Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-14, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Zdalnie sterowane modele statków pływały na zawodach w Opolu

Zawody modeli pływających w PSP nr 5 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zawody modeli pływających w PSP nr 5 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Modele statków i okrętów rywalizowały w zawodach modeli pływających na basenie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr w 5 w Opolu.
- Zawody są formą uproszczoną i mają przygotować młodych adeptów sztuki modelarstwa do zawodów, które potem będą rozgrywane na otwartej wodzie - mówi Artur Napiórkowski, organizator. - Zawodnicy tutaj mają zdobyć swoje pierwsze szlify, nauczyć się jak się startuje, podpatrzeć starszych zawodników, zobaczyć czym startują, jakie mają techniki pływania. Jeżeli chodzi o dzisiejsze zawody to mamy dwie klasy. F4A, która jest klasą bez oceny wykonania modelu. Drugą klasą jest jest F4B, tam są modele do oceny.

Zawody polegały na przepłynięciu trasy wyznaczonej przez szesnaście bramek ustawionych na powierzchni wody basenu. Ostatnim etapem konkurencji było wpłynięcie modelem w miejsce ograniczone dwoma belkami. W kategorii F4B ocenie podlegała także jakość wykonania modelu. W sumie zawodnik może zdobyć 100 punktów.

Adam pasję do modelarstwa przejął po tacie, który kiedyś sklejał modele. - Dzisiaj sam sklejam modele. Ważne jest to, żeby dobrze zauważyć bramkę szczytową - mówi. - Pływanie było dobre, gdy podchodziłem do drugiej tury były już większe umiejętności, mniejszy stres i udało mi się zdobyć 96 punktów. Mam nadzieję, że za rok poprawię swój wynik jeszcze.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach: młodzików do lat 14, juniorów do lat 18 i seniorów.
Artur Napiórkowski
Adam

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 07:30 Nie wiadomo, czy w tym roku uda się rozpocząć nasadzenia w zabytkowym parku w Głuchołazach Nie wiadomo, czy Głuchołazom uda się wykorzystać w tym roku dotację na rewitalizację zabytkowego parku zdrojowego. Po kilku miesiącach od złożenia wniosku, mi ... » więcej 2018-11-16, godz. 07:15 Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury ws. zdjęcia krzyża w krapkowickiej szkole Usunęła krzyż, który wisiał w pokoju nauczycielskim i z tego powodu była dyskryminowana i szykanowana. Grażyna Juszczyk po niemal dwóch latach walki w opolski ... » więcej 2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »