Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-22, 19:20 Autor: Mariusz Majeran

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole. W opolskim amfiteatrze wystartował koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA]

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Ten wieczór w Opolu należy do Radia Opole i jego słuchaczy. Na deskach amfiteatru, na muzycznych urodzinach Radia Opole gościmy Sabinę Sago, SBB, TSA i zespół Piersi. W role konferansjerów wcielają się nasi dziennikarze: Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik.
TSA, SBB, Piersi i Sabina SAGO – to zestaw nieprzypadkowy, bo doskonale wpisuje się w hasło Radia Opole „Nadajemy emocje”. A każdy z artystów jest w jakiś sposób związany z Opolem.

To właśnie w Opolu powstał zespół TSA, to z Opola pochodzi obdarzona charakterystyczną barwą głosu Sabina SAGO. Lidera zespołu SBB Józefa Skrzeka nieraz gościliśmy w Studiu M Radia Opole, gdzie nagrywał swoje płyty. Z kolei zespół Piersi często pojawia się w Opolu na koncertach - ostatnio w opolskim amfiteatrze wystąpił pod patronatem Radia Opole w czerwcu, wraz z plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej podczas charytatywnego koncertu „Niepokonani-Opole”.

Jak zaznacza prezes Radia Opole Piotr Moc - dotychczas jubileusze radia odbywały się w zawężonym gronie. Zależało mi by je rozszerzyć. Stąd właśnie nasz koncert.

- Żeby nie było tak, że słuchacz coś słyszy, że jakiś jubileusz, jakiś koncert. To takie jakby smakowanie cukierka przez papierek. Stwierdziłem - zróbmy coś dla naszych słuchaczy, ustalmy niską cenę by każdy mógł ten bilet dostać i rzeczywiście tak się stało - dodaje Moc.

Urodzinowy koncert prowadzą znani z radiowej anteny dziennikarze Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik. Jeszcze przed koncertem mówili, że stres oczywiście jest, bo sytuacja jest zgoła inna. Jednak amfiteatr wygląda bardziej kameralnie niż w telewizji, więc tremę z całą pewnością uda im się pokonać.

Sabina Sago
Jacek Rudnik
Wiesław Kolbusz
Piotr Moc
Gwiazdy koncertu "Mocne Granie na 65 lat Radia Opole"

Wiadomości z regionu

2017-10-18, godz. 07:30 Posłowie jadą do Paczkowa. Sejmowa komisja zajmie się m.in. tematem ochrony zabytków Do Paczkowa przyjeżdża sejmowa komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Spotkanie rozpocznie się w środę (18.10 o godz. 10.30) w zabytkowym Mu ... » więcej 2017-10-18, godz. 07:00 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nysa najaktywniejsza na Opolszczyźnie Nyska policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w tym roku od mieszkańców Nysy wpłynęło ponad 3 tysiące interwencji. To ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:45 Przy LGD "Dolina Stobrawy" rusza Szkoła Animatorów Kulturalnych Kluczborskie i oleskie wioski zyskają nowe oblicze dzięki inicjatywom kulturalnym. Przy Lokalnej Grupie Działania 'Dolina Stobrawy' rusza Szkoła Animatorów Ku ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:00 Stan alarmowy w otmuchowskiej policji. Poszukiwany jest Andrzej Maraś Kilkudziesięciu policjantów i zastępy straży pożarnej biorą udział w poszukiwaniach zaginionego Andrzeja Marasia z Kamiennika. » więcej 2017-10-17, godz. 20:30 Nauczyciele uczą się... jak uczyć najmłodszych. Cel to poznanie sztuki programowania Wyszkolą nauczycieli z klas I-III z podstaw programowania, a ci później przekażą tę wiedzę swoim uczniom - takie są założenia programu zatytułowanego „Sztuczn ... » więcej 2017-10-17, godz. 20:15 Historyczna Bismarckstraße to teraz kuriozalna droga. "Nie było uzgodnień" Dwie gminy nie dogadały się. W efekcie zrealizowano tylko część inwestycji drogowej. Chodzi o trasę Wilków - Wierzch. Zmodernizowana droga polna miał znacznie ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:50 Nowy honorowy obywatel gminy Polska Cerekiew Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, został honorowym obywatelem gminy Polska Cerekiew. To ósma osoba wyróżniona tym tytułem. Do tej pory odznacze ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:30 Mniej przestępstw na seniorach w powiecie brzeskim. Metoda "na wnuczka" już nie tak skuteczna Funkcjonariusze z Brzegu od kilku miesięcy nie odnotowali skutecznej próby oszustwa metodą „na wnuczka” - powiedziała Patrycja Kaszuba, rzecznik tamtejszej po ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:00 "Wciąż będziemy stawiać na praktykę". Zainaugurowano rok akademicki na WSB w Opolu Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zainaugurowała jubileuszowy rok akademicki. W mury uczelni świętującej 10-lecie działalności wstąpiło blisko 800 studentek i stu ... » więcej 2017-10-17, godz. 18:45 14 nowych etatów nauczycielskich w Kluczborku. Nauczyciele znaleźli pracę w internacie 14 nauczycieli zostało zatrudnionych w Kluczborku. Większość z nich pracuje w internacie Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Zajmuj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »