Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-12, 14:10 Autor: Witold Wośtak

Opolskie morsy rozpoczęły sezon na zlocie w Januszkowicach [ZDJĘCIA]

VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
Ponad 200 osób z 10 klubów wzięło udział w VI Zlocie Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach. W ten sposób zainaugurowano sezon kąpieli w zimnej wodzie.
Oprócz tradycyjnego morsowania, uczestnicy przeszli w paradzie wokół ośrodka wypoczynkowego. Chętni mogli też przepłynąć 800 metrów w płetwach z bojką ratowniczą, przeciągać linę i podnosić ciężarki.

Zdaniem Roberta Staszewskiego, prezesa zdzieszowickiego klubu Morsy na Koksie, pogoda jest już odpowiednia do morsowania, bo woda ma około pięciu stopni Celsjusza.

Zapytaliśmy uczestników o korzyści płynące z takich kąpieli. Jedna z kobiet mówi o walorach zdrowotnych, przełamywaniu własnych barier i dużej radości po wyjściu z wody oraz spotkaniach z ludźmi. Druga uczestniczka dodaje, że wyjazd nad jezioro to sposób na niedzielny smutek i nudę. Robert Staszewski zwraca z kolei uwagę, że po morsowaniu zawsze jest integracja przy kawie i cieście. Według niego, to idealne dopełnienie kąpieli w zimnej wodzie. Inny mężczyzna zwraca uwagę na dobre samopoczucie, bo wokół nie ma smutku, a są endorfiny i duża frajda.

Dodajmy, że na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale.
Morsy

Wiadomości z regionu

2018-04-26, godz. 14:15 Violetta Porowska kandydatem PiS na prezydenta Opola [KOMENTARZE] Prawo i Sprawiedliwość wybrało Violettę Porowską na kandydata w wyborach na prezydenta miasta Opola. » więcej 2018-04-26, godz. 14:08 Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady [AKTUALIZACJA] Na 263 kilometrze A4, na wysokości Góry św. Anny, zepsuł się samochód ciężarowy. Auto zablokowało prawy i środkowy pas na jezdni trzypasmowej. Ruch w kierunku ... » więcej 2018-04-26, godz. 14:00 Napadł na sklep z atrapą broni i może trafić za kratki na 12 lat Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który napadł na sklep spożywczy w Wołczynie z atrapą broni. » więcej 2018-04-26, godz. 13:14 Violetta Porowska kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Opola. Patryk Jaki kandyduje w Warszawie Komitet Polityczny partii zatwierdził listę kandydatów na prezydentów dużych miast, a decyzję ogłoszono podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kac ... » więcej 2018-04-26, godz. 12:15 Czy w Opolu Czarnowąsach hodowano psy do walk? Sześć czworonogów odebrano w asyście policji Sześć psów rasy pitbull terrier i amstaff zostało odebranych z domu jednorodzinnego w Opolu Czarnowąsach. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostało anonimowe ... » więcej 2018-04-26, godz. 11:30 Dwa place do kapitalnego remontu Plac Adama Mickiewicza w Pawłowiczkach i teren po dawnej szkole w Grudyni Wielkiej jeszcze tego lata zmienią się diametralnie. Strażacy z OSP Maciowakrze napi ... » więcej 2018-04-26, godz. 10:30 "Konstytucja dla nauki" usprawni wyższe uczelnie. "Chcemy, żeby nauka rozwijała się w sposób zrównoważony" - Uczelnie wyższe są sercem naszego regionu, Opole będzie albo miastem akademickim, albo powiatowym - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof ... » więcej 2018-04-26, godz. 09:30 Na wieży w Gorzowie Śląskim odnaleźli kapsułę czasu. Mają informacje o mieście z końca XIX wieku Kapsułę czasu z 1894 roku otwarto w Gorzowie Śląskim. Świadectwo tamtych czasów odnaleziono na wieży kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej. » więcej 2018-04-26, godz. 09:30 Nagrodzono koła naukowe działające przy Uniwersytecie Opolskim Już po raz kolejny odbyła się Gala Młodego Naukowca. W Studenckim Centrum Kultury w Opolu spotkali się przedstawiciele blisko 40 kół, które aktywnie uczestnic ... » więcej 2018-04-26, godz. 08:00 Opolskie bez tajemnic. TSKN podsumowało projekt historyczny Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim podsumowało projekt „Opolskie bez tajemnic”. W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »