Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 12:26 Autor: Agnieszka Stefaniak/Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier. Za nami pierwszy sobotni koncert [FILM, ZDJĘCIA]

Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier
Muzyczna uczta za nami. Głosami widzów w konkursie Premier zwyciężyła Katarzyna Cerekwicka, która w Opolu zaśpiewała utwór "Bez ciebie". Autorów tej piosenki nagrodził również ZAiKS.
Na początek jednak, poza konkursem, 3 utwory zaprezentował zespół Feel. Na rozgrzanie publiczności w tę chłodną i deszczową wrześniową noc.

W koncercie Premier zmierzyło się 12 wykonawców, 12 utworów. Po raz pierwszy wybór zwycięzcy przebiegał w dwóch etapach. Widzowie wybierali najpierw trzech finalistów.

Gdy podliczano pierwsze głosowanie sceną zawładnął zespół Kombi, serwując widzom słodkie, miłe życie i utwór "Kochać Cię za późno".

W finałowej trójce znaleźli się: Izabela Trojanowska, Katarzyna Cerekwicka i zespół Pectus.

Na ostatnie minuty koncertu - czas na głosowanie widzów na finalistę - opolską publiczność oczarował Stan Borys, prezentując w perfekcyjny sposób dwa utwory "Jaskółka uwięziona" i "Szukam przyjaciela".

Po tym występie przyszedł czas na wyniki.

Nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst i najlepszą kompozycję odebrali współtwórcy sukcesu piosenki "Bez Ciebie" Katarzyny Cerekwickiej. Kuba Galicki - za kompozycję, w imieniu również współtwórczyni piosenki Ani Dąbrowskiej, oraz opolanin Roman Szczepanek - za najlepszy tekst, napisany wspólnie z Anią Dąbrowską i Katarzyną Cerekwicką. Statuetki wręczyli wiceprezes ZAiKS Marek Hojda i autor tekstów, dziennikarz, Marek Dutkiewicz.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru Karolinkę - za premierę roku - nagrodę miasta Opole im. Karola Musioła wręczył Katarzynie Cerekwickiej Jarosław Wasik, dyr. Muzeum Polskiej Piosenki.

- Wiem, że wszyscy oczekują, że będę skakać pod sufity, ale ta informacja chyba do mnie dotrze za tydzień. Dwie nagrody to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi zwyciężczyni Katarzyna Cerekwicka. - Te emocje wynikają z tego, że dostałam je od twórców, artystów oraz od publiczności, a ona jest dla mnie najważniejsza. Ta opinia publiczności to jest dla mnie wspaniały prezent na ukoronowanie 20 lat mojej kariery, który być może zmotywuje mnie do tego, żeby szybko nagrać płytę, o którą proszą fani - powiedziała Katarzyna Cerekwicka Radiu Opole.

- Ten tekst powstał bardzo długo kilka, kilkanaście miesięcy - mówi nagrodzony Roman Szczepanek. - Tak po prostu, tak czasami bywa, są takie piosenki, które się piesze w jeden wieczór, a niektóre pisze się kilka lat i odkłada to. Zamysł tej piosenki powstał dosyć dawno temu, natomiast ostateczna wersja jest bardzo fajna i cieszę się, że publiczność zaakceptowała to - dodaje.

Zespół Pectus cieszył się, że znalazł się w finale.
- Cieszymy się również i gratulujemy Kasi Cerekwickiej. To piękna piosenka i piękne wykonanie - mówił Tomasz Szczepanik, lider zespołu. - To zasłużona nagroda. Cieszymy się też z tego, że z innymi artystami występowaliśmy, dzieliliśmy scenę - dodaje.

Radio Opole jest patronem tegorocznego festiwalu.
Stan Borys w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Z Kasią Cerekwicką rozmawialiśmy jeszcze przed Premierami - zobaczcie rozmowę!
Katarzyna Cerekwicka
Roman Szczepanek
Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]

Wiadomości z regionu

2018-06-18, godz. 22:20 Wypadek w Opolu. Samochód uderzył w ścianę sklepu Mamy utrudnienia w Opolu na skrzyżowaniu ulicy Jagiellonów i Mieszka Pierwszego. » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 Nie będzie sporu sądowego z RIO. Dwie sesje nadzwyczajne w opolskim ratuszu Zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjęte przez opolskich rajców. Sprawa dotyczy przegłosowania przez radnych przekazania pieniędzy z puli opłat za ze ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:45 Opolska policja otwiera swoje drzwi. Będzie można zwiedzić strzelnicę oraz... gabinet komendanta Dzisiaj (19.06) w Komendzie Wojewódzkiej Policji będzie można zwiedzić strzelnicę, a także poznać pracę funkcjonariuszy poszczególnych działów. W programie Dn ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:45 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej 2018-06-18, godz. 17:15 Wielki odlot wojownika. Karol Stadnik leci do USA Wojownik leci do USA. Karol Stadnik wylatuje dzisiaj (18.06) na operację do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec, który cierpi na zespół Baelsa, w lipcu zostanie po ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Debatowali o sytuacji Polski na mapie Europy i świata. Czy jesteśmy bezpieczni? 'Możliwe scenariusze dla Polski w Europie oraz na świecie' to tytuł konferencji połączonej z debatą na Uniwersytecie Opolskim. Prelegenci mówili w Collegium C ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Studenci wspierają podopiecznych opolskiego Domu Dziecka. Rusza zbiórka pościeli i przyborów szkolnych Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu nawet podczas gorącego okresu sesji egzaminacyjnej nie zapominają o swoich małych sąsiadach z Pasi ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Remont drogi 408 pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze Jeszcze przed wakacjami miał być rozstrzygnięty przetarg na kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 408 na odcinku Bierawa - Korzonek. Prace miały rozpocząć s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »