Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 15:00 Autor: Krzysztof Rapp

Krzysztof Drynda z RdO: Taka zamiana gruntów zakrawa na niegospodarność

Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 2 fot. Sławek Kieler
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Opolskie targowisko © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Krzysztof Drynda [fot. Barbara Więcek]
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 1 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 3 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
Boisko w Grudzicach 4 fot. Sławek Kieler
- Zamiana gruntów, którą rozważa opolski ratusz, jest co najmniej dziwna i zakrawa o niegospodarność - mówił dziś (14.02) w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, przewodniczący kubu radnych Razem dla Opola. Komentował w ten sposób pomysł, aby miasto oddało teren, na którym znajduje się targowisko Centrum, w zamian za grunty w Opolu-Grudzicach, gdzie znajdują się boiska do piłki nożnej.
- Biznesmen, który oferuje miastu taką zamianę, nie ma prawa własności do tych terenów. Ta osoba ma prawo użytkowania wieczystego, a mamy mu oddać działkę, której właścicielem jest miasto Opole, położoną w centrum, bardzo atrakcyjną. Tam, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, powinny powstać mieszkania. Jeżeli urząd miasta uważa, że to jest już ten moment, że te mieszkania mają tam powstać, to może trzeba taką decyzję podjąć, ale nie na zasadzie zamiany. Bo ktoś się w zamkniętych gabinetach dogadał z przedsiębiorcą i mu oddaje działkę, tak naprawdę za pół darmo - mówił na naszej antenie Krzysztof Drynda.

Zdaniem naszego gościa, jest w Opolu wielu deweloperów, którzy z pewnością byliby tymi gruntami zainteresowani i należałoby wystawić działkę na sprzedaż. Jego zdaniem, na pewno udałoby się uzyskać większą cenę niż 2 mln zł, które biznesmen oferuje jako dopłatę do zamiany gruntów.

Pomysł ratusza dotyczący zamiany terenów ma być poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta Opola, która odbędzie się 22 lutego.
Krzysztof Drynda

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej 2018-11-20, godz. 22:00 "Państwo zadziałało". Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF - Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Mural, superbabcia albo strefa rekreacji. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Ozimka Stworzenie muralu nawiązującego do historii miasta, szkoła dla superbabć i superdziadków czy budowa stref rekreacji - 17 projektów walczy o pieniądze na reali ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Ruszył proces mężczyzny, który groził i pobił trzech mężczyzn przed barem. Wśród zarzutów posiadanie i handel narkotyk ... Pobił, znieważył i kierował groźby karalne w kierunku trzech mężczyzn. Dziś (20.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu stanął oskarżony Kamil L. Do zdarzenia miało ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:50 Uwaga kierowcy! Sypnęło śniegiem i już są tego pierwsze efekty [Aktualizacja] W ciągu półtorej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych. Po godzinie 19:00 na obwodnicy Białej, na drodze wojewódzkiej 414 w kierunku na Łącznik samochód ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej 2018-11-20, godz. 17:30 Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Mi ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Budują drogi pożarowe, przy okazji powstają parkingi Problem braku miejsc parkingowych w rejonie ulicy Jana Rychla w Strzelcach Opolskich ciągnie się od kilkunastu lat. Były protesty mieszkańców, którzy chcieli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »