Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 16:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Duża frekwencja podczas uroczystości w Prudniku

Kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego składają prudniccy samorządowcy [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego składają prudniccy samorządowcy [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uroczystości religijne oraz oficjalne towarzyszą Świętu Niepodległości w Prudniku. W kościele parafialnym odprawiono mszę w intencji Ojczyzny i kombatantów. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali na Plac Wolności. Tam pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego złożono kwiaty i zapalono „znicze pamięci”. Bez względu na wiek uczestnicy prudnickich obchodów doceniają znaczenie święta 11 listopada.
- Dla mnie to święto jest ważne, bo ktoś kiedyś walczył i przelewał krew, byśmy dzisiaj mogli wywiesić biało-czerwoną flagę – mówi pan Marek. – Jesteśmy Polakami i państwem niepodległym. Powinniśmy to manifestować.

- Jesteśmy patriotami, choć wielu z nas żyje za granicą – powiedziała nam młoda prudniczanka. – W jakiś sposób próbujemy pamiętać o tej swojej Polsce, o swojej Ojczyźnie.

- Teraz mamy wolny kraj i każdy może robić, na co ma ochotę – mówi kilkunastolatek, który przyszedł pod Pomnik Żołnierza Polskiego. - Nie chciałbym być Niemcem czy Ukraińcem, tylko Polakiem. Nieważne, jak będzie, ale w serduchu jest orzełek.

Dalsza część prudnickich obchodów Święta Niepodległości kontynuowana jest w tamtejszym ośrodku kultury. Odbyło się tam już spotkanie władz samorządowych z kombatantami. O godzinie 17:00 w Prudnickim Ośrodku Kultury rozpocznie się program artystyczny pod tytułem „Piosenka przypomni ci”. W programie m.in. piosenki z okresu międzywojnia. Wystąpią artyści Operetki Śląskiej z Gliwic.
Mieszkańcy Prudnika

Wiadomości z regionu

2018-01-22, godz. 21:30 W czasie ferii policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa To już półmetek ferii zimowych dla uczniów z naszego regionu. Opolska policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowymi zabawami. » więcej 2018-01-22, godz. 21:23 Nysa "na kredyt"? Budżet na 2018 rok uchwalony 109 milionów złotych - tyle ma wynieść zadłużenie Nysy w 2018 roku. Ta sprawa zdominowała dyskusję podczas sesji budżetowej miasta. Opozycja grzmi, a burmistr ... » więcej 2018-01-22, godz. 20:40 Centrum dla seniorów w Opolu ma już rok 4,5 tysiąca seniorów odwiedziło Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior w Opolu”. Placówka obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Miejsce to oferuje osobom ... » więcej 2018-01-22, godz. 20:08 Seniorzy bawią się na Balu Karnawałowym w Opolu Bal seniorów w Opolu stał się okazją do wspólnej zabawy z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale także podsumowania roku działalności Centrum Informacyjno-Edukacyjn ... » więcej 2018-01-22, godz. 19:45 Półmetek ferii na Opolszczyźnie. Sanepid kontroluje zimowiska Brak „dzikich” turnusów i interwencji związanych z wypoczynkiem zimowym - za nami pierwszy tydzień ferii w województwie opolskim. Dane z 18 stycznia wskazują, ... » więcej 2018-01-22, godz. 18:50 Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie dostał nowego busa. Auto ma windę dla wózków inwalidzkich Nowego busa do przewozu podopiecznych otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie. Samochód kosztował blisko 140 tysięcy złotych. » więcej 2018-01-22, godz. 18:11 Bomba z czasów II wojny światowej w Ligocie Prószkowskiej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców 100-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej odkryto w Ligocie Prószkowskiej w powiecie opolskim. Niewybuch znaleziono na boisku szkolnym przy u ... » więcej 2018-01-22, godz. 17:30 Wrócili bezpiecznie do domu. Opolscy logistycy powitali "misjonarzy" W koszarach 10. Brygady Logistycznej przywitano żołnierzy, którzy bezpiecznie powrócili z I zmiany misji w Rumunii i III zmiany misji Inherent Resolve w Kuwej ... » więcej 2018-01-22, godz. 17:00 Oskarżenia o mobbing i brak policjantów na wieczornych służbach. Anonim trafił do naszej redakcji Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy o złej sytuacji kadrowej w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Nieznany autor pisze, że w ogniwie patro ... » więcej 2018-01-22, godz. 16:45 SLD przypomina o "zapomnianych żołnierzach" Działacze opolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej ponownie spotkali się na placu Wolności w Opolu by uczcić pamięć 'zapomnianych żołnierzy' Ludowego Wojska P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »