Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-23, 15:00 Autor: Katarzyna Doros

Politechnika Opolska ma nowego honorowego profesora

Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Uroczystość na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Chandra Mohan Bhandari, były ambasador Indii w Polsce i na Litwie, otrzymał tytuł honorowego profesora Politechniki Opolskiej.
Profesor Bhandari jest patronem Pałacu Sulisław w którym mieści się Instytut Jogi i Ajurwedy. Sulisławski instytut jest współorganizatorem studiów podyplomowych z holistycznego zarządzania zdrowiem.

- Nikt nie uczy nas praktyki życia i świadomości ciała, tego kim naprawdę jesteśmy - mówi Chandra Mohan Bhandari. - To nie są pytania z zakresu filozofii, to nie są pytania dotyczące wiary, to pytania o naszą realność. Dzięki nauce holistycznej możemy promować pokój na świecie, który jest pełen konfliktów. Jestem naprawdę wdzięczny opolskiej uczelni za uznanie i czerpanie z wiedzy jaką dają Indie - dodaje.

- Politechnika Opolska to uczelnia przede wszystkim techniczna i technologiczna, ale nie zapominajmy, że jesteśmy uczelnią, która kieruje dyscyplinami także humanistycznymi. To właśnie wydział fizjoterapii i wychowania fizycznego zgłosił kandydaturę profesora, żeby go uhonorować - mówi prof Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej. - Współpracujemy, prowadzimy wspólne studia z zakresu holistycznego zarządzania zdrowiem i spraw związanych z tym życiem właśnie w kontekście tych filozofii Wschodu. Nie jest to nasz główny priorytet, ale cieszymy się, że marginesem naszej działalności są sprawy oddane wnętrzu człowieka, jego osobowości, jego relacji z otaczającą przyrodą - dodaje.

W trakcie uroczystości tradycyjne promocje doktorskie odebrało także 9 doktorów.
honorowy profesor Chandra Mohan Bhandari
prof. Marek Tukiendorf

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 08:00 Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach. » więcej 2019-01-21, godz. 07:19 Zła jakość powietrza utrzymuje się na południu Opolszczyzny Stacje pomiarowe w Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu wskazują, że powietrze jest bardzo złej jakości. Normy dotyczące pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone są n ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »