Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-18, 20:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Obwodnica Strzelec Opolskich: pięć lat na dokumentację i dwa na budowę

Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Za siedem lat mieszkańcy Strzelec Opolskich będą mogli pojechać obwodnicą miasta. Taką deklarację złożyli dzisiaj wojewoda i dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- To, co było tyle lat obiecywane, zaczyna być realizowane – mówi wojewoda Adrian Czubak. – Zaczynamy powolutku przystępować do czynności inwestycyjnych dotyczących budowy obwodnicy Strzelec Opolskich. Kilka dni temu, na poziomie parlamentarnym, dzięki inicjatywie pani poseł Katarzyny Czochary, zostały wprowadzone zmiany w budżecie. Pojawiły się pieniądze na to, aby rozpocząć proces inwestycyjny.

- W tej chwili mamy pięć lat bezchmurnego nieba nad Strzelcami Opolskimi - mówi Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA. – Pięć lat, podczas których generalna dyrekcja przygotuje do realizacji to zadanie. To jest najtrudniejsze pięć lat, aby po tym okresie generalna dyrekcja była gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy, a następnie w ciągu dwóch lat wybudowanie tego zadania i oddanie użytkownikom do ruchu.

- Odkorkowanie Strzelec Opolskich przy jakichkolwiek zdarzeniach na autostradzie to tylko jedna z zalet tej inwestycji - mówi nadkomisarz Arkadiusz Chętnicki, zastępca komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich. – Większość wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu, czyli rowerzystów i pieszych, w samych Strzelcach Opolskich dotyczy właśnie drogi 94. Czyli niewątpliwie budowa tej obwodnicy w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Budowa obwodnicy może kosztować około 300 mln zł. Środki na ten cel pochodzić mają z budżetu państwa.
Adrian Czubak
Ireneusz Dyła
Arkadiusz Chętnicki

Wiadomości z regionu

2018-02-18, godz. 20:00 Jutro rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od poniedziałku (19.02) rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'. Specjaliści dyżurujący w Sądzie Okręgowym w Opolu i sądach rejonowych okręg ... » więcej 2018-02-18, godz. 18:32 Czy referendum to dobry pomysł w sprawie budowy nowego więzienia w Brzegu? Komentarze polityków Pomysł budowy bardzo nowoczesnego więzienia w Brzegu był jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Burmistrz Jerzy Wrębiak jest zwolennikiem tego projektu, ... » więcej 2018-02-18, godz. 16:00 Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięta będzie droga przez Lichynię Od jutra (poniedziałek, 19 lutego) do 9 czerwca zamknięta będzie droga powiatowa prowadząca przez Lichynię, łącząca Zalesie Śląskie i Leśnicę. Wytyczono już o ... » więcej 2018-02-18, godz. 15:25 Upamiętnili 95. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA] Mazurek Dąbrowskiego, salwa honorowa, przemówienia i kwiaty. Tak wyglądała druga część dzisiejszych (18.02) uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania I Dzi ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:55 Światła przy przejściach, progi na drogach. Rada opolskiej dzielnicy Nadodrze chce poprawy infrastruktury Więcej kamer monitoringu, więcej światła przy przejściach dla pieszych i progi zwalniające na węższych ulicach - takie plany inwestycyjne wyznaczyła sobie na ... » więcej 2018-02-18, godz. 04:00 Opolanie spotkali się na szybkiej randce Liczy się pierwsze wrażenie, bo na jedną rozmowę przypada średnio 5 minut. 15 par spotkało się na 'Speed Dating' w Kubaturze organizowanym w ramach 'Projektu ... » więcej 2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej 2018-02-17, godz. 16:00 Najmłodsi opolanie uczyli się programowania przyszłości O tym, że nauka kodowania wcale nie musi być nudna, przekonali się najmłodsi uczniowie opolskich podstawówek, którzy wzięli udział w warsztatach pod hasłem 'P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »