Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-09, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Zarząd województwa włącza się w zbiórkę WOŚP. Przekazano fanty na licytacje

Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Sz. Ogłaza, A. Buła, S. Rakoczy i A. Konopka [fot. Witold Wośtak]
Podwójne bilety, zestawy sportowe, wspólny dzień z marszałkiem, koszulka z podpisami zawodników ZAKSY czy piłka z autografami szczypiornistów Gwardii Opole. Między innymi te rzeczy zarząd województwa opolskiego przekazał na licytację podczas niedzielnego (14.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu.
- Co roku przygotowujemy takie podarunki - mówi marszałek Andrzej Buła. - Czasami musimy mocno wysilić się, żeby wymyślić coś ciekawego dla uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proszę więc zawsze zrozumieć i wybaczyć nam, jeśli niektóre rzeczy okażą się nieodpowiednie. Myślę jednak, że dzisiaj bogactwo darów jest na tyle duże, by każdy znalazł coś dla siebie.

Agnieszka Wiosna, rzecznik Wielkiej Orkiestry w Opolu, jest przekonana, że każdy przedmiot znajdzie nabywcę, ale trudno szacować ostateczną cenę. - Tutaj doświadczenie bywa mylne, bo w ubiegłym roku zwykła poduszka-jasiek w kolorze czerwonym i napisem WOŚP została wylicytowany za 5 tysięcy złotych. To różne sytuacje i emocje kierujące ludźmi w danym momencie. Nie jestem w stanie ocenić, ile pieniędzy zbierzemy dzięki licytacji tych przedmiotów. Zdarzają się niespodzianki, których nigdy nie wyobrażałam sobie.

Dodajmy, że WOŚP zagra w niedzielę 26 raz. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Andrzej Buła
Agnieszka Wiosna

Wiadomości z regionu

2018-09-23, godz. 22:30 Opolscy politycy chwalą kongres żeglugi, ale namawiają do konkretnych działań w celu ożywienia Odry I Kongres Żeglugi Śródlądowej był tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Dwudniowe spotkanie w Opolu dotyczyło w dużym stopniu Odry. Rozmawiano między innymi o do ... » więcej 2018-09-23, godz. 21:35 Silny wiatr na Opolszczyźnie. W porywach może osiągać 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-owe alerty Zgodnie z ostrzeżeniami Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej w regionie coraz silniej wieje. Opolscy strażacy byli już wzywani do kilku interwencji. » więcej 2018-09-23, godz. 19:45 Ktoś zerwał plakaty promujące festiwal dzielnic. Dlaczego w tym miejscu szybko zawisł afisz Razem dla Opola? Ktoś zerwał plakaty promujące IV Festiwal Dzielnic w Opolu z tablicy Rady Dzielnicy Żerkowice. O sprawie dowiadujemy się z profilu Komitetu Wyborczego Wyborcó ... » więcej 2018-09-23, godz. 17:00 Obrońcy pomnika w Mikolinie po próbie jego wysadzenia: to sprawa kryminalna i my tego nie darujemy Dziś (23.09) przed monumentem ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej spotkali się członkowie Stowarzyszenia „Kursk”, a także przedstawiciele kościoła pra ... » więcej 2018-09-23, godz. 15:43 Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu osobówki z motocyklem w Suchej [AKTUALIZACJA] Mamy utrudnienia na drodze krajowej nr 94 na trasie Opole - Strzelce Opolskie. W miejscowości Sucha doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Posz ... » więcej 2018-09-23, godz. 14:45 Rolnicy podziękowali za plony na Górze Świętej Anny. Było też wiele intencji modlitewnych Piękne korony żniwne, ludowe stroje, podziękowania za plony oraz modlitwa. Tak wyglądały Dożynki Diecezjalne na Górze Świętej Anny. » więcej 2018-09-23, godz. 11:00 Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sej ... » więcej 2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »