Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-26, 19:45 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy koordynatorzy podsumowali VI edycję biegu Tropem Wilczym

Podsumowanie VI edycji Biegu Tropem Wilczym
Podsumowanie VI edycji Biegu Tropem Wilczym
Biegi Tropem Wilczym stają się nową tradycją na Opolszczyźnie. W całym regionie 4 marca ponad 1100 biegaczy upamiętniło w ten sposób Żołnierzy Wyklętych. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano VI edycję biegu Tropem Wilczym.
- Dla nas jest to lekcja historii, do której włączamy całe rodziny, od najmłodszego po najstarszą osobę - mówi Lidia Luboniewicz z fundacji Wolność i Demokracja.

- W tym roku pobiegło ponad 70 tysięcy uczestników w 333 miastach w Polsce i za granicą. Biegła też Polonia w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech. Również misje zagraniczne włączyły się w ten projekt - dodaje.

Koordynatorzy opolskich biegów już planują kolejne trasy i wyciągają wnioski na kolejną edycję.

- Na pewno musimy zadbać o zwiększenie ilości pakietów startowych, w tym roku nam ich zabrakło dla blisko stu chętnych - mówi Albert Ogiolda, organizator biegu w Opolu.

- Będziemy myśleli o zwiększeniu ilości dystansów, być może pojawi się bieg na 5 kilometrów, być może bieg dla dzieci. To wszystko jest jeszcze w fazie projektowania, ale wyciągamy dużo wniosków z tegorocznej imprezy, którą uważamy za bardzo udaną.

Podczas uroczystości awans na stopień kapitana odebrała kombatantka i porucznik Armii Krajowej, Regina Mac.
Lidia Luboniewicz
Albert Ogiolda

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 10:54 Od pierwszego lipca będzie można składać wniosek na 500+ na pierwsze dziecko. W regionie dotyczy to kilkunastu tysięcy ... - Prawie półtora miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ciągu trzech lat funkcjonowania programu Rodzina 500 Plus - powiedział w porannej rozmowie 'W ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:30 Jako pierwsi w regionie chcą wprowadzić w szkole naukę obsługi dronów Operator dronów to nowy zawód, dający duże możliwości w różnych dziedzinach. Kształcenie w tym kierunku chce prowadzić II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku. ... » więcej 2019-04-25, godz. 09:00 Rozpoczęła się przebudowa ul. Ujazdowskiej i Brzezińskiej w Strzelcach Opolskich Mieszkańcy Mokrych Łanów i Brzeziny, dwóch sołectw Strzelec Opolskich, muszą się uzbroić w cierpliwość. Do jesieni, żeby dojechać do domów będą musieli przeci ... » więcej 2019-04-25, godz. 09:00 Tysiąc flag województwa opolskiego na święto województwa Samorząd regionu ma do rozdania mieszkańcom Opolszczyzny żółto-niebieskie barwy. Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku podkreśla, że w przestrzeni publicznej b ... » więcej 2019-04-25, godz. 08:06 Mieszkańcy powiatu nyskiego będą mogli własnoręcznie zasadzić las Leśnicy w powiecie nyskim zapraszają do wspólnego sadzenia drzew. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy tylko zabrać ze sobą pozyty ... » więcej 2019-04-25, godz. 07:00 Zmiana organizacji ruchu na placu św. Sebastiana w Opolu Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu przy placu św. Sebastiana w Opolu. 25 kwietnia z powodu przebudowy placu Miejski Zarząd Dróg zamknie fragment ulicy M ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:29 Auto wypadło z drogi w Pępicach. Na miejsce wezwano LPR Około godz. 18.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowe audi wypadło (24.04) z drogi w okolicach miejscowości Pępice (gm. Skarbimierz, powiat brzeski) i ud ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:00 "Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej" - samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe wyróżnione. Gala w Filh ... Są opolskimi gwiazdami Europy - w Filharmonii Opolskiej w Opolu przyznano nagrody marszałka województwa w konkursie „Partnerstwo bez granic - opolskie 15 lat ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:30 Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozm ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:13 Opole: kolejna manifestacja wsparcia dla nauczycieli Około 200 osób wyraziło dziś w Opolu poparcie dla strajkujących nauczycieli. Wychowawcy, pedagodzy i uczniowie przynieśli transparenty i wykrzykiwali hasła ch ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »