Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-26, 18:00 Autor: Monika Pawłowska

Opolski ratusz wspiera miejską policję. Dofinansowuje patrole i funduje sprzęt

Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Opole wspiera miejskich policjantów [fot. Monika Pawłwoska]
Narkotesty i alkotesty trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Opolu i będą wykorzystywane w codziennych patrolach przez funkcjonariuszy.
Zdaniem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego współpraca między policją a miastem układa się bardzo dobrze. - Od kilkunastu miesięcy przekazujemy pieniądze na dodatkowe patrole ze strażą miejską i jesteśmy zadowoleni z tego, jak są wykonywane - podkreśla.

- Teraz będzie tego kontynuacja, bo kolejne 50 tysięcy złotych trafi na takie dodatkowe patrole. To jest potrzebne. A jako, że potrzeb jest coraz więcej, to dokładamy kolejną paczkę ze strony miasta z tym, co policji jest potrzebne. To 57 sztuk narkotestów i 300 alkotestów, co na pewno przyda się w codziennej pracy i poprawi bezpieczeństwo na ulicach i nie tylko - mówi.

Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinspektora Bogdana Piotrowskiego ucieszyły przede wszystkim narkotesty, które pozwalają na wykrycie w organizmie nie tylko narkotyków, ale także innych zabronionych substancji odurzających.

- Ta wzajemna współpraca generuje takie olbrzymie poczucie bezpieczeństwa i ja to widzę ze statystyk, które na bieżąco spływają, a ponadto ze spotkań z mieszkańcami. Dzięki temu Opole staje się nie tylko bezpieczne, ale również główne ciągi komunikacyjne stają się wizytówką miasta - twierdzi.

Prezydent Wiśniewski dodaje, że miasto planuje też dofinansować kwotą 70 tysięcy złotych zakup dwóch radiowozów dla miejskiej policji, ale o tym będzie decydować na najbliższej sesji rada miasta.» więcej
Arkadiusz Wiśniewski
Bogdan Piotrowski

Wiadomości z regionu

2020-09-25, godz. 14:15 "Nigdy nie prowadziłam polityki, która szkodziłaby mojej partii". Oświadczenie poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyny… Katarzyna Czochara, poseł Prawa i Sprawiedliwości w wydanym dzisiaj (25.09) oświadczeniu odnosi się do wydarzeń z ostatnich dni. » więcej 2020-09-25, godz. 13:30 Do Opola zjeżdżają studenci. W akademikach obowiązują nowe zasady zakwaterowania Ruszyło zasiedlanie akademików opolskich uczelni. Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski ze względu na pandemię wydłużyły czas zakwaterowania do 1 października… » więcej 2020-09-25, godz. 12:30 Powiat głubczycki w czerwonej strefie. Od soboty większy reżim sanitarny 108 aktywnych zakażeń koronawirusem w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) powiat będzie w strefie czerwonej. Włodarze gmin i powiatu informują mieszkańców… » więcej 2020-09-25, godz. 11:02 Mamy rekord dobowy zakażeń koronawirusem - 1587, z tego 38 w naszym województwie. W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 38 na Opolszczyźnie. To dobowy rekord zakażeń w kraju od początku… » więcej 2020-09-25, godz. 09:23 Nocna akcja w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy kolejny raz pokazują, że mają dość pików benzenu - Chcemy zmiany władzy, Sabina musi odejść, dość bezczynności, chcemy czystego powietrza. Czarne naklejki i flagi z takimi hasłami pojawiły się minionej… » więcej 2020-09-25, godz. 09:00 Zwiększono liczbę karetek wymazowych w regionie. Jest zakaz odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej. Na Opolszczyźnie… - Kombinezony ochronne, rękawice, płyny do dezynfekcji, maseczki i fartuchy - te środki ochrony na bieżąco trafiają do opolskich DPS-ów - informuje wojewoda… » więcej 2020-09-25, godz. 09:00 Opolska rada miasta jednogłośnie za skargą na RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o dotacje dla szkół… Opolscy radni na czwartkowej (24.09) sesji znów pochylili się nad finansowaniem szkół. Na początku lipca przyjęto uchwałę określającą zasady dotacji… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Są pieniądze dla rodzin z gminy Głubczyce, których domy zalała woda. To ponad 60 tysięcy złotych z rezerwy celowej… Jeszcze dziś (25.09) na konto gminy Głubczyce trafić mają pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Chodzi o 63 tysiące złotych z przeznaczeniem na… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Mieszkańcy dzielnicy Świerkle od lipca walczą o naprawę oświetlenia. "Dzieci po zmroku muszą wracać do domu w c… Mieszkańcy dzielnicy Świerkle w Opolu od połowy lipca walczą o naprawę oświetlenia przy drodze zniszczonego przez burzę. Według ich wyliczeń koszt wymiany… » więcej 2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***