Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-26, 18:00 Autor: Monika Pawłowska

Opolski ratusz wspiera miejską policję. Dofinansowuje patrole i funduje sprzęt

Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Narkotesty i alkotesty trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Opolu i będą wykorzystywane w codziennych patrolach przez funkcjonariuszy.
Zdaniem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego współpraca między policją a miastem układa się bardzo dobrze. - Od kilkunastu miesięcy przekazujemy pieniądze na dodatkowe patrole ze strażą miejską i jesteśmy zadowoleni z tego, jak są wykonywane - podkreśla.

- Teraz będzie tego kontynuacja, bo kolejne 50 tysięcy złotych trafi na takie dodatkowe patrole. To jest potrzebne. A jako, że potrzeb jest coraz więcej, to dokładamy kolejną paczkę ze strony miasta z tym, co policji jest potrzebne. To 57 sztuk narkotestów i 300 alkotestów, co na pewno przyda się w codziennej pracy i poprawi bezpieczeństwo na ulicach i nie tylko - mówi.

Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinspektora Bogdana Piotrowskiego ucieszyły przede wszystkim narkotesty, które pozwalają na wykrycie w organizmie nie tylko narkotyków, ale także innych zabronionych substancji odurzających.

- Ta wzajemna współpraca generuje takie olbrzymie poczucie bezpieczeństwa i ja to widzę ze statystyk, które na bieżąco spływają, a ponadto ze spotkań z mieszkańcami. Dzięki temu Opole staje się nie tylko bezpieczne, ale również główne ciągi komunikacyjne stają się wizytówką miasta - twierdzi.

Prezydent Wiśniewski dodaje, że miasto planuje też dofinansować kwotą 70 tysięcy złotych zakup dwóch radiowozów dla miejskiej policji, ale o tym będzie decydować na najbliższej sesji rada miasta.» więcej
Arkadiusz Wiśniewski
Bogdan Piotrowski

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:08 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:40 Patryk Jaki i Janusz Kowalski: trzeba zakończyć budowę obwodnicy Opola Dokończenie budowy obwodnicy Opola, to jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata - mówią politycy PiS, europoseł Patryk Jaki i kandydat do Sejmu RP Ja ... » więcej 2019-09-15, godz. 12:47 "Zaczytane Opolskie". Znani pisarze promują w regionie czytelnictwo Znani autorzy książek będą zachęcać do czytania - ruszyła akcja 'Zaczytane Opolskie'. Jak wynika z danych statystycznych Biblioteki Wojewódzkiej, opracowanych ... » więcej 2019-09-15, godz. 11:33 "Najprawdopodobniej to rana kłuta". Zranienie mężczyzny na festynie w Biadaczu Opolska policja ustala, jak doszło do zranienia 27-letniego mężczyzny na festynie w podopolskim Biadaczu. » więcej 2019-09-15, godz. 10:15 "Witomy" w Gąsiorowicach. Zaprasza Szlak Gąski [ZDJĘCIA] Korzystając ze sprzyjającej pogody, warto odwiedzić najpiękniejszą wieś opolską Anno Domini 2019. Gąsiorowice w gminie Jemielnica zapraszają. Turyści mogą zwi ... » więcej 2019-09-15, godz. 06:30 Promowali wolontariat, codzienną życzliwość i wrażliwość na problemy innych, czyli Weekend Dobra w Opolu Kierują się ideą dobroci, szlachetności, życzliwości i dobrych uczynków. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości włączyli się w ogólnopolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 20:03 Prawie pół tysiąca młodych na 15. Zjeździe Dzieci Misyjnych w Nysie Mają kilka lub kilkanaście lat i już chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy żyją w ubóstwie na krańcach świata. Za nami 15. Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie. Dziś ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:57 Mieszkańcy trzech niemodlińskich ulic integrowali się podczas sadzenia 10 tysięcy krokusów Ponad 10,5 tysiąca krokusów posadzili dziś (14.09) mieszkańcy Niemodlina. Chodzi tu o około 55 rodzin zamieszkałych przy ulicach: Podgórnej, Brzeskiej i Boczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »