, czym oddyc ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:45 Debatują o możliwościach, jakie daje Unia Europejska. Konferencja na UO Chcą uświadamiać młodych ludzi o wartości przynależności do wspólnoty Europejczyków. Na Uniwersytecie Opolskim trwa konferencja 'Europa broni, chroni i wspier ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:30 Wracają kontrole na granicach. Nie oznacza to, że pojawią się szlabany Od czwartku przywrócone będą tymczasowo kontrole na granicach z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Ma to związek z odbywającym się w Katowicach szczytem kl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »