Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 12:26 Autor: Agnieszka Stefaniak/Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier. Za nami pierwszy sobotni koncert [FILM, ZDJĘCIA]

Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier
Muzyczna uczta za nami. Głosami widzów w konkursie Premier zwyciężyła Katarzyna Cerekwicka, która w Opolu zaśpiewała utwór "Bez ciebie". Autorów tej piosenki nagrodził również ZAiKS.
Na początek jednak, poza konkursem, 3 utwory zaprezentował zespół Feel. Na rozgrzanie publiczności w tę chłodną i deszczową wrześniową noc.

W koncercie Premier zmierzyło się 12 wykonawców, 12 utworów. Po raz pierwszy wybór zwycięzcy przebiegał w dwóch etapach. Widzowie wybierali najpierw trzech finalistów.

Gdy podliczano pierwsze głosowanie sceną zawładnął zespół Kombi, serwując widzom słodkie, miłe życie i utwór "Kochać Cię za późno".

W finałowej trójce znaleźli się: Izabela Trojanowska, Katarzyna Cerekwicka i zespół Pectus.

Na ostatnie minuty koncertu - czas na głosowanie widzów na finalistę - opolską publiczność oczarował Stan Borys, prezentując w perfekcyjny sposób dwa utwory "Jaskółka uwięziona" i "Szukam przyjaciela".

Po tym występie przyszedł czas na wyniki.

Nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst i najlepszą kompozycję odebrali współtwórcy sukcesu piosenki "Bez Ciebie" Katarzyny Cerekwickiej. Kuba Galicki - za kompozycję, w imieniu również współtwórczyni piosenki Ani Dąbrowskiej, oraz opolanin Roman Szczepanek - za najlepszy tekst, napisany wspólnie z Anią Dąbrowską i Katarzyną Cerekwicką. Statuetki wręczyli wiceprezes ZAiKS Marek Hojda i autor tekstów, dziennikarz, Marek Dutkiewicz.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru Karolinkę - za premierę roku - nagrodę miasta Opole im. Karola Musioła wręczył Katarzynie Cerekwickiej Jarosław Wasik, dyr. Muzeum Polskiej Piosenki.

- Wiem, że wszyscy oczekują, że będę skakać pod sufity, ale ta informacja chyba do mnie dotrze za tydzień. Dwie nagrody to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi zwyciężczyni Katarzyna Cerekwicka. - Te emocje wynikają z tego, że dostałam je od twórców, artystów oraz od publiczności, a ona jest dla mnie najważniejsza. Ta opinia publiczności to jest dla mnie wspaniały prezent na ukoronowanie 20 lat mojej kariery, który być może zmotywuje mnie do tego, żeby szybko nagrać płytę, o którą proszą fani - powiedziała Katarzyna Cerekwicka Radiu Opole.

- Ten tekst powstał bardzo długo kilka, kilkanaście miesięcy - mówi nagrodzony Roman Szczepanek. - Tak po prostu, tak czasami bywa, są takie piosenki, które się piesze w jeden wieczór, a niektóre pisze się kilka lat i odkłada to. Zamysł tej piosenki powstał dosyć dawno temu, natomiast ostateczna wersja jest bardzo fajna i cieszę się, że publiczność zaakceptowała to - dodaje.

Zespół Pectus cieszył się, że znalazł się w finale.
- Cieszymy się również i gratulujemy Kasi Cerekwickiej. To piękna piosenka i piękne wykonanie - mówił Tomasz Szczepanik, lider zespołu. - To zasłużona nagroda. Cieszymy się też z tego, że z innymi artystami występowaliśmy, dzieliliśmy scenę - dodaje.

Radio Opole jest patronem tegorocznego festiwalu.
Stan Borys w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Z Kasią Cerekwicką rozmawialiśmy jeszcze przed Premierami - zobaczcie rozmowę!
Katarzyna Cerekwicka
Roman Szczepanek
Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 20:28 Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan Są plany uruchomienia całodobowej opieki w ośrodku w Kup, do którego z Suchego Boru przeniesiono rehabilitację dla dzieci. Obecnie mogą one korzystać tam jedy ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:01 Wiele atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody w Opolu Koncerty, przedstawienie, rejs statkiem, akcent sportowy i wykłady oraz prelekcje. Między innymi takie wydarzenia złożą się na opolskie obchody Światowego Dni ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:15 Pijany jechał ciągnikiem po autostradzie... pod prąd. Jest akt oskarżenia ws. kierowcy z Ukrainy Akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu obywatelowi Ukrainy, który pod wpływem alkoholu jechał ciągnikiem z naczepą na autostradzie A4 pod prąd trafił do Sądu Re ... » więcej 2018-03-22, godz. 18:44 System współpracy szpitali i badania kliniczne tematem Forum Szpitali w Opolu Bieżące sprawy związane z opolską służbą zdrowia omawiano podczas Forum Szpitali w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2018-03-22, godz. 17:47 Grupa radnych Opola chce skontrolować prezydenta Radni Opola chcą skontrolować pracę prezydenta. Chodzi o transakcje zawierane między miastem, a prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem z lat 2014 - 2018. » więcej 2018-03-22, godz. 17:31 Kilkanaście nowych kierunków i specjalności. Uniwersytet Opolski przygotował już ofertę dla tegorocznych maturzystów W połowie kwietnia ruszy rekrutacja i licealiści będą mogli zalogować się do internetowego systemu kandydatów. W nadchodzącym roku akademickim pojawi się 11 n ... » więcej 2018-03-22, godz. 16:00 Akt oskarżenia ws. "producenta" marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 37 letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zajął się produkcją narkotyków. Śledztwo prowadzone przez miejscową Pro ... » więcej 2018-03-22, godz. 15:29 Akcja rodem z gangsterskiego filmu. Zatrzymani na obwodnicy Poborszowa mieli przy sobie sporą ilość narkotyków [FILM, ... Centralne Biuro Śledcze Policji ujawnia kolejne fakty związane z wczorajszym pościgiem i zatrzymaniem na obwodnicy Poborszowa handlarzy narkotyków. » więcej 2018-03-22, godz. 15:11 Dawne sanatoria dla dzieci mają być sprzedane. Violetta Porowska o transakcji: "Jeśli suma się potwierdzi, to jest to ... Wciąż nie ma oficjalnych informacji, za jaką kwotę zostaną sprzedane dawne sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku. Umowy nie zostały jeszcze podpisane. Marek ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:45 Uprawiał konopie i dbał o to, by rośliny dobrze się rozwijały Policjanci z Brzegu zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o wytwarzanie i uprawę środków odurzających. W piwnicy domu miał specjalną szafę i lampy do upr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »