Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-21, 21:31 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Prokuratura powinna wyjaśnić, kto zabił Przewdzinga - uważają mieszkańcy i władze Zdzieszowic

Dieter Przewdzing © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Dieter Przewdzing © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Mieszkańcy i władze gminy Zdzieszowice są zbulwersowani tym, że prokuratura zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga. Po czterech latach od morderstwa, którego dokonano w Krępnej, nadal nie wiadomo, kto zabił ówczesnego burmistrza.
- Bardzo jestem zawiedziona tym, że sprawca tej zbrodni nadal jest bezkarny i na wolności – mówi Sybila Zimerman, która zastąpiła tragicznie zmarłego burmistrza. - Łudzę się, przecież mamy przykłady w dzisiejszych czasach, że winni różnych przestępstw są wychwytywani po paru czy parunastu latach. Ja mam nadzieję, w tym przypadku też tak będzie. Osobiście bardzo bym tego chciała.

Sybila Zimerman podkreśla, że choć od śmierci Dietera Przewdzinga minęły już cztery lata, to w świadomości mieszkańców, nadal jest on mocno obecny. I nie tylko ze względu na dokonania jako włodarza gminy, ale głównie przez serdeczne podejście do mieszkańców i gotowość do poświęcenia czasu każdemu, kto przychodził z problemem.

Decyzja i praca prokuratury nie podoba się też mieszkańcom Zdzieszowic.

- Czemu jest to zamknięte? Mogli to jeszcze przedłużyć, powinni jeszcze trochę szukać - mówiło starsze małżeństwo. - Wydaje mi się, że powinni dalej to prowadzić, aż dojdą do tego, kto to zrobił - uważa klientka sklepu spożywczego. - Nie postarali się. Chyba źle szukają mordercy - mówi babcia, która wyszła na spacer z wnuczką. - Morderstwo doskonałe. Może po 30, 40 latach z archiwum X czy czegoś innego to odtworzą, może znajdą. Jeśli to była mafia, to możemy się nie dowiedzieć - uważa kierowca skutera.

Mieszkańcy oczekują, że prokuratura jednak nie zamknie śledztwa w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga, ale wznowi i w końcu wskaże, kto był mordercą.
Sybila Zimerman
Mieszkańcy gminy Zdzieszowice

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 11:31 Opolscy maturzyści pielgrzymują do Częstochowy Kilkuset maturzystów z Opolszczyzny uczestniczy w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Przyjechali z nadzieją, że udział w uroczystościach w najważniejszym ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:20 Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież Opolska policja publikuje wizerunek mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenia mienia w jednym z dyskontów w Opolu. Według informacji śledczych zabrał on pozo ... » więcej 2019-04-24, godz. 10:38 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »