Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-12, 14:10 Autor: Witold Wośtak

Opolskie morsy rozpoczęły sezon na zlocie w Januszkowicach [ZDJĘCIA]

VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
Ponad 200 osób z 10 klubów wzięło udział w VI Zlocie Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach. W ten sposób zainaugurowano sezon kąpieli w zimnej wodzie.
Oprócz tradycyjnego morsowania, uczestnicy przeszli w paradzie wokół ośrodka wypoczynkowego. Chętni mogli też przepłynąć 800 metrów w płetwach z bojką ratowniczą, przeciągać linę i podnosić ciężarki.

Zdaniem Roberta Staszewskiego, prezesa zdzieszowickiego klubu Morsy na Koksie, pogoda jest już odpowiednia do morsowania, bo woda ma około pięciu stopni Celsjusza.

Zapytaliśmy uczestników o korzyści płynące z takich kąpieli. Jedna z kobiet mówi o walorach zdrowotnych, przełamywaniu własnych barier i dużej radości po wyjściu z wody oraz spotkaniach z ludźmi. Druga uczestniczka dodaje, że wyjazd nad jezioro to sposób na niedzielny smutek i nudę. Robert Staszewski zwraca z kolei uwagę, że po morsowaniu zawsze jest integracja przy kawie i cieście. Według niego, to idealne dopełnienie kąpieli w zimnej wodzie. Inny mężczyzna zwraca uwagę na dobre samopoczucie, bo wokół nie ma smutku, a są endorfiny i duża frajda.

Dodajmy, że na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale.
Morsy

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 08:20 Śmiertelny wypadek przed Zawadą. DK 45 zablokowana Przed godziną 8 na trasie krajowej 45, tuż przez miejscowością Zawada, doszło do wypadku. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zderzenia trzech aut, d ... » więcej 2018-07-18, godz. 08:00 Nad Jeziorem Otmuchowskim brakuje służb ratunkowych. W kryzysowych sytuacjach pomagają właściciele ośrodków Nad Jeziorem Otmuchowskim brakuje policjantów wodnych i ratowników. Kiedy dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń pomocy udzielają WOPR-owcy z Nysy, a także osoby ... » więcej 2018-07-17, godz. 21:15 Pobili i obrabowali 80-latka, zostali zatrzymani przez policję 30-letnia kobieta i jej 38-letni partner usłyszeli już zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie. Do zdarzenia doszło w Opolu na początku miesiąca. Według usta ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »