Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-25, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Było gimnazjum - będzie biurowiec. Jest pomysł na zagospodarowanie obiektu po PG nr 1 Prudniku

Wyremontowany budynek Gimnazjum nr 1 w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wyremontowany budynek Gimnazjum nr 1 w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zmienione zostanie przeznaczenie wyremontowanego niedawno budynku Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Zgodnie z rządową reformą oświaty do 2019 roku wygaszone będą gimnazja. W niektórych gminach zwolnią się zajmowane przez te szkoły budynki i pojawi się problem z ich zagospodarowaniem.
- Nie posiadamy obiektów biurowych, które spełniałyby oczekiwania różnych instytucji wojewódzkich, państwowych, czy agencyjnych – argumentuje burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Po prostu nie mamy obiektów biurowych umożliwiających ściągnięcie do Prudnika instytucji, które stąd wcześniej wyszły. W związku z tym, chcemy przeznaczyć budynek gimnazjum na cele biurowo-usługowe. Myślę, że w krótkim czasie cały obiekt zostanie zagospodarowany i zasiedlony przez różne biura i instytucje, które będą świadczyły usługi dla ludności.

Kilka lat temu z Prudnika wyprowadziło się powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast na gruntowny remont budynku Gimnazjum nr 1 gmina Prudnik wydała - nie licząc podatku VAT - blisko 416 tysięcy złotych. Po wygaszeniu gimnazjum planowano, aby uczyły się tam starsze roczniki Szkoły Podstawowej nr 1. Sytuacja zmieniła się, gdy powiat prudnicki przekazał gminie budynek zawodówki, przy ulicy Podgórnej. W tym obiekcie funkcjonować będzie wspomniana podstawówka.
Franciszek Fejdych

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 10:30 Zmiana w Turawie, druga tura w Namysłowie, Jan Labus nadal rządzi w Ozimku Waldemar Kampa nie będzie już rządził Turawą. Przegrał w wyborach z Dominikiem Pikosem. W Namysłowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Zmian nie ... » więcej 2018-10-22, godz. 10:00 Wybory 2018: zmiany w Byczynie i Reńskiej Wsi. W wielu gminach reelekcje Zmiana na stanowisku burmistrza Byczyny i wójta Reńskiej Wsi. Włodarze nie zmienią się w Tarnowie Opolskim, Branicach, Lewinie Brzeskim, Łambinowicach, Wołczy ... » więcej 2018-10-22, godz. 09:05 Wybory samorządowe: bez zmian w Gogolinie. Joachim Wojtala zostaje Joachim Wojtala nadal będzie rządził Gogolinem. Urzędujący nieprzerwanie od 2002 roku burmistrz wygrał z Piotrem Szymałą z KWW Macieja Sonika. » więcej 2018-10-22, godz. 08:45 Kolejne wyniki wyborów samorządowych: Pawłowiczki, Zębowice i Świerczów W Świerczowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Gminą Pawłowiczki rządzić będzie Jerzy Treffon, a w Zębowicach Waldemar Czaja. » więcej 2018-10-22, godz. 08:30 Tragiczny weekend na drogach Opolszczyzny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę - Na terenie Opolszczyzny w trakcie minionego weekendu zarejestrowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych - mówi podin ... » więcej 2018-10-22, godz. 08:20 Oni zostają na swoich miejscach. Po wyborach bez zmian w Zdzieszowicach, Jemielnicy i Skoroszycach W Zdzieszowicach bój o fotel burmistrza wygrała urzędująca Sybilla Zimerman (KWW Zgoda to Przyszłość), która wyprzedziła swojego jedynego kontrkandydata, star ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:55 Bój o władzę trwa. Druga tura w Niemodlinie, Lubszy, Popielowie i Murowie. Kasiura zostaje w Krapkowicach W drugiej turze o fotel burmistrza Niemodlina zmierzą się Dorota Koncewicz z PSL-u i Mariusz Nieckarz z PiS-u. W Murowie Michał Golenia (KWW Mniejszość Niemie ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:20 WYBORY Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie W Namysłowie II tura - zmierzą się Julian Kruszyński i Bartłomiej Stawiarski. W Skarbimierzu pozostaje Andrzej Pulit. Jan Labus wygrał Ozimku. Zmiana wójta w ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:15 Zmiany w Prószkowie. Burmistrzem Krzysztof Cebula Krzysztof Cebula wygrał walkę o fotel burmistrza gminy Prószków. Niezależny kandydat wyprzedził Różę Malik, kandydatkę KWW Mniejszość Niemiecka. » więcej 2018-10-22, godz. 06:30 Druga tura w Ujeździe. W Cisku i Grodkowie już po wyborach Będzie druga tura w głosowaniu na burmistrza gminy Ujazdu. Hubert Ibrom z Mniejszości Niemieckiej otrzymał 1289 głosów, do zwycięstwa zabrakło mu równo 100 gł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »