Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-30, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Opolscy politycy o przyszłorocznych wyborach samorządowych

W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe [fot. Wanda Kownacka]
Jakie będą wybory samorządowe, które czekają nas w przyszłym roku? Jak będzie wyglądała kampania wyborcza? O tym między innymi dyskutowali goście Samorządowej Loży Radiowej.
Jak twierdzi Elżbieta Kurek z Platformy Obywatelskiej, opozycja planuje przystąpienie do wyborów wspólnie.

- Myślę, że jakoś uda nam się dogadać - mówi Kurek. - Rok przed wyborami jest dla samorządu okresem podsumowań, kończenia realizowania pewnych obietnic, sprawdzania, czy udało nam się wykonać, czy nie udało nam się tego osiągnąć. Przez ostatnie lata ostatnie trzymaliśmy się razem, dobrze nam się udaje realizować te cele.

Grzegorz Sawicki z PSL-u zaznaczył, że jego ugrupowanie kampanię wyborczą rozpocznie w połowie stycznia po krajowej konwencji samorządowej. Wtedy zapadnie decyzja, czy partia przystąpi do wyborów w koalicji, czy samodzielnie.

- Na razie jesteśmy przygotowani, jako Polskie Stronnictwo Ludowe, żeby iść na wybory samodzielnie. Mamy kandydatów, ale być może decyzje zapadną inne. Wtedy my się do tego dostosujemy. Musimy patrzeć też na to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli chodzi o kodeks wyborczy. Musimy tutaj być czujni.

Wojciech Komarzyński z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że wyborcy sami ocenią to, jak powinien wyglądać samorząd. Jak dodaje, opozycja jest w rozsypce i nie zastanawia się nad programem wyborczym, ale nad tym, w jakiej formie weźmie udział w wyborach.

- My natomiast jesteśmy zjednoczeni, mamy program. Chcemy z biało-czerwoną drużyną zmieniać nie tylko Polskę, ale i samorządy. Dobra zmiana, mam nadzieję, zagości również w samorządach i te wszystkie pozytywne zjawiska, które mają miejsce na szczeblu centralnym.

Jak dodał Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej, jego ugrupowanie zawsze starało się jednoczyć społeczność lokalną.

- Zostawmy wyborcom ocenę tego wszystkiego - dodaje Kolek. - My ze swej strony będziemy zachowywali się rozsądnie, będziemy w obiektywny sposób patrzeć na to, co możemy, jak możemy się zaangażować. Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, którzy na poziomie regionu starają się rzetelnie ze swoich ról wywiązywać. Jesteśmy gotowi na każde rozliczenie, oczywiście także w odniesieniu do tego, gdzie nie odnosimy sukcesów.

Politycy rozmawiali też o planach budżetowych na przyszły rok. Podsumowali również 2017 pod względem spełnionych i niespełnionych zadań.
Elżbieta Kurek
Grzegorz Sawicki
Wojciech Komarzyński
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »