Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-08, 11:20 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Basen w Kędzierzynie-Koźlu z poślizgiem. Termin oddania do użytku przesunięty o pół roku

Budowa kompleksu basenowego "Wodne oKKo" [fot. archiwum urzędu miasta]
Budowa kompleksu basenowego "Wodne oKKo" [fot. archiwum urzędu miasta]
Pół roku opóźnienia przy budowie kompleksu basenów w Kędzierzynie-Koźlu. Władze miasta zapowiadały, że kąpać się będzie można jeszcze w tym roku. Nowy termin otwarcia kompleksu noszącego nazwę "Wodne oKKo" to 1 czerwca 2018.
- Dlaczego jest opóźnienie? Przede wszystkim chodzi o zmiany, które w projekcie musieliśmy poczynić. W trakcie już realizacji analizowaliśmy kwestie związane z ogrzewaniem tego kompleksu. Planowane tam było ogrzewanie gazowe. Doszliśmy do wniosku, że taniej, lepiej będzie, żeby to było ogrzewanie jednak z sieci miejskiej i trzeba było zrobić pewne zmiany w projekcie - mówił Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.

Opóźnienie i zmiany w projekcie mają nie wpłynąć na cenę budowy, która wynosi nieco ponad 20 milionów złotych.

Jednocześnie władze miasta zastanawiają się nad kolejną zmianą w projekcie pływalni. Chodzi o nieckę w basenie wewnętrznym. W projekcie zapisane jest, że będzie ona wykafelkowana, obecnie brana jest pod uwagę opcja niecki ze stali nierdzewnej. Jeśli taka zmiana zostanie dokonana, zwiększy to koszt budowy.

Nowy kompleks basenów „Wodne oKKo” ma składać się z części krytej całorocznej oraz otwartych basenów letnich. W hali będzie kilka basenów w tym jeden wypływowy, z którego będzie można korzystać przez cały rok. Będzie także zjeżdżalnia o długości 42 metrów.
Artur Maruszczak

Wiadomości z regionu

2018-10-24, godz. 06:00 Zmiany, zmiany, zmiany... Dąbrową zarządzać będzie kobieta Pracownica urzędu zastąpi Marka Leję w fotelu wójta gminy Dąbrowa. Katarzyna Gołębiowska-Jarek w wyborach wyprzedziła urzędującego burmistrza i zdobyła o 334 ... » więcej 2018-10-24, godz. 06:00 Bez zmian na politycznej scenie Głubczyc. Burmistrz zostaje Adam Krupa po raz trzeci z rzędu został wybrany na burmistrza Głubczyc. Wygrał w pierwszej turze, w której uzyskał blisko 61 proc. głosów. » więcej 2018-10-24, godz. 05:55 Potrącenie pieszej na ul. Fabrycznej w Opolu Do potrącenia ciężarnej kobiety doszło wczoraj (23.10) przed godziną 20 na ul. Fabrycznej w Opolu. Kierowca audi uderzył w kobietę na oznakowanym przejściu ni ... » więcej 2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »