Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-22, 19:20 Autor: Mariusz Majeran

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole. W opolskim amfiteatrze wystartował koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA]

Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Mocne Granie na 65 lat Radia Opole [fot. Marek Bohdan]
Ten wieczór w Opolu należy do Radia Opole i jego słuchaczy. Na deskach amfiteatru, na muzycznych urodzinach Radia Opole gościmy Sabinę Sago, SBB, TSA i zespół Piersi. W role konferansjerów wcielają się nasi dziennikarze: Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik.
TSA, SBB, Piersi i Sabina SAGO – to zestaw nieprzypadkowy, bo doskonale wpisuje się w hasło Radia Opole „Nadajemy emocje”. A każdy z artystów jest w jakiś sposób związany z Opolem.

To właśnie w Opolu powstał zespół TSA, to z Opola pochodzi obdarzona charakterystyczną barwą głosu Sabina SAGO. Lidera zespołu SBB Józefa Skrzeka nieraz gościliśmy w Studiu M Radia Opole, gdzie nagrywał swoje płyty. Z kolei zespół Piersi często pojawia się w Opolu na koncertach - ostatnio w opolskim amfiteatrze wystąpił pod patronatem Radia Opole w czerwcu, wraz z plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej podczas charytatywnego koncertu „Niepokonani-Opole”.

Jak zaznacza prezes Radia Opole Piotr Moc - dotychczas jubileusze radia odbywały się w zawężonym gronie. Zależało mi by je rozszerzyć. Stąd właśnie nasz koncert.

- Żeby nie było tak, że słuchacz coś słyszy, że jakiś jubileusz, jakiś koncert. To takie jakby smakowanie cukierka przez papierek. Stwierdziłem - zróbmy coś dla naszych słuchaczy, ustalmy niską cenę by każdy mógł ten bilet dostać i rzeczywiście tak się stało - dodaje Moc.

Urodzinowy koncert prowadzą znani z radiowej anteny dziennikarze Wiesław Kolbusz i Jacek Rudnik. Jeszcze przed koncertem mówili, że stres oczywiście jest, bo sytuacja jest zgoła inna. Jednak amfiteatr wygląda bardziej kameralnie niż w telewizji, więc tremę z całą pewnością uda im się pokonać.

Sabina Sago
Jacek Rudnik
Wiesław Kolbusz
Piotr Moc
Gwiazdy koncertu "Mocne Granie na 65 lat Radia Opole"

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 19:00 Międzynarodowe zawody psich zaprzęgów po raz 17. w Lubieszowie Dwunożni i czworonożni zawodnicy z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji czy Franci stawili się na starcie XVII Lubieszowskiego Crossu. Impreza ... » więcej 2018-03-24, godz. 19:00 Kadłubiec i Łąki Kozielskie będą miały place rekreacyjne Dwa nowe tereny rekreacyjne przybędą w gminie Leśnica. Lada moment mają rozpocząć się prace przy zagospodarowaniu placów, na których pojawią się altany, ławec ... » więcej 2018-03-24, godz. 18:00 Doświadczenia z wodą, koncerty i prelekcje. WiK świętuje Dzień Wody W stolicy regionu obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji spółka Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała szereg prelekcji na temat wody, warsztaty, koncerty i ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:40 Konwencja Nowoczesnej z liderami w wyborach w tle O depopulacji i polityce senioralnej, ale z myślą o nadchodzących wyborach samorządowych. Nowoczesna zorganizowała w Opolu panel dyskusyjny. Podczas konwencji ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:00 Chcą, by głos mniejszości był słyszalny w Europie. Seminarium Wielkanocne Mniejszości Niemieckiej Wykształcenie ambasadorów Mniejszości Niemieckiej było tematem tegorocznego seminarium wielkanocnego w Opolu. W urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstaw ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:20 Odkrywali tajemnice jazu. Światowy Dzień Wody w Opolu Pokaźna grupa mieszkańców odwiedziła dziś (24.03) opolski jaz w okolicach zielonego mostku prowadzącego na Wyspę Bolko w Opolu. » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Polityka historyczna ważna dla SLD. Włodzimierz Czarzasty na Opolszczyźnie Działacze opolskiego SLD z liderem partii Włodzimierzem Czarzastym na czele złożyli dziś (24.03) kwiaty przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Nie ma chętnych na dworek w Komornie. Gmina obniża cenę Gmina Reńska Wieś od dłuższego czasu próbuje sprzedać zabytkowy dworek w Komornie. Jak do tej pory nie było chętnych. Samorządowcy obniżyli więc cenę i próbuj ... » więcej 2018-03-24, godz. 14:30 Nowy dom kultury na mapie Opola? Grotowice chcą mieć swoje centrum integracji Dzielnicowy Dom Kultury chcą mieć u siebie Grotowice. Projekt obiektu jest już gotowy. Zyskał aprobatę przyszłych użytkowników, teraz trafił pod ocenę ratusza. » więcej 2018-03-24, godz. 13:15 Także w Opolu trwają diecezjalne Światowe Dni Młodzieży Młodzież w całej diecezji opolskiej zjechała dziś do stolicy regionu, by uczestniczyć w 33. Światowym Dniu Młodzieży. To coroczne spotkanie, które zainicjował ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »