Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 15:00 Autor: Krzysztof Rapp

Krzysztof Drynda z RdO: Taka zamiana gruntów zakrawa na niegospodarność

Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
- Zamiana gruntów, którą rozważa opolski ratusz, jest co najmniej dziwna i zakrawa o niegospodarność - mówił dziś (14.02) w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, przewodniczący kubu radnych Razem dla Opola. Komentował w ten sposób pomysł, aby miasto oddało teren, na którym znajduje się targowisko Centrum, w zamian za grunty w Opolu-Grudzicach, gdzie znajdują się boiska do piłki nożnej.
- Biznesmen, który oferuje miastu taką zamianę, nie ma prawa własności do tych terenów. Ta osoba ma prawo użytkowania wieczystego, a mamy mu oddać działkę, której właścicielem jest miasto Opole, położoną w centrum, bardzo atrakcyjną. Tam, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, powinny powstać mieszkania. Jeżeli urząd miasta uważa, że to jest już ten moment, że te mieszkania mają tam powstać, to może trzeba taką decyzję podjąć, ale nie na zasadzie zamiany. Bo ktoś się w zamkniętych gabinetach dogadał z przedsiębiorcą i mu oddaje działkę, tak naprawdę za pół darmo - mówił na naszej antenie Krzysztof Drynda.

Zdaniem naszego gościa, jest w Opolu wielu deweloperów, którzy z pewnością byliby tymi gruntami zainteresowani i należałoby wystawić działkę na sprzedaż. Jego zdaniem, na pewno udałoby się uzyskać większą cenę niż 2 mln zł, które biznesmen oferuje jako dopłatę do zamiany gruntów.

Pomysł ratusza dotyczący zamiany terenów ma być poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta Opola, która odbędzie się 22 lutego.
Krzysztof Drynda

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:09 Karambol z udziałem 7 aut na DK 40. Nie ma osób poszkodowanych 5 aut osobowych, ciężarówka i bus dostawczy zderzyły się na DK 40, między miejscowościami Mochów i Wierzch. » więcej 2018-07-17, godz. 15:38 Na programie Dostępność Plus ma skorzystać 12 milionów Polaków - Zmiany prawa na pewno poprawią jakość życia, nie tylko osób niepełnosprawnych - powiedział w Loży Radiowej Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka ... » więcej 2018-07-17, godz. 14:48 CBA przeszkoli pracowników prudnickiego DPS-u. "Mają być, jak żona Cezara" Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wystąpił dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Poprosił o przeszkolenie swoich pracowników. Za poprzedniego kierow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »