Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-05, 15:00 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie "Elektryczniaka" pomaganie mają we krwi

Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Akcja "Dzielmy się sobą" w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pieką ciasta, zbierają żywność, a przede wszystkim oddają krew. Uczniowie opolskiego "Elektryczniaka" uczestniczyli w akcji "Dzielimy się sobą". Na uroczystym apelu w Dniu Wolontariusza wyróżniono honorowych dawców krwi, którzy od dzisiaj mają w szkole swój klub przy Polskim Czerwonym Krzyżu.
- Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi pozwala na to, że sami stajemy się lepsi. Ci młodzi ludzie udzielają się na wielu polach, nie tylko współpracując z PCK, ale wychodząc poza ramy - mówi Elwira Bury, prezes oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. - Pomagają dzieciom w Ugandzie, pomagają w Domu Kombatanta starszym osobom. To są tacy prawdziwi wolontariusze, którzy wiedzą co robią. Poza tym dzisiaj powstał klub honorowych dawców krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnie, bo oni oddawali krew. A ta forma pomocy jest taką nadrzędną, bo cóż może być piękniejszego w pomocy, jak ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.

Michał Markowski, uczeń drugiej klasy technikum, choć nie może jeszcze oddać krwi, nie próżnuje. - Zawsze staram się pomóc w organizacji różnych wydarzeń np. przy kiermaszu ciast czy przeprowadzeniu akcji poboru krwi - mówi. - Jeżeli jest taka opcja, żeby móc komuś pomóc czy kupić jedno ciasto ciasto za 2 złote, czy poświęcić godzinę swojego czasu, to może komuś sprawić naprawdę wielką radość. Myślę, że nawet każdy, gdyby poświęcił godzinę swojego czasu na pomaganie lub te dwa złote codziennie, to świat wyglądałby o wiele lepiej. Myślę, że to jest ważne, żeby w drobnych rzeczach pomagać i starać się takie rzeczy organizować.

Na szkolnych korytarzach uczniowie prowadzili sprzedaż tostów i ciast. - Młodzież opolskiego "Elektryczniaka" nie jest obojętna na to, co dzieje się na zewnątrz. Mamy młodych ludzi z otwartymi sercami - mówi Dorota Kulik-Nowak, opiekunka szkolnego koła PCK. - Nasi chłopcy pokazują, że młody mężczyzna również potrafi angażować się w różne przedsięwzięcia. Nie są osobami stojącymi z boku. To oni przygotowują wypieki, ciasteczka, starają się tak angażować, żeby drugiej osobie było lepiej.

Młodzi wolontariusze prowadzą także akcję zbiórkę monet pod nazwą Góra Grosza.
Elwira Bury
Michał Markowski
Dorota Kulik-Nowak

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 09:00 Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę. W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. We wrześniu zakończone zostaną prace budowlane, a otwarcie nastąpi mies ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:59 Nocny wypadek w Kórnicy. Są poszkodowani 4 osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło po 2.00 w nocy, na drodze wojewódzkiej 416, w miejscowości Kórnica w powiecie kra ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:00 Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony przejazd przez Bohaterów Monte Cassino w Opolu Od poniedziałku - 23 lipca - nowe utrudnienia dla kierowców w Opolu. Na ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicy stacji paliw, jadąc w kierunku Dworca Wschodnie ... » więcej 2018-07-21, godz. 22:00 Mieszkańcy Praszki spotkali się z ministrem Jackiem Sasinem Zwalczanie ubóstwa, zwłaszcza wśród dzieci, uszczelnienie systemu podatkowego, działania w celu obniżenia cen paliwa oraz obciążenia dla samorządów - to część ... » więcej 2018-07-21, godz. 20:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej 2018-07-21, godz. 19:00 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" [ZDJĘCIA, FILM] Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej 2018-07-21, godz. 18:15 Policja podpowiada, jak bezpiecznie spędzić wakacje - Wakacje to dla policjantów czas wytężonej pracy - powiedział w rozmowie „W cztery oczy” asp. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:00 Dni Przemysłu i Żeglugi w Krapkowicach i Gogolinie. Smocze łodzie i rejs szlakiem industrialnym Zawody żeglarskie, koncerty, pokazy rzemieślnicze i możliwość zwiedzania obiektów przemysłowych - takie atrakcje przygotowali organizatorzy Dni Przemysłu i Że ... » więcej 2018-07-21, godz. 17:30 Pożar w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Opolu. Jedna osoba trafiła do szpitala Po godz. 16:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na wysokim parterze. Z lokalu została wyprowadzona jedna osoba. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »