Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-18, 20:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Obwodnica Strzelec Opolskich: pięć lat na dokumentację i dwa na budowę

Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Arkadiusz Chętnicki, Adrian Czubak i Ireneusz Dyła [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruch na DK94 w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Za siedem lat mieszkańcy Strzelec Opolskich będą mogli pojechać obwodnicą miasta. Taką deklarację złożyli dzisiaj wojewoda i dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- To, co było tyle lat obiecywane, zaczyna być realizowane – mówi wojewoda Adrian Czubak. – Zaczynamy powolutku przystępować do czynności inwestycyjnych dotyczących budowy obwodnicy Strzelec Opolskich. Kilka dni temu, na poziomie parlamentarnym, dzięki inicjatywie pani poseł Katarzyny Czochary, zostały wprowadzone zmiany w budżecie. Pojawiły się pieniądze na to, aby rozpocząć proces inwestycyjny.

- W tej chwili mamy pięć lat bezchmurnego nieba nad Strzelcami Opolskimi - mówi Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA. – Pięć lat, podczas których generalna dyrekcja przygotuje do realizacji to zadanie. To jest najtrudniejsze pięć lat, aby po tym okresie generalna dyrekcja była gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy, a następnie w ciągu dwóch lat wybudowanie tego zadania i oddanie użytkownikom do ruchu.

- Odkorkowanie Strzelec Opolskich przy jakichkolwiek zdarzeniach na autostradzie to tylko jedna z zalet tej inwestycji - mówi nadkomisarz Arkadiusz Chętnicki, zastępca komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich. – Większość wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu, czyli rowerzystów i pieszych, w samych Strzelcach Opolskich dotyczy właśnie drogi 94. Czyli niewątpliwie budowa tej obwodnicy w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Budowa obwodnicy może kosztować około 300 mln zł. Środki na ten cel pochodzić mają z budżetu państwa.
Adrian Czubak
Ireneusz Dyła
Arkadiusz Chętnicki

Wiadomości z regionu

2018-05-23, godz. 22:00 Violetta Porowska namawia do miejskiego becikowego. Ratusz: prezydent prowadzi bardzo prorodzinną politykę Wicewojewoda opolski Violetta Porowska apeluje do radnych i prezydenta Opola, aby na jutrzejszej (24.05) sesji rady miasta poparli inicjatywę miejskiego becik ... » więcej 2018-05-23, godz. 21:15 Jedna osoba nie żyje po strzelaninie w Opolu. Broni użył policjant. Niewykluczone, że to mężczyzna zaczął strzelać pie ... Nie żyje mężczyzna, który został postrzelony przed komisariatem przy ulicy Cmentarnej w Opolu. 43-latka śmiertelnie postrzelił policjant. » więcej 2018-05-23, godz. 20:30 Głogówek: zakup lilipuciej kolejki "sezonówki" wzbudza kontrowersje Za blisko 800 tysięcy złotych gmina Głogówek tworzy park miniatur kolejowych. Powstaje on w Racławicach Śląskich na tamtejszym dworcu PKP. Ma to być atrakcja ... » więcej 2018-05-23, godz. 20:15 Strażacy reanimowali starszą kobietę, a później odwieźli ją swoim wozem do szpitala. Pojechał z nimi również lekarz Strażacy ratowali życie starszej kobiety, która zasłabła przy ul. Targowej w Opolu. Zostali wezwani na miejsce, ponieważ w chwili zdarzenia nie było wolnej ka ... » więcej 2018-05-23, godz. 20:00 Niebezpieczne popołudnie na drogach. Śmiertelny wypadek na DK 45 w Żużeli. Na "krajówce" z Opola do Strzelec Opolskich ... Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze krajowej 45 za Krapkowicami. Samochód osobowy uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje. » więcej 2018-05-23, godz. 20:00 Kłódka, czyli symbol dobrej współpracy. "To jedyna w swoim rodzaju taka sieć w Europie" Tym razem to nie symbol miłości, ale długoletniej współpracy i utrzymywanie bliskich kontaktów. Przedstawiciele czterech regionów partnerskich - czeskiego Kra ... » więcej 2018-05-23, godz. 18:10 Andrzej Chrzanowski kandydatem PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości ukazała się informacja o kandydatach na stanowisko prezydentów kilkudziesięciu miast, które nie są stolicami w ... » więcej 2018-05-23, godz. 17:45 Prokurator chce aresztu dla mężczyzny, który oblał paliwem niepełnosprawnego i groził, że go spali Jest wniosek o areszt dla mężczyzny, który oblał benzyną znajomego i groził, że go podpali. Do tej sytuacji doszło w Kędzierzynie-Koźlu w poniedziałek po połu ... » więcej 2018-05-23, godz. 17:45 Elektryczny konkurs w Kluczborku. "To przygotowania do egzaminu zawodowego" Ponad 20 uczniów wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Elektrycznej. Do rywalizacji w Kluczborku przystąpili nastolatkowie z Nysy, Praszki, Olesna i ... » więcej 2018-05-23, godz. 16:45 Prudnik: upubliczniono wizerunek sklepowego złodzieja [FILM] Policja poszukuje sprawcy zuchwałej kradzieży w prudnickim sklepie. W tym celu upubliczniono wizerunek złodzieja. Przestępstwo miało miejsce w lutym. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »