Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-30, 07:30 Autor: Paweł Konieczny

Członkowie "Sycharu" dzielili się doświadczeniami na Górze św. Anny

Na Górze św. Anny trwają rekolekcje wspólnoty SYCHAR
Na Górze św. Anny trwają rekolekcje wspólnoty SYCHAR
Poprzez spotkanie, modlitwę i wzajemne umacnianie się pomagali jedni drugim przetrwać trudny okres w życiu. Na Górze św. Anny zakończyły się ogólnopolskie rekolekcje wspólnoty Sychar. Tworzą ją osoby będące w związkach małżeńskich przeżywających kryzys.
- Zdarzają się różne sytuacje - mówi ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz wspólnoty. - Czasami przychodzą oboje, ponieważ odkryli, że małżeństwo nie jest wcale łatwe i wymaga wysiłku oraz pracy nad sobą, poprzez sytuacje gdy przychodzi jeden z małżonków, który widzi problem, gdy druga strona tego problemu nie zauważa. Są też skrajne sytuacje, gdzie wydaje się, że doszło do dramatu, rozwodu. Po ludzku to małżeństwo się rozpadło, ale wiemy, że od strony wiary, od strony Kościoła małżeństwo jest nierozerwalne i ono nadal trwa. Najczęściej jedna ze stron przychodzi do nas po pomoc, po to, by uzyskać wsparcie w tym, żeby się nie pogubić, aby nie wejść w kolejny związek, wytrwać w wierności Panu Bogu, swojemu współmałżonkowi, samemu sobie i przysiędze małżeńskiej - dodaje.

- Wspólnota Sychar stawia na nogi - twierdzi uczestnik rekolekcji, pan Wojciech, który na Górę św. Anny przyjechał z Zielonej Góry. - My się tutaj znajdujemy w chwilach przełomu życiowego, w chwilach kryzysu i wspólnota Sychar, o której się dowiedziałem całkiem przypadkiem, po odejściu mojej żony, pozwoliła mi odkryć na nowo swoje powołanie w małżeństwie. Największym doświadczeniem są świadectwa osób, które dzielą się z nami, w jaki sposób te swoje najgłębsze kryzysy potrafią pokonać - dodaje.

W Polsce i za granicą działa ponad 50 takich wspólnot. Szczegółowe informacje o ich działalności można znaleźć na stronie www.sychar.org
ks. Paweł Dubowik
Pielgrzym Wojciech

Wiadomości z regionu

2018-05-28, godz. 11:45 A4: korek w kierunku Wrocławia ma około 7 kilometrów Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-cio kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. ... » więcej 2018-05-28, godz. 11:00 Gwałcili swoje dzieci w wieku 2, 3 i 4 lat. Stanęli przed sądem 40-letnia Izabela S. i 38-letni Jarosław W. gwałcili i znęcali się nad swoimi dziećmi. Ponadto matka zapraszała na imprezy do swojego mieszkania kolegów, któr ... » więcej 2018-05-28, godz. 10:43 Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez oleskich kryminalnych 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla narkotyki ukrył w samochodzie. Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic Olesna. » więcej 2018-05-28, godz. 09:59 "Pasek" wpadł w Bułgarii. Czeka na ekstradycję do Polski Opolscy kryminalni wspólnie z policją z Bułgarii 23 maja brali udział w zatrzymaniu Michała K. pseud. 'Pasek'. 'Pasek' przez wiele lat był liderem zorganizowa ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:23 Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Głuchołazach dalej zawieszone Wniosek o kolejne przedłużenie zawieszenia oddziałów internistycznych wpłynął już do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje rzecznik opolskiego oddziału N ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:00 Zaangażowani w dzieło "Oremus" pielgrzymowali do Prudnika Osoby modlące się na co dzień za księży zjechały dziś do Prudnika-Lasu na coroczną pielgrzymkę. Jej organizatorem było Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji ... » więcej 2018-05-28, godz. 08:02 Prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Graczach na ostatniej prostej Dobiega końca budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Graczach. Obiekt składać się będzie z boiska o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej ... » więcej 2018-05-28, godz. 07:15 Fatima z wizją piekła i walka dobra ze złem. Spektakl z przesłaniem wystawiony w opolskim seminarium W auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu teatr 'Nie Teraz' wystawił spektakl z przesłaniem. 'Koniec Świata. Dramat, który nie ma końc ... » więcej 2018-05-28, godz. 06:58 Opolscy politycy o wyścigu po fotel prezydenta Opola. Są pierwsze sondaże Pierwsze miejsce w wyścigu po fotel prezydenta Opola według sondażu przygotowanego przez Polska Press Group we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia z ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:36 Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - 'Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty wojewódz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »