Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-30, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Opolscy politycy o przyszłorocznych wyborach samorządowych

W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
Jakie będą wybory samorządowe, które czekają nas w przyszłym roku? Jak będzie wyglądała kampania wyborcza? O tym między innymi dyskutowali goście Samorządowej Loży Radiowej.
Jak twierdzi Elżbieta Kurek z Platformy Obywatelskiej, opozycja planuje przystąpienie do wyborów wspólnie.

- Myślę, że jakoś uda nam się dogadać - mówi Kurek. - Rok przed wyborami jest dla samorządu okresem podsumowań, kończenia realizowania pewnych obietnic, sprawdzania, czy udało nam się wykonać, czy nie udało nam się tego osiągnąć. Przez ostatnie lata ostatnie trzymaliśmy się razem, dobrze nam się udaje realizować te cele.

Grzegorz Sawicki z PSL-u zaznaczył, że jego ugrupowanie kampanię wyborczą rozpocznie w połowie stycznia po krajowej konwencji samorządowej. Wtedy zapadnie decyzja, czy partia przystąpi do wyborów w koalicji, czy samodzielnie.

- Na razie jesteśmy przygotowani, jako Polskie Stronnictwo Ludowe, żeby iść na wybory samodzielnie. Mamy kandydatów, ale być może decyzje zapadną inne. Wtedy my się do tego dostosujemy. Musimy patrzeć też na to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli chodzi o kodeks wyborczy. Musimy tutaj być czujni.

Wojciech Komarzyński z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że wyborcy sami ocenią to, jak powinien wyglądać samorząd. Jak dodaje, opozycja jest w rozsypce i nie zastanawia się nad programem wyborczym, ale nad tym, w jakiej formie weźmie udział w wyborach.

- My natomiast jesteśmy zjednoczeni, mamy program. Chcemy z biało-czerwoną drużyną zmieniać nie tylko Polskę, ale i samorządy. Dobra zmiana, mam nadzieję, zagości również w samorządach i te wszystkie pozytywne zjawiska, które mają miejsce na szczeblu centralnym.

Jak dodał Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej, jego ugrupowanie zawsze starało się jednoczyć społeczność lokalną.

- Zostawmy wyborcom ocenę tego wszystkiego - dodaje Kolek. - My ze swej strony będziemy zachowywali się rozsądnie, będziemy w obiektywny sposób patrzeć na to, co możemy, jak możemy się zaangażować. Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, którzy na poziomie regionu starają się rzetelnie ze swoich ról wywiązywać. Jesteśmy gotowi na każde rozliczenie, oczywiście także w odniesieniu do tego, gdzie nie odnosimy sukcesów.

Politycy rozmawiali też o planach budżetowych na przyszły rok. Podsumowali również 2017 pod względem spełnionych i niespełnionych zadań.
Elżbieta Kurek
Grzegorz Sawicki
Wojciech Komarzyński
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2018-06-25, godz. 19:45 2 promile alkoholu w organizmie noworodka, matka z jednym promilem. Akcja porodowa w krapkowickim szpitalu Matka w 31. tygodniu ciąży, będąca pod wpływem alkoholu zgłosiła się na oddział ginekologiczno-położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Do zdarzenia doszło ... » więcej 2018-06-25, godz. 19:30 Prudnik: niepełnosprawni są dyskryminowani? "Mam nadzieję, że warsztaty terapii powstaną" Powiat prudnicki jest w niechlubnym gronie samorządów lokalnych bez warsztatów terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych. Problemowi temu poświęcone było spotk ... » więcej 2018-06-25, godz. 19:30 Wypadek w Gorzowie Śląskim na krajowej "45" [AKTUALIZACJA] W Gorzowie Śląskim na trasie z Kluczborka w stronę Wielunia zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-06-25, godz. 18:15 PO: zabraknie pieniędzy na remont katedry w Opolu. Zarzuty w stronę PiS i ratusza. "Z ust radnego padają kłamstwa" 21 mln złotych - tyle pieniędzy brakuje na odnowę katedry opolskiej. Opolscy działacze Platformy Obywatelskiej zaapelowali dziś (25.06) o podjęcie działań na ... » więcej 2018-06-25, godz. 18:00 Duchowość w wielu wymiarach, czyli jaki wpływ na życie i zdrowie mają zasoby religijne Wymiana naukowych myśli skupionych wokół relacji między wiarą a zdrowiem i różnymi wymiarami życia społecznego towarzyszy IV Międzynarodowej Konferencji Polsk ... » więcej 2018-06-25, godz. 17:00 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami odebrało głodzonego psa z gminy Rudniki Opolski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniował w gminie Rudniki. Wczoraj (24.06) po południu inspektorzy weszli na jedną z posesji, z której ... » więcej 2018-06-25, godz. 17:00 Strażacy ze Strzelec Opolskich dostali medale... z wizerunkiem kierownika referatu zarządzania kryzysowego Strażacy ochotnicy z gminy Strzelce Opolskie rywalizowali w sportach pożarniczych. Nie jest to nic niezwykłego - takie zawody odbywają się co roku. Jednak teg ... » więcej 2018-06-25, godz. 16:25 Tir wjechał w patrol autostradowy. Kolizja na A4 Ciężarówka uderzyła w przyczepę patrolu autostradowego. Do kolizji doszło na A4 między węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. Kierowca ciężarówki dozna ... » więcej 2018-06-25, godz. 16:00 Ludzie mówią gdzie, gmina stawia lampy Kolejne cztery ulice w gminie Bierawa będą miały nowe oświetlenie. Gmina systematycznie stawia nowe lampy w miejscach, które wskazują mieszkańcy. To również o ... » więcej 2018-06-25, godz. 15:45 300 tysięcy złotych odpracowali dłużnicy w Brzegu. To tylko 1% całej kwoty długu wobec komunalki Zarząd Nieruchomości Miejskich w Brzegu podsumował ostatnie kilkanaście miesięcy programu „Praca za czynsz”. W 2017 roku blisko 50 najemców lokali komunalnych ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »