Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-23, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich

Areszt śledczy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Areszt śledczy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Areszt śledczy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Areszt śledczy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półotwarty dla recydywistów. Ma on podlegać pod Zakład Karny numer 2 w Strzelcach Opolskich. Aresztowani zostaną przewiezieni do Strzelec, a funkcjonariusze Służby Więziennej dostali propozycje przeniesienia do innych zakładów.
- Zmiany są wynikiem zarządzenia ministra sprawiedliwości. Areszt jest likwidowany, ale nie znaczy to, że budynek będzie pusty – mówi mjr. Jarosław Timoszuk, rzecznik prasowy strzeleckiego Zakładu Karnego nr 2. - Będzie to oddział zewnętrzny dla recydywistów penitencjarnych, półotwarty. Natomiast część tymczasowo aresztowanych, którzy do tej pory przebywali właśnie w Areszcie Śledczym w Kędzierzynie-Koźlu, zostanie przewieziona do Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, gdzie również znajduje się oddział dla tymczasowo aresztowanych mężczyzn.

Od kwietnia osoby, wobec których Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu orzeknie areszt tymczasowy, będą trafiać do strzeleckiego zakładu, w którym jest miejsce dla setki zatrzymanych.

Część pracujących w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonariuszy nadal będzie tam potrzebna, dotyczy to głównie osób zajmujących się ochroną, wychowawców czy działu kwatermistrzowskiego. Pozostałe osoby zostaną przeniesione do jednostek w Prudniku, Głubczycach, Opolu i obu strzeleckich zakładów karnych. W związku z tymi zmianami nikt z funkcjonariuszy nie straci pracy.

W całym kraju 23 jednostki są poddane restrukturyzacji lub likwidowane. Na Opolszczyźnie dotyczy to tylko Aresztu Śledczego z Kędzierzyna-Koźla.
Jarosław Timoszuk

Wiadomości z regionu

2020-01-24, godz. 11:52 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla pomagają rodakom na Kresach Policjanci oraz pracownicy cywilni kędzierzyńsko-kozielskiej policji przygotowali paczki dla Polaków mieszkających na Kresach. Mundurowi od dawna angażują się… » więcej 2020-01-24, godz. 11:31 Niemal cały rok potrwa Generalny Pomiar Ruchu na Opolszczyźnie. Jest ponad 100 punktów na drogach krajowych Rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu na drogach krajowych województwa opolskiego. Badanie natężenia ruchu, które rozpoczęło się wczoraj (23.01) potrwa do pierwszych… » więcej 2020-01-24, godz. 10:30 W Opolu powstanie Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Mniejszości Niemieckiej Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim pozyskało na ten cel pieniądze od niemieckiego rządu. » więcej 2020-01-24, godz. 10:00 Reńska Wieś wprowadza własny bon żłobkowy 300 złotych miesięcznie - tyle będzie dopłacać gmina Reńska Wieś do opieki żłobkowej nad swoimi najmłodszymi mieszkańcami. Bon żłobkowy to nowość, którą rada gminy… » więcej 2020-01-24, godz. 07:15 Nieszczelna rozdzielnia gazu i nocna ewakuacja mieszkańców w Głuchołazach Rozszczelnienie gazu w Głuchołazach. Po godzinie 3 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o rozszczelnieniu w rozdzielni gazu przy ulicy Powstańców Śląskich. » więcej 2020-01-24, godz. 07:00 Dziś 432. rocznica Bitwy pod Byczyną. Przygotowano popołudniowe obchody, będzie między innymi wystawa monet Dokładnie 432 lata temu doszło do Bitwy pod Byczyną. Z tej okazji gmina organizuje dziś (24.01) obchody. » więcej 2020-01-24, godz. 06:30 Z kilku sztuk stworzą kilkanaście tysięcy drzew. W Tułowicach uczniowie z leśnikami pozyskiwali szyszki 10 wyciętych drzew może dać nowe życie nawet 25 tysiącom kolejnych. To efekt prac Nadleśnictwa Tułowice i uczniów trzecich klas Technikum Leśnego w Tułowicach… » więcej 2020-01-23, godz. 21:00 Lekarze nie chcą dyżurować w Grodkowie. Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci z początkiem l… Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci w najbliższych dniach do Grodkowa. Plany władz miasta i brzeskiego szpitala skomplikowało niewielkie… » więcej 2020-01-23, godz. 19:30 Nyscy radni przyjęli tegoroczny budżet. Wspólnie z podległymi spółkami gmina wyda ponad 100 milionów na inwestycje Nyscy radni przyjęli budżet gminy na bieżący rok. Na dzisiejszej (23.01) sesji dali oni zielone światło dla realizacji rekordowego planu finansowego gminy. » więcej 2020-01-23, godz. 18:30 Opłatek u nyskich Sybiraków. Zesłańcy wspominali 80. rocznicę wywózek Kolędy, życzenia, a także opowieści dotyczące nierzadko traumatycznych przeżyć, towarzyszyły dzisiejszemu (23.01) spotkaniu opłatkowemu członków nyskiego oddziału… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »