Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-08, 16:00 Autor: Klaudia Pokładek

Mieszkańcy Nysy: oddajcie nam naczyniówkę! Apel podpisało ponad 4 tysiące osób

Dyrektor szpitala Norbert Krajczy (z lewej) zaprosił na spotkanie mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod apelem do władz o reaktywację naczyniówki w Nysie [Fot. Klaudia Pokładek]
Dyrektor szpitala Norbert Krajczy (z lewej) zaprosił na spotkanie mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod apelem do władz o reaktywację naczyniówki w Nysie [Fot. Klaudia Pokładek]
Nysanie mają nadzieję, że ich głosy zostaną wysłuchane i oddział wróci do Nysy [Fot. Klaudia Pokładek]
Nysanie mają nadzieję, że ich głosy zostaną wysłuchane i oddział wróci do Nysy [Fot. Klaudia Pokładek]
Kilkadziesiąt osób wzięło dzisiaj (8.12) udział w spotkaniu w sprawie przywrócenia w Nysie oddziału naczyniowego. Organizatorem był dyrektor szpitala Norbert Krajczy, który do pustych pomieszczeń nieczynnej nyskiej naczyniówki zaprosił przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń. W ciągu ostatnich tygodni zebrali oni ponad 4 tysiące podpisów pod wysłanym już do Kancelarii Premiera i centralnych władz NFZ apelem z prośbą o reaktywację nyskiej naczyniówki.
Dyrektor nyskiego szpitala Norbert Krajczy mówi, że liczy na to, iż te kilka tysięcy głosów zwykłych mieszkańców będą dla decydentów istotne.

- Chcielibyśmy, jeżeli już nie można inaczej, aby oddział chirurgii naczyniowej w ramach kontraktu mógł być pododdziałem naszej chirurgii ogólnej - mówi dyrektor ZOZ w Nysie.

Na spotkaniu obecny był też przedstawiciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

- Szkoda tego oddziału. Szkoda przede wszystkim z punktu widzenia pacjentów. Bo jeśli pacjent przychodzi do PAKS czy do publicznego szpitala, to jego interesuje jedno: żeby był wyleczony. Wyleczony skutecznie - mówi Marian Rojek, koordynator do spraw inwestycji i aparatury medycznej w PAKS.

Nadzieję na przywrócenie w Nysie naczyniówki ma kilka tysięcy mieszkańców, których podpisy znalazły się pod apelem samorządowców. Wśród nich jest Maria Kluska, która martwi się o siebie i swoich bliskich.

- Przecież dookoła Nysy jest tyle miejscowości, a do Opola jest bardzo daleko. Jeśli ktoś zachoruje, to takie wożenie z jednego szpitala do drugiego, tam w Opolu, to przecież pewna śmierć - twierdzi Kluska.

Grażyna Abramowicz dodaje jeszcze, że mieszkańcy się starzeją. - Coraz więcej jest osób starszych, z cukrzycą, nadciśnieniem. Musimy więc o ten oddział walczyć - przekonuje.

Jerzy Robiński, szef stowarzyszenia nyskich diabetyków, na własnej skórze przekonał się, jak to jest zachorować.

- W prawej nodze miałem ponad 90 procent zatkanych żył, a później w lewej. Dwa razy leżałem na tym nieczynnym dzisiaj oddziale. Wyleczyli mnie i dzięki temu chodzę. Oddajcie nam więc tę naczyniówkę! - mówi Jerzy Robiński.

Rzecznik opolskiego oddziału NFZ powiedziała naszemu radiu, że w sprawie naczyniówki w Nysie nic się nie zmieniło i nie ma na razie planów wznowienia działalności tego oddziału.
Norbert Krajczy, Marian Rojek, mieszkańcy, Jerzy Robiński

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej 2020-09-18, godz. 13:15 Policjanci z Namysłowa dostaną nowy radiowóz. Do zakupu dokłada się gmina Namysłowska policja będzie miała nowy samochód. Jeszcze nie wiadomo, jakiej marki, ale pewne jest, że będzie to SUV. » więcej 2020-09-18, godz. 12:00 NIK ujawniła braki w psychiatrii dzieci i młodzieży, również na Opolszczyźnie. Czy pomoże nowy program resortu … Jeden psychiatra dla dzieci i młodzieży na 40 tysięcy osób małoletnich przypada w województwie opolskim. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądała… » więcej 2020-09-18, godz. 11:00 Raport MZ: 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (18.09) o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-18, godz. 10:45 "Zaczynamy działać". Partia Pawła Kukiza już działa oficjalnie. Gość Radia Opole Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15. Robert Tistek, szef struktur stowarzyszenia Kukiz'15 w regionie powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-18, godz. 09:45 Koronawiurs w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażony jest jeden z podopiecznych. Kolejne cztery osoby mają już objawy, które… » więcej 2020-09-18, godz. 08:15 OIOM w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu utrzymany dla pacjentów z COVID-19 i niezakażonych Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 'niecovidowych' oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia… » więcej 2020-09-17, godz. 20:48 Pierwsi kandydaci do służby pojawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji uruchomionym w Opolu Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność na Opolszczyźnie. Pierwszą tego typu jednostkę utworzono przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu… » więcej 2020-09-17, godz. 20:45 Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków… Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2020-09-17, godz. 19:11 81. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę. Opolanie upamiętnili ofiary tych czasów [ZDJĘCIA] 81 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Opolskie uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w katedrze, następnie uczestnicy przemaszerowali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***