Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-14, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Zdalnie sterowane modele statków pływały na zawodach w Opolu

Zawody modeli pływających w PSP nr 5 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zawody modeli pływających w PSP nr 5 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Modele statków i okrętów rywalizowały w zawodach modeli pływających na basenie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr w 5 w Opolu.
- Zawody są formą uproszczoną i mają przygotować młodych adeptów sztuki modelarstwa do zawodów, które potem będą rozgrywane na otwartej wodzie - mówi Artur Napiórkowski, organizator. - Zawodnicy tutaj mają zdobyć swoje pierwsze szlify, nauczyć się jak się startuje, podpatrzeć starszych zawodników, zobaczyć czym startują, jakie mają techniki pływania. Jeżeli chodzi o dzisiejsze zawody to mamy dwie klasy. F4A, która jest klasą bez oceny wykonania modelu. Drugą klasą jest jest F4B, tam są modele do oceny.

Zawody polegały na przepłynięciu trasy wyznaczonej przez szesnaście bramek ustawionych na powierzchni wody basenu. Ostatnim etapem konkurencji było wpłynięcie modelem w miejsce ograniczone dwoma belkami. W kategorii F4B ocenie podlegała także jakość wykonania modelu. W sumie zawodnik może zdobyć 100 punktów.

Adam pasję do modelarstwa przejął po tacie, który kiedyś sklejał modele. - Dzisiaj sam sklejam modele. Ważne jest to, żeby dobrze zauważyć bramkę szczytową - mówi. - Pływanie było dobre, gdy podchodziłem do drugiej tury były już większe umiejętności, mniejszy stres i udało mi się zdobyć 96 punktów. Mam nadzieję, że za rok poprawię swój wynik jeszcze.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach: młodzików do lat 14, juniorów do lat 18 i seniorów.
Artur Napiórkowski
Adam

Wiadomości z regionu

2018-05-23, godz. 22:00 Violetta Porowska namawia do miejskiego becikowego. Ratusz: prezydent prowadzi bardzo prorodzinną politykę Wicewojewoda opolski Violetta Porowska apeluje do radnych i prezydenta Opola, aby na jutrzejszej (24.05) sesji rady miasta poparli inicjatywę miejskiego becik ... » więcej 2018-05-23, godz. 21:15 Jedna osoba nie żyje po strzelaninie w Opolu. Broni użył policjant. Niewykluczone, że to mężczyzna zaczął strzelać pie ... Nie żyje mężczyzna, który został postrzelony przed komisariatem przy ulicy Cmentarnej w Opolu. 43-latka śmiertelnie postrzelił policjant. » więcej 2018-05-23, godz. 20:30 Głogówek: zakup lilipuciej kolejki "sezonówki" wzbudza kontrowersje Za blisko 800 tysięcy złotych gmina Głogówek tworzy park miniatur kolejowych. Powstaje on w Racławicach Śląskich na tamtejszym dworcu PKP. Ma to być atrakcja ... » więcej 2018-05-23, godz. 20:15 Strażacy reanimowali starszą kobietę, a później odwieźli ją swoim wozem do szpitala. Pojechał z nimi również lekarz Strażacy ratowali życie starszej kobiety, która zasłabła przy ul. Targowej w Opolu. Zostali wezwani na miejsce, ponieważ w chwili zdarzenia nie było wolnej ka ... » więcej 2018-05-23, godz. 20:00 Niebezpieczne popołudnie na drogach. Śmiertelny wypadek na DK 45 w Żużeli. Na "krajówce" z Opola do Strzelec Opolskich ... Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze krajowej 45 za Krapkowicami. Samochód osobowy uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje. » więcej 2018-05-23, godz. 20:00 Kłódka, czyli symbol dobrej współpracy. "To jedyna w swoim rodzaju taka sieć w Europie" Tym razem to nie symbol miłości, ale długoletniej współpracy i utrzymywanie bliskich kontaktów. Przedstawiciele czterech regionów partnerskich - czeskiego Kra ... » więcej 2018-05-23, godz. 18:10 Andrzej Chrzanowski kandydatem PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości ukazała się informacja o kandydatach na stanowisko prezydentów kilkudziesięciu miast, które nie są stolicami w ... » więcej 2018-05-23, godz. 17:45 Prokurator chce aresztu dla mężczyzny, który oblał paliwem niepełnosprawnego i groził, że go spali Jest wniosek o areszt dla mężczyzny, który oblał benzyną znajomego i groził, że go podpali. Do tej sytuacji doszło w Kędzierzynie-Koźlu w poniedziałek po połu ... » więcej 2018-05-23, godz. 17:45 Elektryczny konkurs w Kluczborku. "To przygotowania do egzaminu zawodowego" Ponad 20 uczniów wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Elektrycznej. Do rywalizacji w Kluczborku przystąpili nastolatkowie z Nysy, Praszki, Olesna i ... » więcej 2018-05-23, godz. 16:45 Prudnik: upubliczniono wizerunek sklepowego złodzieja [FILM] Policja poszukuje sprawcy zuchwałej kradzieży w prudnickim sklepie. W tym celu upubliczniono wizerunek złodzieja. Przestępstwo miało miejsce w lutym. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »