Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-30, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Opolscy politycy o przyszłorocznych wyborach samorządowych

W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
Jakie będą wybory samorządowe, które czekają nas w przyszłym roku? Jak będzie wyglądała kampania wyborcza? O tym między innymi dyskutowali goście Samorządowej Loży Radiowej.
Jak twierdzi Elżbieta Kurek z Platformy Obywatelskiej, opozycja planuje przystąpienie do wyborów wspólnie.

- Myślę, że jakoś uda nam się dogadać - mówi Kurek. - Rok przed wyborami jest dla samorządu okresem podsumowań, kończenia realizowania pewnych obietnic, sprawdzania, czy udało nam się wykonać, czy nie udało nam się tego osiągnąć. Przez ostatnie lata ostatnie trzymaliśmy się razem, dobrze nam się udaje realizować te cele.

Grzegorz Sawicki z PSL-u zaznaczył, że jego ugrupowanie kampanię wyborczą rozpocznie w połowie stycznia po krajowej konwencji samorządowej. Wtedy zapadnie decyzja, czy partia przystąpi do wyborów w koalicji, czy samodzielnie.

- Na razie jesteśmy przygotowani, jako Polskie Stronnictwo Ludowe, żeby iść na wybory samodzielnie. Mamy kandydatów, ale być może decyzje zapadną inne. Wtedy my się do tego dostosujemy. Musimy patrzeć też na to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli chodzi o kodeks wyborczy. Musimy tutaj być czujni.

Wojciech Komarzyński z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że wyborcy sami ocenią to, jak powinien wyglądać samorząd. Jak dodaje, opozycja jest w rozsypce i nie zastanawia się nad programem wyborczym, ale nad tym, w jakiej formie weźmie udział w wyborach.

- My natomiast jesteśmy zjednoczeni, mamy program. Chcemy z biało-czerwoną drużyną zmieniać nie tylko Polskę, ale i samorządy. Dobra zmiana, mam nadzieję, zagości również w samorządach i te wszystkie pozytywne zjawiska, które mają miejsce na szczeblu centralnym.

Jak dodał Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej, jego ugrupowanie zawsze starało się jednoczyć społeczność lokalną.

- Zostawmy wyborcom ocenę tego wszystkiego - dodaje Kolek. - My ze swej strony będziemy zachowywali się rozsądnie, będziemy w obiektywny sposób patrzeć na to, co możemy, jak możemy się zaangażować. Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, którzy na poziomie regionu starają się rzetelnie ze swoich ról wywiązywać. Jesteśmy gotowi na każde rozliczenie, oczywiście także w odniesieniu do tego, gdzie nie odnosimy sukcesów.

Politycy rozmawiali też o planach budżetowych na przyszły rok. Podsumowali również 2017 pod względem spełnionych i niespełnionych zadań.
Elżbieta Kurek
Grzegorz Sawicki
Wojciech Komarzyński
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 20:30 W Opolu uczczono 27. rocznicę odzyskania niepodległości Ukrainy 24 sierpnia 1991 roku Ukraina przyjęła Akt Niepodległości. W grudniu tego roku obywatele Ukrainy w referendum opowiedzieli się za niepodległością kraju. Dziś ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:20 Prudnicka lokalizacja inwestycji wygrała z Ostrawą. Zdecydowały warunki stworzone przez polski rząd i dogodne położenie 100 mln złotych to wartość inwestycji, którą zamierza w Prudniku zrealizować czeska firma z branży budowlanej. Przedsięwzięcie to jest efektem dwumiesięcznych ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:15 Dla seniora - dom kultury, dla studenta - hala sportowa. Planowana inwestycja przy Oleskiej w Opolu Przy Oleskiej w Opolu ma powstać Dom Kultury Seniora i nowa hala sportowa. Według projektów przedstawionych przez prezydenta miasta i rektora Uniwersytetu Opo ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:00 Usiłował zabić dłutem, grozi mu nawet dożywocie. Jego ofiara żyje tylko dzięki szybkiej pomocy Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu nadzoruje śledztwo przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Wobec mężczyzny zasto ... » więcej 2018-09-25, godz. 18:30 Kukiz 15 przedstawił liderów list wyborczych w powiecie nyskim. "Nie będziemy prowadzić bójki personalnej" Ruch Kukiz 15 przedstawił podczas dzisiejszej (25.09) konferencji prasowej w Nysie miejscowych liderów list do sejmiku województwa oraz rady powiatu. » więcej 2018-09-25, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka chwali się na billboardach pracą wykonaną w ostatniej kadencji 'Znamy się na dobrej robocie nie od dziś' to tytuł kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. Akcja to 12 billboardów ustawionych przy ruc ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:30 Polscy i czescy uczniowie rynku turystycznego doskonalą swoje umiejętności Warsztaty kulinarne dotyczące tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej oraz nauka języka mają pomóc uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich z Opola i Jesenika ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:15 "To ja odpowiadam za bezpieczeństwo w budynku". Wojewoda tłumaczy montaż bramek w urzędzie - To nie twierdza, tylko profesjonalne podejście do petenta - w ten sposób wojewoda opolski tłumaczy, dlaczego w urzędzie zamontowano bramki wejściowe. » więcej 2018-09-25, godz. 15:15 ZUS pomaga petentom pracującym kiedyś w Niemczech. Specjaliści wyjaśniają, komu przysługują świadczenia Rozpoczęły się Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w opolskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do czwartku (27.09) głównie osoby m ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:45 Zjednoczona Prawica przedstawiła w Nysie kandydatów na radnych. "Nie damy się podzielić, nie damy się złamać" Zjednoczona Prawica zaprezentowała w Nysie kandydatów do sejmiku województwa, rady powiatu oraz gminy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »