Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-09, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Zarząd województwa włącza się w zbiórkę WOŚP. Przekazano fanty na licytacje

Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Podwójne bilety, zestawy sportowe, wspólny dzień z marszałkiem, koszulka z podpisami zawodników ZAKSY czy piłka z autografami szczypiornistów Gwardii Opole. Między innymi te rzeczy zarząd województwa opolskiego przekazał na licytację podczas niedzielnego (14.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu.
- Co roku przygotowujemy takie podarunki - mówi marszałek Andrzej Buła. - Czasami musimy mocno wysilić się, żeby wymyślić coś ciekawego dla uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proszę więc zawsze zrozumieć i wybaczyć nam, jeśli niektóre rzeczy okażą się nieodpowiednie. Myślę jednak, że dzisiaj bogactwo darów jest na tyle duże, by każdy znalazł coś dla siebie.

Agnieszka Wiosna, rzecznik Wielkiej Orkiestry w Opolu, jest przekonana, że każdy przedmiot znajdzie nabywcę, ale trudno szacować ostateczną cenę. - Tutaj doświadczenie bywa mylne, bo w ubiegłym roku zwykła poduszka-jasiek w kolorze czerwonym i napisem WOŚP została wylicytowany za 5 tysięcy złotych. To różne sytuacje i emocje kierujące ludźmi w danym momencie. Nie jestem w stanie ocenić, ile pieniędzy zbierzemy dzięki licytacji tych przedmiotów. Zdarzają się niespodzianki, których nigdy nie wyobrażałam sobie.

Dodajmy, że WOŚP zagra w niedzielę 26 raz. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Andrzej Buła
Agnieszka Wiosna

Wiadomości z regionu

2018-07-20, godz. 13:15 Za pracę na rzecz społeczeństwa - w urzędzie wojewódzkim wręczono odznaki Primus in Agenda Primus in Agenda - takimi odznaczeniami wyróżniono dziś (20.07) kilku mieszkańców województwa opolskiego. Do nadawania wyróżnień upoważniony jest minister rod ... » więcej 2018-07-20, godz. 13:15 Napadł na sklep, a łup wynosił siłą. W ręce policji wpadł po godzinie Mundurowi z Brzegu zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbójniczą kradzież. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie miasta. Mężczyzna wszedł do sklepu i ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:30 Wyjechali na patrol i zatrzymali przestępcę, którego szukał Interpol. Wszystko zaczęło się od niedopałka papierosa Funkcjonariusze z Namysłowa, jak każdego dnia patrolowali ulice w mieście i okolicznych sołectwach. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, który rzuci ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:15 Na Opolszczyźnie nie ma zagrożenia hydrologicznego - W ciągu ostatnich trzech dni na Opolszczyźnie nie mieliśmy żadnej interwencji związanej z zagrożeniem hydrologicznym - powiedział w porannej rozmowie 'W czt ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:45 Zwycięską koncepcję nowego stadionu w Opolu poznamy w sierpniu Jest 11 koncepcji urbanistyczno-architektonicznych na nowy stadion w Opolu. Najlepsza zostanie wybrana w połowie sierpnia, kiedy to zbierze się komisja konkur ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:44 Szpital w Ozimku wstrzymał przyjmowanie pacjentów na planowane zabiegi. W wodzie wykryto bakterie Escherichia coli Szpital w Ozimku wstrzymał przyjmowanie pacjentów na planowane zabiegi. Decyzję podęto po tym, jak sanepid wykrył bakterię Escherichia coli w tamtejszej insta ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:29 Modrzewie sprzed kędzierzyńskiej pływalni jednak do wycięcia Modrzewie, które rosną przed pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu, jednak trzeba będzie wyciąć. Według opinii dendrologa, grożą one wywróceniem i stanowią zagrożeni ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:12 Sanepid i PGKiM sprawdzają gdzie jest źródło skażenia wody w Ozimku Sanepid jeszcze raz dzisiaj (20.07) sprawdzi, czy woda w szpitalu w Ozimku jest skażona. Podczas badań w tym tygodniu okazało się, że mimo, iż dociera tam wod ... » więcej 2018-07-20, godz. 08:45 Jest awans. Szef opolskich policjantów będzie nadinspektorem Inspektor Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odbierze w piątek (20.07) nominację na stopień nadinspektora. Prezydent Andrzej Duda na wniose ... » więcej 2018-07-20, godz. 08:44 Szef wojewódzkiego zarządzania kryzysowego: W Dąbrowie prawdopodobnie doszło do skażenia ziemi - Prawdopodobnie na pogorzelisku w Dąbrowie będziemy mieli do czynienia ze skażeniem ziemi - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Henryk Ferster, dy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »