Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-09, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Zarząd województwa włącza się w zbiórkę WOŚP. Przekazano fanty na licytacje

Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Podwójne bilety, zestawy sportowe, wspólny dzień z marszałkiem, koszulka z podpisami zawodników ZAKSY czy piłka z autografami szczypiornistów Gwardii Opole. Między innymi te rzeczy zarząd województwa opolskiego przekazał na licytację podczas niedzielnego (14.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu.
- Co roku przygotowujemy takie podarunki - mówi marszałek Andrzej Buła. - Czasami musimy mocno wysilić się, żeby wymyślić coś ciekawego dla uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proszę więc zawsze zrozumieć i wybaczyć nam, jeśli niektóre rzeczy okażą się nieodpowiednie. Myślę jednak, że dzisiaj bogactwo darów jest na tyle duże, by każdy znalazł coś dla siebie.

Agnieszka Wiosna, rzecznik Wielkiej Orkiestry w Opolu, jest przekonana, że każdy przedmiot znajdzie nabywcę, ale trudno szacować ostateczną cenę. - Tutaj doświadczenie bywa mylne, bo w ubiegłym roku zwykła poduszka-jasiek w kolorze czerwonym i napisem WOŚP została wylicytowany za 5 tysięcy złotych. To różne sytuacje i emocje kierujące ludźmi w danym momencie. Nie jestem w stanie ocenić, ile pieniędzy zbierzemy dzięki licytacji tych przedmiotów. Zdarzają się niespodzianki, których nigdy nie wyobrażałam sobie.

Dodajmy, że WOŚP zagra w niedzielę 26 raz. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Andrzej Buła
Agnieszka Wiosna

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 16:00 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:49 Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej wypalenie zawodowe. Pielęgniarki rozmawiają o sytuacji w środowisku pracy Ponad 40% pielęgniarek w Polsce zmaga się z wypaleniem zawodowym. W Opolu spotkali się przedstawiciele tego środowiska, żeby dyskutować o wyzwaniach, a także ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:00 W Kolonowskiem już można sprawdzić jakość powietrza W Kolonowskiem ruszył pilotażowy monitoring jakości powietrza. W tej gminie, jako jednej z nielicznych, nie było jeszcze urządzenia sprawdzającego, czym oddyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »