Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-07, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Kamila i Lukas to zdolne i bardzo odważne osoby". Zwycięzcy u marszałka

Kamila Świerc i Lukas Gogol na spotkaniu z Andrzejem Bułą [fot. Mariusz Chałupnik]
Kamila Świerc i Lukas Gogol na spotkaniu z Andrzejem Bułą [fot. Mariusz Chałupnik]
Kamila Świerc i Lukas Gogol sprawili, że o naszym regionie ostatnio jest naprawdę głośno. Ona została najładniejszą Polką, on wygrał 10. jubileuszową edycję telewizyjnego show "Mam talent". Dziś (07.12) spotkał się z nimi marszałek województwa Andrzej Buła.
- Jestem naprawdę dumny, że mamy tak zdolne i odważne osoby, bo odwaga jest niezbędna, żeby w ogóle podjąć rywalizację - mówi Buła. - To jest pierwszy warunek tego, żeby zacząć z kimś rywalizować. Te dwie wspaniałe osoby znalazły w sobie tyle odwagi, determinacji, żeby powiedzieć "startuję". To już wielkie gratulacje, bez względu na to, że to się skończyło takim sukcesem.

- Jestem mocno związana z naszym regionem i będę to chciała teraz w dobry sposób wykorzystać - mówi Kamila Świerc, Miss Polski 2017. - Z resztą z Opolszczyzną również. Tytuł Miss Opolszczyzny także należy do mnie. Na pewno postaram się wspomóc nasz region, żeby jak najbardziej go wypromować.

- Próbuję się jeszcze ogarnąć po tym finale - dodaje Lukas Gogol, akordeonista i zwycięzca "Mam talent". - Próbuję coś zrobić, żeby to wszystko do mnie doszło, że już jest po i wygrałem. Oprócz tego, że jest więcej koncertów, to żyję tak, jak żyłem do tej pory.

Opolscy bohaterowie otrzymali od marszałka między innymi walizki z napisem "Opolskie", aby przy okazji czekających ich podróży reklamowali również nasz region.
Andrzej Buła
Kamila Świerc, Lukas Gogol

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej 2017-12-15, godz. 22:00 Dr Witold Potwora o tym, czy wizerunek premiera Morawieckiego może ocieplić stosunki z Unią Europejską - Mateusz Morawiecki nie byłby tyle lat prezesem banku, gdyby nie miał określonych cech charakteru, albo gdyby nie posiadał określonych umiejętności. Wydaje m ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:30 Młodzież modelowe obrady ONZ w Opolu ocenia jako bardzo udane Zakończył się Śląskie Modelowe Obrady ONZ zorganizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Opolu. W spotkaniu udział brały młode osoby z całej Polski, a takż ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:29 Prawo wyborcze w Konstytucji. W Opolu odbyła się debata zorganizowana przez kancelarię Prezydenta RP W Opolu dyskutowali o systemie wyborczym. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się debata 'Wady i zalety systemu wyborczego w świetle Konstytucji'. Podczas spo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »