Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-18, 20:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Obwodnica Strzelec Opolskich: pięć lat na dokumentację i dwa na budowę

Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Za siedem lat mieszkańcy Strzelec Opolskich będą mogli pojechać obwodnicą miasta. Taką deklarację złożyli dzisiaj wojewoda i dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- To, co było tyle lat obiecywane, zaczyna być realizowane – mówi wojewoda Adrian Czubak. – Zaczynamy powolutku przystępować do czynności inwestycyjnych dotyczących budowy obwodnicy Strzelec Opolskich. Kilka dni temu, na poziomie parlamentarnym, dzięki inicjatywie pani poseł Katarzyny Czochary, zostały wprowadzone zmiany w budżecie. Pojawiły się pieniądze na to, aby rozpocząć proces inwestycyjny.

- W tej chwili mamy pięć lat bezchmurnego nieba nad Strzelcami Opolskimi - mówi Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA. – Pięć lat, podczas których generalna dyrekcja przygotuje do realizacji to zadanie. To jest najtrudniejsze pięć lat, aby po tym okresie generalna dyrekcja była gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy, a następnie w ciągu dwóch lat wybudowanie tego zadania i oddanie użytkownikom do ruchu.

- Odkorkowanie Strzelec Opolskich przy jakichkolwiek zdarzeniach na autostradzie to tylko jedna z zalet tej inwestycji - mówi nadkomisarz Arkadiusz Chętnicki, zastępca komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich. – Większość wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu, czyli rowerzystów i pieszych, w samych Strzelcach Opolskich dotyczy właśnie drogi 94. Czyli niewątpliwie budowa tej obwodnicy w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Budowa obwodnicy może kosztować około 300 mln zł. Środki na ten cel pochodzić mają z budżetu państwa.
Adrian Czubak
Ireneusz Dyła
Arkadiusz Chętnicki

Wiadomości z regionu

2018-08-21, godz. 22:00 Brzeski szpital chce prowadzić rehabilitację w domach pacjentów Brzeski szpital chce wprowadzić do swej oferty nową usługę. Chodzi o rehabilitację domową, dzięki której pacjenci nie musieliby przyjeżdżać na zabiegi. » więcej 2018-08-21, godz. 21:00 Razem dla Opola: Lasery zamiast fajerwerków - Jeżeli Razem dla Opola będzie rządzić miastem w przyszłej kadencji to nie będzie organizować pokazów sztucznych ogni - tak zapowiada przewodniczący tego klu ... » więcej 2018-08-21, godz. 20:00 Partia Razem ma swoje biuro w Opolu Opolski okręg partii Razem ogłasza kandydatów do rady miasta i otwiera pierwsze biuro w Opolu. W uroczystym otwarciu wzięła udział członkini Zarządu Krajowego ... » więcej 2018-08-21, godz. 18:30 Kukiz '15 i zwolennicy połączenia Brzegu ze Skarbimierzem podejdą wspólnie do wyborów w obu gminach Kukiz '15 stworzy w gminach Brzeg i Skarbimierz wspólne listy wyborcze z działaczami lobbującymi za połączeniem obu gmin. » więcej 2018-08-21, godz. 18:00 Molestowali trójkę dzieci. Grozi im do 15 lat więzienia Nawet 15 lat więzienia grozi 40-letniej Izabeli S. i 38-letniemu Jarosławowi W., którzy w latach 2013-2016, w powiecie krapkowickim, mieli wykorzystywać seksu ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:40 Wypadek w Elektrowni Opole Podczas rozbudowy Elektrowni Opole jeden z pracowników został ciężko ranny i trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak mówi nam Ireneusz So ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:30 To niepoważne. Arkadiusz Wiśniewski o zamianie Ożoga na Kamińską Zamianę kandydata na prezydenta Opola z Kazimierza Ożoga na Barbarę Kamińską prezydent Arkadiusz Wiśniewski uważa za niepoważną. Dzisiaj oficjalnie Kazimierz ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:37 Prawo i Sprawiedliwość prezentuje "Dobry Program dla Opolszczyzny" Prawo i Sprawiedliwość startuje z kampanią wyborczą i przedstawia pięć punktów programu samorządowego dla regionu, wśród nich nowy węzeł autostradowy, mosty n ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:30 Radny miejski Marcin Gambiec powalczy o fotel prezydenta Opola 'Opole jest dla wszystkich. Łączy nas Opole' - miejski radny Marcin Gambiec będzie ubiegał się o fotel prezydenta stolicy regionu. Dzisiaj (21.08) została ogł ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:27 Gogoliński ośrodek zdrowia ma programy dla cukrzyków i pacjentów wymagających opieki pielęgniarskiej w domu Dwa nowe programy prowadzi Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie. Chodzi o pielęgniarki środowiskowo-rodzinne oraz cukrzyków. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »