Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-25, 19:15 Autor: Jan Poniatyszyn

"Róże Pogranicza" rozdane. Doceniono pasjonatów i przedsiębiorców z powiatu prudnickiego

Gala „Róży Pogranicza”. Tegoroczni laureaci [zdj. Jan Poniatyszyn]
Gala „Róży Pogranicza”. Tegoroczni laureaci [zdj. Jan Poniatyszyn]
Doroczna gala "Róży Pogranicza” odbyła się w Prudniku. Uhonorowano tych, którzy wyróżniają się w powiecie. Statuetkę „Róży Pogranicza” wręczono w pięciu kategoriach. Laureatów wskazał kapituła. Herbem róży pieczętował się czeski możnowładca, założyciel Prudnika.
- Szukaliśmy niszy rynkowej, a teraz jesteśmy jednym z krajowych liderów w naszej branży - mówi Marcin Nowak, laureat „Róży Pogranicza” w kategorii przedsiębiorczości. – Chodzi o usługi związane z magazynami wysokiego składu. Od niedawna mamy specjalnego robota, który mierzy posadzki i dobieramy technologie optymalizujące pracę maszyn w magazynie. Z Dubajem nawiązaliśmy współpracę w takim zakresie, że przekazujemy im pewne, nasze doświadczenia technologiczne, które były dla nich zaskoczeniem.

- W sporcie liczy się pasja, a nie tylko pieniądze – uważa Wilfryd Parchatka, wieloletni prezes LKS „Rolnik” Biedrzychowice, uhonorowany za działalność sportową. – Przede wszystkim są chętne dziewczęta i to nie tylko z naszego powiatu, ale i województwa. Fundusze nie pozwalają nam na właściwe treningi, bo my trenujemy tylko dwa razy w tygodniu. Mimo takich problemów, wywalczyliśmy 12 medali Mistrzostw Polski. To dzięki zaangażowaniu zawodniczek, działaczy i trenerów, co roku jesteśmy w finałach wszystkich kategorii wiekowych żeńskiego futsalu.

Za działalność na rzecz rozwoju kultury „Różą Pogranicza” uhonorowano „Tygodnik Prudnicki”. Doceniono też aktywność społeczną Teresy i Witolda Hreczaniuków. Za współpracę na pograniczu polsko-czeskim statuetką róży wyróżniono też Prudnicki Ośrodek Kultury.
Marcin Nowak
Wilfryd Parchatka

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 13:06 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »