Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 10:03 Autor: Joanna Matlak

Będą światła na skrzyżowaniu ul.Sosnkowskiego i Szarych Szeregów w Opolu. Niebawem ruszą prace

Skrzyżowanie ul. Szarych Szeregów i ul. Sosnkowskiego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Skrzyżowanie ul. Szarych Szeregów i ul. Sosnkowskiego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć przebudowa skrzyżowania ul. Sosnkowskiego i ul. Szarych Szeregów na os. im Armii Krajowej w Opolu. Pojawi się tam sygnalizacja, a także lewoskręt z ul. Szarych Szeregów.
Niedawno wykonawca przebudowy, czyli firma Dynniq, przekazał Miejskiemu Zarządowi Dróg w Opolu wykaz firm podwykonawczych, które będą wykonywały część prac.

- To jest robota na kilka tygodni do zrobienia, tam jest dość duży ruch więc będą ograniczenia. Przede wszystkim chodzi nam o to, żeby ten ruch tam spowolnić i żeby nie odbywały się tam wyścigi, więc będzie tam sygnalizacja świetlna w pełnym zakresie - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor MZD.

Drogowcy nie będą usuwać poduszek berlińskich, które znajdują się przy przejściu do szkoły. Prace w tym rejonie mają się zakończyć do końca czerwca, a koszt to około 370 tys. złotych.
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 21:19 Krapkowice świętują 20-lecie powiatu. Jest smacznie i kolorowo [ZDJĘCIA] Biegi przełajowe, pokazy pieczenia kołocza śląskiego, nauka udzielania pierwszej pomocy, potrawy z całego świata a do tego oczywiście występy artystyczne i ki ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:25 W Dziergowicach odsłonięto obelisk upamiętniający dwóch księży, bohatersko walczących o polskość Tablicę poświęconą dwóm księżom odsłonięto (21.09) przy kościele w Dziergowicach w gminie Bierawa. Organizatorem ceremonii było stowarzyszenie Rodło. Upamiętn ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:24 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w niedzielę (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 20:00 Zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, militaryzacja. Kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość spo ... Silne i suwerenne państwo, zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, to niektóre z pięciu fundamentalnych punktów programu Konfederacji Wolność i N ... » więcej 2019-09-21, godz. 18:41 Mobilna aplikacja dla mieszkańców gminy Głogówek Mieszkańcy gminy Głogówek mogą korzystać z nowej, bezpłatnej aplikacji na telefon, którą przygotował samorząd. Aplikacja oferuje m.in. błyskawiczny dostęp do ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:50 Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:36 Kowalski o repolonizacji ECO: potrzebna jest pełna mobilizacja. Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa ... Wraca temat repolonizacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. - Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego województwa opo ... » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »