Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-30, 06:00 Autor: Joanna Matlak

Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów jeszcze poczeka na sygnalizację

Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów poczeka na sygnalizację [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów poczeka na sygnalizację [fot. Joanna Matlak]
Nie będzie w tym roku świateł na skrzyżowaniu ul. Sosnkowskiego i ul. Szarych Szeregów w Opolu. Początkowo zakładano, że przebudowa skrzyżowania rozpocznie się w listopadzie i będzie gotowa z końcem roku, jednak urząd miasta zdecydował o przełożeniu tej inwestycji na 2018 rok.
- Czas oczekiwania na słupy potrzebne do wykonania tej inwestycji wynosi około dwóch miesięcy. Żeby niepotrzebnie nie podrażać tego projektu zdecydowaliśmy się przełożyć go na przyszły rok. Inwestycja będzie wykonana do końca kwietnia, a przetarg ogłosimy na początku przyszłego roku - tłumaczy Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

Przypomnijmy, w tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna, która ułatwi przejście pieszym, a także przejazd dla rowerów połączony z istniejącymi już ścieżkami. Projekt zakłada także wykonanie lewoskrętu z ul. Szarych Szeregów.

Na ten cel zarezerwowano w budżecie 300 tys. złotych.
Piotr Letachowicz

Wiadomości z regionu

2019-03-21, godz. 18:30 Nyskie wodociągi zachęcają do picia "kranówki". "Jest bezpieczna, zdrowa i nie ma w niej cząstek plastiku" Nyskie wodociągi zachęcają do picia wody z kranu. Jej jakość jest systematycznie badana, przez co spożycie jest bezpieczne i tańsze niż wody w butelkach - zau ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:57 Dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego Instytut Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprosił licealistów zainteresowanych studiowaniem na kierunku lekarskim. W ramach Dnia Otwartego wykładowcy tłumacz ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:35 Bus "NowejPiątki" promujący rządowe inicjatywy prospołeczne odwiedza kolejne gminy Opolszczyzny Dzisiaj (21.03) szczegóły programu rządowego poznali mieszkańcy Chrząstowic, Ozimka i Turawy w powiecie opolskim. » więcej 2019-03-21, godz. 17:29 Nielegalne składowisko beczek z chemikaliami w kurniku w Otmicach. Na miejscu strażacy, policja oraz WIOŚ [ZDJĘCIA] Nawet kilkaset beczek z różnego rodzaju chemikaliami może znajdować się na terenie dawnego kurnika w Otmicach w gminie Izbicko. Teren zabezpieczono a wezwana ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:08 Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem 'Wiosenne porządki'. To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolski ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:14 Składowisko chemikaliów w Otmicach w powiecie strzeleckim. Okryto je w nieużytkowanych kurnikach Kilkadziesiąt zbiorników z nieznaną substancją znaleziono w Otmicach w powiecie strzeleckim. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej z Kędzierzyna Koźla ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:00 Strzelce Opolskie: Rozpoczął się remont fontanny i myśliwca przed ratuszem Na placu przed ratuszem w Strzelcach Opolskich pojawił się brzydki, szary namiot. Pod nim schowana jest fontanna z myśliwcem, symbolem miasta. Namiot nie jest ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:12 Rusza sezon motocyklowy. W "Mechaniczniaku" odbyła się XV ZSMotka, czyli motocyklowe wagary [ZDJĘCIA] Kierowcy ścigaczy, junaków, czy chopperów zjechali na boisko szkolne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, żeby zainaugurować sezon. Już po raz 15. w opol ... » więcej 2019-03-21, godz. 14:38 Baseny rekreacyjny i solankowy na Wodnej Nucie w Opolu wyłączone z użytku do odwołania Baseny solankowy i rekreacyjny na pływalni Wodna Nuta w Opolu do odwołania zostały wyłączone z użytkowania - informuje na swojej stronie internetowej Miejski ... » więcej 2019-03-21, godz. 14:00 Opolska policja szuka chętnych do pracy Ponad 100 wakatów jest w opolskiej policji. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »