Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-05, 15:00 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie "Elektryczniaka" pomaganie mają we krwi

Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pieką ciasta, zbierają żywność, a przede wszystkim oddają krew. Uczniowie opolskiego "Elektryczniaka" uczestniczyli w akcji "Dzielimy się sobą". Na uroczystym apelu w Dniu Wolontariusza wyróżniono honorowych dawców krwi, którzy od dzisiaj mają w szkole swój klub przy Polskim Czerwonym Krzyżu.
- Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi pozwala na to, że sami stajemy się lepsi. Ci młodzi ludzie udzielają się na wielu polach, nie tylko współpracując z PCK, ale wychodząc poza ramy - mówi Elwira Bury, prezes oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. - Pomagają dzieciom w Ugandzie, pomagają w Domu Kombatanta starszym osobom. To są tacy prawdziwi wolontariusze, którzy wiedzą co robią. Poza tym dzisiaj powstał klub honorowych dawców krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnie, bo oni oddawali krew. A ta forma pomocy jest taką nadrzędną, bo cóż może być piękniejszego w pomocy, jak ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.

Michał Markowski, uczeń drugiej klasy technikum, choć nie może jeszcze oddać krwi, nie próżnuje. - Zawsze staram się pomóc w organizacji różnych wydarzeń np. przy kiermaszu ciast czy przeprowadzeniu akcji poboru krwi - mówi. - Jeżeli jest taka opcja, żeby móc komuś pomóc czy kupić jedno ciasto ciasto za 2 złote, czy poświęcić godzinę swojego czasu, to może komuś sprawić naprawdę wielką radość. Myślę, że nawet każdy, gdyby poświęcił godzinę swojego czasu na pomaganie lub te dwa złote codziennie, to świat wyglądałby o wiele lepiej. Myślę, że to jest ważne, żeby w drobnych rzeczach pomagać i starać się takie rzeczy organizować.

Na szkolnych korytarzach uczniowie prowadzili sprzedaż tostów i ciast. - Młodzież opolskiego "Elektryczniaka" nie jest obojętna na to, co dzieje się na zewnątrz. Mamy młodych ludzi z otwartymi sercami - mówi Dorota Kulik-Nowak, opiekunka szkolnego koła PCK. - Nasi chłopcy pokazują, że młody mężczyzna również potrafi angażować się w różne przedsięwzięcia. Nie są osobami stojącymi z boku. To oni przygotowują wypieki, ciasteczka, starają się tak angażować, żeby drugiej osobie było lepiej.

Młodzi wolontariusze prowadzą także akcję zbiórkę monet pod nazwą Góra Grosza.
Elwira Bury
Michał Markowski
Dorota Kulik-Nowak

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 18:43 Mundurowi zachęcają. Trwa kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" W różnych częściach miasta zachęcają do wstąpienia w szeregi armii. W ramach ogólnopolskiej akcji 'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej' mundurowi pojawili się ... » więcej 2018-11-21, godz. 17:45 Mariusz Migała pokieruje radą miejską w Głuchołazach. Wybór był pełen emocji Mariusz Migała z Koalicji Obywatelskiej został nowym przewodniczącym rady miejskiej w Głuchołazach. » więcej 2018-11-21, godz. 16:45 Stanisław Rakoczy w zarządzie województwa. Antoni Konopka i Norbert Krajczy radnymi PSL Stanisław Rakoczy został członkiem zarządu województwa. Szef PSL w regionie nie dostał się do sejmiku województwa, ale do zarządu zarekomendował go marszałek ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:44 Konrad Gęsiarz nowym starostą namysłowskim. Był jedynym kandydatem na to stanowisko Dotychczasowy wicestarosta będzie teraz szefem powiatu namysłowskiego. Na dzisiejszej inauguracyjnej sesji rady powiatu samorządowcy wybrali zdecydowaną więks ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:42 W Prudniku były wiceburmistrz nie będzie radnym miejskim... bo nie wziął urlopu Nie wziął w odpowiednim terminie urlopu bezpłatnego, tym samym pozbawił się mandatu radnego miejskiego. W takiej niecodziennej sytuacji znalazł się Stanisław ... » więcej 2018-11-21, godz. 16:30 Dwie osoby z Opola podejrzane o spowodowanie strat w Polskim Związku Piłki Siatkowej Anna S., to obok Waldemara K. kolejna osoba z Opola, która została zatrzymana w sprawie nieścisłości dotyczących organizacji mistrzostw świata w siatkówce Pol ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:54 Nowy etap w Prószkowie. Władzę przejął Krzysztof Cebula W Prószkowie urzędowanie rozpoczął nowy burmistrz Krzysztof Cebula. Wspólnie z radnymi złożył dziś (21.11) uroczyste ślubowanie. Jak mówi - w radzie nie powst ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:38 Andrzej Buła marszałkiem województwa. W zarządzie także Kubalańca, Kolek, Ogłaza i Rakoczy Andrzej Buła pozostaje marszałkiem województwa opolskiego. Na dzisiejszej (21.11) inauguracyjnej sesji sejmiku w Opolu odbyło się głosowanie, w którym kandyda ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:16 Nie tylko pieniądze, ale i poprawa warunków pracy. "Czarny" strajk pracowników socjalnych Zamiast świętować - protestują. Pracownicy socjalni mają dziś (21.11) swoje święto. Ten dzień wybrali jednak jako kulminację 'czarnego tygodnia'. Do pracy prz ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:15 Rafał Bartek z MN został przewodniczącym Sejmiku Województwa Opolskiego. Znamy też skład prezydium Rafał Bartek pokieruje pracami sejmiku województwa. Za jego kandydaturą na przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego głosowało 25 radnych, wstrzymało si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »