Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 09:30 Autor: Jacek Rudnik

Jest plan rewitalizacji ul. Krakowskiej w Opolu. Centrum ma znacznie zyskać na atrakcyjności

Widok na ul. Krakowską w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
Widok na ul. Krakowską w Opolu [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ten zaniedbany obszar wymaga odnowienia, by przywrócić mu świetność i żeby centrum miasta było lepiej wykorzystane - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Małgorzata Stelnicka, naczelnik Wydziału do Spraw Europejskich i Planowania Rozwoju Urzędu Miasta Opola, pytana o rewitalizację ul. Krakowskiej w Opolu. Prace mają ruszyć na dobre w przyszłym roku, do 20 listopada potrwa przyjmowanie ofert na przeprowadzenie ich pierwszego etapu.
- Pierwszy etap prac obejmuje rewitalizację kamienicy na rogu ulic Damrota i Krakowskiej oraz odcinek od tej kamienicy do pl. Wolności - powiedziała na antenie RO Małgorzata Stelnicka. - Chcemy udostępnić tę kamienicę organizacjom pozarządowym, mieszkańcom, radom dzielnic a następny etap prac nazywamy potocznie 'podwórkami', czyli tę część między ul. Krakowską a kanałem Młynówka - dodała naczelnik.

- Całą tę przestrzeń, która dzisiaj jest takim trochę dzikim parkingiem, gdzie są stare garaże, mury, które wymagają wyburzenia. Uporządkowanie tej przestrzeni jest konieczne - oceniła na antenie RO Małgorzata Stelnicka.

Budynek, w którym mieścił się niegdyś sklep z zabawkami "Jacek i Agatka", ma zostać wyburzony, by szlakiem spacerowym otworzyć przestrzeń ulicy Krakowskiej do uporządkowanych już terenów nad kanałem Młynówka.

W ramach rewitalizacji zostanie też wymieniona nawierzchnia ulicy Krakowskiej na granitową, pojawi się też znacznie więcej zieleni.

Pełnej dokumentacji technicznej dotyczącej prac na samej ul. Krakowskiej jeszcze nie ma, szczegóły będą doprecyzowane, choć wstępne wizualizacje są już dostępne.

Atrakcyjności ulicy Krakowskiej ma też dodawać światło, a na budynkach oraz samej nawierzchni mają się pojawić elementy mappingu, czyli wyświetlanych obrazów.

- W ramach kompleksowych prac w przestrzeni przed Filharmonią Opolską pojawi się też fontanna - potwierdziła nam naczelnik Stelnicka.

Wszystkie prace wg. wstępnego kosztorysu będą kosztować około 30 mln złotych przy 22 mln dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »