Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-22, 19:20 Autor: Mariusz Majeran

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole. W opolskim amfiteatrze wystartował koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA]

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Ten wieczór w Opolu należy do Radia Opole i jego słuchaczy. Na deskach amfiteatru, na muzycznych urodzinach Radia Opole gościmy Sabinę Sago, SBB, TSA i zespół Piersi. W role konferansjerów wcielają się nasi dziennikarze: Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik.
TSA, SBB, Piersi i Sabina SAGO – to zestaw nieprzypadkowy, bo doskonale wpisuje się w hasło Radia Opole „Nadajemy emocje”. A każdy z artystów jest w jakiś sposób związany z Opolem.

To właśnie w Opolu powstał zespół TSA, to z Opola pochodzi obdarzona charakterystyczną barwą głosu Sabina SAGO. Lidera zespołu SBB Józefa Skrzeka nieraz gościliśmy w Studiu M Radia Opole, gdzie nagrywał swoje płyty. Z kolei zespół Piersi często pojawia się w Opolu na koncertach - ostatnio w opolskim amfiteatrze wystąpił pod patronatem Radia Opole w czerwcu, wraz z plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej podczas charytatywnego koncertu „Niepokonani-Opole”.

Jak zaznacza prezes Radia Opole Piotr Moc - dotychczas jubileusze radia odbywały się w zawężonym gronie. Zależało mi by je rozszerzyć. Stąd właśnie nasz koncert.

- Żeby nie było tak, że słuchacz coś słyszy, że jakiś jubileusz, jakiś koncert. To takie jakby smakowanie cukierka przez papierek. Stwierdziłem - zróbmy coś dla naszych słuchaczy, ustalmy niską cenę by każdy mógł ten bilet dostać i rzeczywiście tak się stało - dodaje Moc.

Urodzinowy koncert prowadzą znani z radiowej anteny dziennikarze Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik. Jeszcze przed koncertem mówili, że stres oczywiście jest, bo sytuacja jest zgoła inna. Jednak amfiteatr wygląda bardziej kameralnie niż w telewizji, więc tremę z całą pewnością uda im się pokonać.

Sabina Sago
Jacek Rudnik
Wiesław Kolbusz
Piotr Moc
Gwiazdy koncertu "Mocne Granie na 65 lat Radia Opole"

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 13:30 Rusza budowa Opolskiego Betlejem. Jak co roku, będą nowości Zwierzęta, obchody 800-lecia Opola, a także atrakcje dla dzieci - już po raz 19. opolanie będą mogli odwiedzać żywą szopkę w Szczepanowicach. Od kilku tygodni ... » więcej 2017-12-16, godz. 13:10 Czad zabił w Gogolinie 38-letniego mężczyznę Czad znów jest groźny. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w Gogolinie przy ulicy Wyzwolenia. » więcej 2017-12-16, godz. 11:40 Tylko co piąta budka dla nietoperzy w Opolu ma skrzydlatego lokatora. Podsumowanie akcji przyrodników Opolskie nietoperze są umiarkowanie zainteresowane własnym M w Opolu. W zeszłym roku na terenie lasów należących do samorządu zawieszono dla nich specjalnych ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »