Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-18, 20:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Obwodnica Strzelec Opolskich: pięć lat na dokumentację i dwa na budowę

Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Za siedem lat mieszkańcy Strzelec Opolskich będą mogli pojechać obwodnicą miasta. Taką deklarację złożyli dzisiaj wojewoda i dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- To, co było tyle lat obiecywane, zaczyna być realizowane – mówi wojewoda Adrian Czubak. – Zaczynamy powolutku przystępować do czynności inwestycyjnych dotyczących budowy obwodnicy Strzelec Opolskich. Kilka dni temu, na poziomie parlamentarnym, dzięki inicjatywie pani poseł Katarzyny Czochary, zostały wprowadzone zmiany w budżecie. Pojawiły się pieniądze na to, aby rozpocząć proces inwestycyjny.

- W tej chwili mamy pięć lat bezchmurnego nieba nad Strzelcami Opolskimi - mówi Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA. – Pięć lat, podczas których generalna dyrekcja przygotuje do realizacji to zadanie. To jest najtrudniejsze pięć lat, aby po tym okresie generalna dyrekcja była gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy, a następnie w ciągu dwóch lat wybudowanie tego zadania i oddanie użytkownikom do ruchu.

- Odkorkowanie Strzelec Opolskich przy jakichkolwiek zdarzeniach na autostradzie to tylko jedna z zalet tej inwestycji - mówi nadkomisarz Arkadiusz Chętnicki, zastępca komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich. – Większość wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu, czyli rowerzystów i pieszych, w samych Strzelcach Opolskich dotyczy właśnie drogi 94. Czyli niewątpliwie budowa tej obwodnicy w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Budowa obwodnicy może kosztować około 300 mln zł. Środki na ten cel pochodzić mają z budżetu państwa.
Adrian Czubak
Ireneusz Dyła
Arkadiusz Chętnicki

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 07:30 Nie wiadomo, czy w tym roku uda się rozpocząć nasadzenia w zabytkowym parku w Głuchołazach Nie wiadomo, czy Głuchołazom uda się wykorzystać w tym roku dotację na rewitalizację zabytkowego parku zdrojowego. Po kilku miesiącach od złożenia wniosku, mi ... » więcej 2018-11-16, godz. 07:15 Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury ws. zdjęcia krzyża w krapkowickiej szkole Usunęła krzyż, który wisiał w pokoju nauczycielskim i z tego powodu była dyskryminowana i szykanowana. Grażyna Juszczyk po niemal dwóch latach walki w opolski ... » więcej 2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »