Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-12, 14:10 Autor: Witold Wośtak

Opolskie morsy rozpoczęły sezon na zlocie w Januszkowicach [ZDJĘCIA]

VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
VI Zlot Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach [fot. Witold Wośtak]
Ponad 200 osób z 10 klubów wzięło udział w VI Zlocie Morsów Opolszczyzny w Januszkowicach. W ten sposób zainaugurowano sezon kąpieli w zimnej wodzie.
Oprócz tradycyjnego morsowania, uczestnicy przeszli w paradzie wokół ośrodka wypoczynkowego. Chętni mogli też przepłynąć 800 metrów w płetwach z bojką ratowniczą, przeciągać linę i podnosić ciężarki.

Zdaniem Roberta Staszewskiego, prezesa zdzieszowickiego klubu Morsy na Koksie, pogoda jest już odpowiednia do morsowania, bo woda ma około pięciu stopni Celsjusza.

Zapytaliśmy uczestników o korzyści płynące z takich kąpieli. Jedna z kobiet mówi o walorach zdrowotnych, przełamywaniu własnych barier i dużej radości po wyjściu z wody oraz spotkaniach z ludźmi. Druga uczestniczka dodaje, że wyjazd nad jezioro to sposób na niedzielny smutek i nudę. Robert Staszewski zwraca z kolei uwagę, że po morsowaniu zawsze jest integracja przy kawie i cieście. Według niego, to idealne dopełnienie kąpieli w zimnej wodzie. Inny mężczyzna zwraca uwagę na dobre samopoczucie, bo wokół nie ma smutku, a są endorfiny i duża frajda.

Dodajmy, że na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale.
Morsy

Wiadomości z regionu

2018-01-23, godz. 21:00 Opolanin Grzegorz Pukas weźmie udział w "Rejsie Niepodległości" dookoła świata - Staram się działać na różnych polach aktywnie jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, związane z historią Polski i patriotyzmem - powiedział w Loży Radiowej G ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:30 Spór o program Mieszkanie Plus w Kędzierzynie-Koźlu. Senator kontra prezydent - Kędzierzyn-Koźle nie za bardzo chce współpracować z państwem polskim w ramach projektów, które państwo przeznacza na rozwój społeczeństwa - uważa senator Pi ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:15 Szukają społecznika i organizacji roku 2017 z Opola Chcą uhonorować społeczników i organizacje pozarządowe z Opola. Do 15 lutego można zgłaszać nominacje do konkursu im. Jana Całki. Centrum Dialogu Obywatelskie ... » więcej 2018-01-23, godz. 19:00 Decyzja w sprawie nowych "opolskich" Pomników Historii zapadnie w pierwszym półroczu - Nasza opinia jest pozytywna, uważamy, że oba obiekty spełniają kryteria, ale trzeba pamiętać jak wygląda cała procedura - przypomniał w Loży Radiowej Bartos ... » więcej 2018-01-23, godz. 18:30 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną strefy aktywności? OSA - to nazwa nowego rządowego projektu. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki na terenie całego kraju może powstać nawet 3000 ogólnodostęp ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:45 Prudnik: spada liczba nauczycieli korzystających z urlopów na podreperowanie zdrowia Mniej nauczycieli z gminy Prudnik idzie na urlopy dla poratowania zdrowia. Mogą one trwać nawet rok i są przywilejem gwarantowanym przez Kartę Nauczyciela. W ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:15 Kolejni repatrianci zamieszkają w Nysie Nysa przyjmie kolejnych repatriantów. W lutym do miasta ma przyjechać 4-osobowa rodzina z Kazachstanu. Gmina zapewni im nie tylko mieszkanie, ale również prac ... » więcej 2018-01-23, godz. 16:45 60% zysków w prywatne ręce. Dyskusja wokół umowy na prowadzenie strefy płatnego parkowania w Nysie trwa Strefa płatnego parkowania przynosi Nysie za mało dochodów? Obecna umowa zakłada, że do budżetu gminy trafia 40% zysków z jej prowadzenia. 60% pobiera firma, ... » więcej 2018-01-23, godz. 16:30 Emerytura nie musi być nudna - udowadniają seniorzy z Dąbrowy Warsztaty plastyczne, teatralne i kabaretowe - to najnowsza propozycja dla seniorów z Dąbrowy. W gminie rozpoczął działalność klub seniora. Na zajęcia zapisał ... » więcej 2018-01-23, godz. 15:09 Wypadek na DK 42. Jedna osoba została poszkodowana Osobowa toyota uderzyła w drzewo na DK 42. Do zdarzenia doszło na odcinku Wołczyn - Smardy Dolne w powiecie kluczborskim. Jedna osoba została poszkodowana i p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »