Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 15:00 Autor: Krzysztof Rapp

Krzysztof Drynda z RdO: Taka zamiana gruntów zakrawa na niegospodarność

Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
- Zamiana gruntów, którą rozważa opolski ratusz, jest co najmniej dziwna i zakrawa o niegospodarność - mówił dziś (14.02) w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, przewodniczący kubu radnych Razem dla Opola. Komentował w ten sposób pomysł, aby miasto oddało teren, na którym znajduje się targowisko Centrum, w zamian za grunty w Opolu-Grudzicach, gdzie znajdują się boiska do piłki nożnej.
- Biznesmen, który oferuje miastu taką zamianę, nie ma prawa własności do tych terenów. Ta osoba ma prawo użytkowania wieczystego, a mamy mu oddać działkę, której właścicielem jest miasto Opole, położoną w centrum, bardzo atrakcyjną. Tam, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, powinny powstać mieszkania. Jeżeli urząd miasta uważa, że to jest już ten moment, że te mieszkania mają tam powstać, to może trzeba taką decyzję podjąć, ale nie na zasadzie zamiany. Bo ktoś się w zamkniętych gabinetach dogadał z przedsiębiorcą i mu oddaje działkę, tak naprawdę za pół darmo - mówił na naszej antenie Krzysztof Drynda.

Zdaniem naszego gościa, jest w Opolu wielu deweloperów, którzy z pewnością byliby tymi gruntami zainteresowani i należałoby wystawić działkę na sprzedaż. Jego zdaniem, na pewno udałoby się uzyskać większą cenę niż 2 mln zł, które biznesmen oferuje jako dopłatę do zamiany gruntów.

Pomysł ratusza dotyczący zamiany terenów ma być poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta Opola, która odbędzie się 22 lutego.
Krzysztof Drynda

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:21 Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa - Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:10 Żegnają lato i witają jesień. Brzeg zaprasza na Jarmark Kresowo-Mariacki Regionalne przysmaki i produkty, a także cała masa występów artystycznych - tak w skrócie można opisać jarmark, który wczoraj(21.09) po południu rozpoczął się ... » więcej 2018-09-22, godz. 11:46 Genealodzy przejęli piastowski zamek. Ruszyła ogólnopolska konferencja Punktualnie o 10. w Muzeum Piastów Śląskich rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018. To piąta edycja tej krajowej imprezy, która rokr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »