Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 12:26 Autor: Agnieszka Stefaniak/Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier. Za nami pierwszy sobotni koncert [FILM, ZDJĘCIA]

Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier
Muzyczna uczta za nami. Głosami widzów w konkursie Premier zwyciężyła Katarzyna Cerekwicka, która w Opolu zaśpiewała utwór "Bez ciebie". Autorów tej piosenki nagrodził również ZAiKS.
Na początek jednak, poza konkursem, 3 utwory zaprezentował zespół Feel. Na rozgrzanie publiczności w tę chłodną i deszczową wrześniową noc.

W koncercie Premier zmierzyło się 12 wykonawców, 12 utworów. Po raz pierwszy wybór zwycięzcy przebiegał w dwóch etapach. Widzowie wybierali najpierw trzech finalistów.

Gdy podliczano pierwsze głosowanie sceną zawładnął zespół Kombi, serwując widzom słodkie, miłe życie i utwór "Kochać Cię za późno".

W finałowej trójce znaleźli się: Izabela Trojanowska, Katarzyna Cerekwicka i zespół Pectus.

Na ostatnie minuty koncertu - czas na głosowanie widzów na finalistę - opolską publiczność oczarował Stan Borys, prezentując w perfekcyjny sposób dwa utwory "Jaskółka uwięziona" i "Szukam przyjaciela".

Po tym występie przyszedł czas na wyniki.

Nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst i najlepszą kompozycję odebrali współtwórcy sukcesu piosenki "Bez Ciebie" Katarzyny Cerekwickiej. Kuba Galicki - za kompozycję, w imieniu również współtwórczyni piosenki Ani Dąbrowskiej, oraz opolanin Roman Szczepanek - za najlepszy tekst, napisany wspólnie z Anią Dąbrowską i Katarzyną Cerekwicką. Statuetki wręczyli wiceprezes ZAiKS Marek Hojda i autor tekstów, dziennikarz, Marek Dutkiewicz.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru Karolinkę - za premierę roku - nagrodę miasta Opole im. Karola Musioła wręczył Katarzynie Cerekwickiej Jarosław Wasik, dyr. Muzeum Polskiej Piosenki.

- Wiem, że wszyscy oczekują, że będę skakać pod sufity, ale ta informacja chyba do mnie dotrze za tydzień. Dwie nagrody to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi zwyciężczyni Katarzyna Cerekwicka. - Te emocje wynikają z tego, że dostałam je od twórców, artystów oraz od publiczności, a ona jest dla mnie najważniejsza. Ta opinia publiczności to jest dla mnie wspaniały prezent na ukoronowanie 20 lat mojej kariery, który być może zmotywuje mnie do tego, żeby szybko nagrać płytę, o którą proszą fani - powiedziała Katarzyna Cerekwicka Radiu Opole.

- Ten tekst powstał bardzo długo kilka, kilkanaście miesięcy - mówi nagrodzony Roman Szczepanek. - Tak po prostu, tak czasami bywa, są takie piosenki, które się piesze w jeden wieczór, a niektóre pisze się kilka lat i odkłada to. Zamysł tej piosenki powstał dosyć dawno temu, natomiast ostateczna wersja jest bardzo fajna i cieszę się, że publiczność zaakceptowała to - dodaje.

Zespół Pectus cieszył się, że znalazł się w finale.
- Cieszymy się również i gratulujemy Kasi Cerekwickiej. To piękna piosenka i piękne wykonanie - mówił Tomasz Szczepanik, lider zespołu. - To zasłużona nagroda. Cieszymy się też z tego, że z innymi artystami występowaliśmy, dzieliliśmy scenę - dodaje.

Radio Opole jest patronem tegorocznego festiwalu.
Stan Borys w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Z Kasią Cerekwicką rozmawialiśmy jeszcze przed Premierami - zobaczcie rozmowę!
Katarzyna Cerekwicka
Roman Szczepanek
Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:00 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:53 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju warto ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej 2018-12-10, godz. 13:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:08 Co 5 opolskie dziecko nie jest zgłoszone do ubezpieczenia. Opolski NFZ traci na tym około 50 mln złotych rocznie - 26 tysięcy dzieci z Opolszczyzny nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, a to stanowi 21 procent całej populacji - powiedział w porannej rozmo ... » więcej 2018-12-10, godz. 11:38 Niebezpieczny weekend na opolskich drogach. Trzy wypadki z udziałem pieszych Siedem osób zostało rannych, w siedmiu wypadkach do jakich doszło w czasie minionego weekendu na drogach województwa opolskiego. Na szczęście nikt w nich nie ... » więcej 2018-12-10, godz. 11:36 Mieszkańcy opolskich dzielnic mają już wodę w kranach. WiK naprawił usterkę Jest już woda na opolskich osiedlach. Pełna ciągłość ma być przywrócona około południa. Powodem awarii było rozszczelnienie na stacji uzdatniania wody w Opolu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »