Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-16, 10:07 Autor: Roman Juranek

Są pieniądze na rozwój projektów rybackich w regionie

Staw [fot. Witek Wośtak]
Staw [fot. Witek Wośtak]
Antoni Konopka [fot. Barbara Więcek]
Antoni Konopka [fot. Barbara Więcek]
Dionizy Duszyński, wójt Popielowa
Dionizy Duszyński, wójt Popielowa
Około 12 mln zł ma Opolszczyzna do wykorzystania z programu operacyjnego "Rybactwo i morze".
- Dziś samorząd województwa podpisuje z dwiema gminami, Niemodlinem i Popielowem, umowy w sprawie dofinansowania projektów rybackich - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicemarszałek Opolszczyzny Antoni Konopka.

Naszego gościa pytaliśmy jakie inwestycje mogą starać się do dofinansowanie.

- Jeżeli chodzi o rybactwo, czy tę strategię rozwoju, to między innymi jest to wsparcie hodowli ryb, rewitalizacja terenów, to są obiekty służące edukacji, promocji, tradycja, kultura. Jako Opolszczyzna jesteśmy "na pudle" jeśli chodzi o produkcję ryb słodkowodnych. Jeśli chodzi o karpia to mamy trzecie miejsce.

W "Poglądach i osądach" o korzyściach, jakie czerpie gmina Popielów z gospodarki rybackiej, mówił wójt Dionizego Duszyńskiego.

- Sama gmina nie jest producentem ryb. Jest otoczona dużymi stawami rybnymi, bo jest to gmina Pokój i Niemodlin niedaleko. My korzystamy bardziej z funduszy na to wędkarstwo rekreacyjne i wędkarstwo przy okazji przepływających tam rzek, rzeczek i znajdujących się tam wyrobisk pożwirowych, ponieważ tych wyrobisk jest bardzo dużo. Tam firma się rozbudowuje, powstają coraz to nowe i myślę, że to będzie pączkowało.
Popielów otrzyma 300 tys zł., na budowę przystani wodnej w Nowych Siołkowicach, a Niemodlin 300 tys. zł., na przebudowę budynku Ośrodka Kultury w Niemodlinie.
Antoni Konopka
Dionizy Duszyński

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:44 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:12 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 08:01 Siatkarskie święto w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty ZAKSA obchodzi dzisiaj (19.10) jubileusz 25-lecia Najlepszy w kraju klub siatkówki mężczyzn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji dzisiaj (19.10) w kędzierzyńskiej hali Az ... » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »