Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-05, 15:00 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie "Elektryczniaka" pomaganie mają we krwi

Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pieką ciasta, zbierają żywność, a przede wszystkim oddają krew. Uczniowie opolskiego "Elektryczniaka" uczestniczyli w akcji "Dzielimy się sobą". Na uroczystym apelu w Dniu Wolontariusza wyróżniono honorowych dawców krwi, którzy od dzisiaj mają w szkole swój klub przy Polskim Czerwonym Krzyżu.
- Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi pozwala na to, że sami stajemy się lepsi. Ci młodzi ludzie udzielają się na wielu polach, nie tylko współpracując z PCK, ale wychodząc poza ramy - mówi Elwira Bury, prezes oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. - Pomagają dzieciom w Ugandzie, pomagają w Domu Kombatanta starszym osobom. To są tacy prawdziwi wolontariusze, którzy wiedzą co robią. Poza tym dzisiaj powstał klub honorowych dawców krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnie, bo oni oddawali krew. A ta forma pomocy jest taką nadrzędną, bo cóż może być piękniejszego w pomocy, jak ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.

Michał Markowski, uczeń drugiej klasy technikum, choć nie może jeszcze oddać krwi, nie próżnuje. - Zawsze staram się pomóc w organizacji różnych wydarzeń np. przy kiermaszu ciast czy przeprowadzeniu akcji poboru krwi - mówi. - Jeżeli jest taka opcja, żeby móc komuś pomóc czy kupić jedno ciasto ciasto za 2 złote, czy poświęcić godzinę swojego czasu, to może komuś sprawić naprawdę wielką radość. Myślę, że nawet każdy, gdyby poświęcił godzinę swojego czasu na pomaganie lub te dwa złote codziennie, to świat wyglądałby o wiele lepiej. Myślę, że to jest ważne, żeby w drobnych rzeczach pomagać i starać się takie rzeczy organizować.

Na szkolnych korytarzach uczniowie prowadzili sprzedaż tostów i ciast. - Młodzież opolskiego "Elektryczniaka" nie jest obojętna na to, co dzieje się na zewnątrz. Mamy młodych ludzi z otwartymi sercami - mówi Dorota Kulik-Nowak, opiekunka szkolnego koła PCK. - Nasi chłopcy pokazują, że młody mężczyzna również potrafi angażować się w różne przedsięwzięcia. Nie są osobami stojącymi z boku. To oni przygotowują wypieki, ciasteczka, starają się tak angażować, żeby drugiej osobie było lepiej.

Młodzi wolontariusze prowadzą także akcję zbiórkę monet pod nazwą Góra Grosza.
Elwira Bury
Michał Markowski
Dorota Kulik-Nowak

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 15:15 Plac manewrowy, symulatory dachowania i miasteczko rowerowe. Dzień otwartych drzwi w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowe ... Tym razem kontakt z egzaminatorami na prawo jazdy nikogo nie stresował. Opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył swoje drzwi, by promować bezpiecze ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:00 Wojewoda i marszałek kłócą się w sprawie budowy polderu Żelazna Konflikt na linii wojewoda - marszałek. Poszło o budowę polderu Żelazna. Inwestycję miał zrealizować samorząd regionu, jednak na przełomie roku politykę przec ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Prokuratura wyjaśnia zarzuty, które Janusz Sanocki kieruje w stronę burmistrza Nysy Wczoraj (20.09) poseł niezrzeszony Janusz Sanocki złożył w nyskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Parlamentarzysta zarzuca burmistrzow ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:15 Na podwójnym gazie wyprzedzał na autostradzie i uderzył w TIR-a Nawet dwa lata więzienia grożą 59-latkowi, który pod wpływem alkoholu jechał autostradą i uderzył w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w czwartek (20.09) po godz ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia. Powołania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Lista konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powiększyła się. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano dziś (21.09) trzech nowych konsultantów w d ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:30 Kogo proponuje do opolskiej rady miasta prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a kogo Piotr Woźniak z SLD? Komentarz gości Ra ... - Stawiam na osobowości, ale jednocześnie na ludzi z dużym doświadczeniem - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewsk ... » więcej 2018-09-21, godz. 11:05 Zakończyła się rejestracja kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku woj. opolskiego Wojewódzka komisja zarejestrowała łącznie 368 kandydatów na radnych sejmiku w tym 168 kobiet i 200 mężczyzn. » więcej 2018-09-21, godz. 07:15 Grodkowska Straż Miejska potrzebuje strażnika. Poszukiwania trwają od ubiegłego roku Straż Miejska w Grodkowie boryka się z brakiem chętnych do służby. Od ubiegłego roku szuka kandydata do pracy w swoich szeregach. W międzyczasie strażnik - co ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:30 Antyaborcyjne banery znów pojawiły się w Opolu Dwa banery przedstawiające poszarpany płód i hasło 'Kto się boi prawdy o aborcji?' - zawisły przy obwodnicy północnej Opola, w okolicy ul. Bierkowickiej. Na m ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:00 O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Plu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »