Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 12:26 Autor: Agnieszka Stefaniak/Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier. Za nami pierwszy sobotni koncert [FILM, ZDJĘCIA]

Katarzyna Cerekwicka z kompletem nagród tegorocznych Premier
Muzyczna uczta za nami. Głosami widzów w konkursie Premier zwyciężyła Katarzyna Cerekwicka, która w Opolu zaśpiewała utwór "Bez ciebie". Autorów tej piosenki nagrodził również ZAiKS.
Na początek jednak, poza konkursem, 3 utwory zaprezentował zespół Feel. Na rozgrzanie publiczności w tę chłodną i deszczową wrześniową noc.

W koncercie Premier zmierzyło się 12 wykonawców, 12 utworów. Po raz pierwszy wybór zwycięzcy przebiegał w dwóch etapach. Widzowie wybierali najpierw trzech finalistów.

Gdy podliczano pierwsze głosowanie sceną zawładnął zespół Kombi, serwując widzom słodkie, miłe życie i utwór "Kochać Cię za późno".

W finałowej trójce znaleźli się: Izabela Trojanowska, Katarzyna Cerekwicka i zespół Pectus.

Na ostatnie minuty koncertu - czas na głosowanie widzów na finalistę - opolską publiczność oczarował Stan Borys, prezentując w perfekcyjny sposób dwa utwory "Jaskółka uwięziona" i "Szukam przyjaciela".

Po tym występie przyszedł czas na wyniki.

Nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst i najlepszą kompozycję odebrali współtwórcy sukcesu piosenki "Bez Ciebie" Katarzyny Cerekwickiej. Kuba Galicki - za kompozycję, w imieniu również współtwórczyni piosenki Ani Dąbrowskiej, oraz opolanin Roman Szczepanek - za najlepszy tekst, napisany wspólnie z Anią Dąbrowską i Katarzyną Cerekwicką. Statuetki wręczyli wiceprezes ZAiKS Marek Hojda i autor tekstów, dziennikarz, Marek Dutkiewicz.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru Karolinkę - za premierę roku - nagrodę miasta Opole im. Karola Musioła wręczył Katarzynie Cerekwickiej Jarosław Wasik, dyr. Muzeum Polskiej Piosenki.

- Wiem, że wszyscy oczekują, że będę skakać pod sufity, ale ta informacja chyba do mnie dotrze za tydzień. Dwie nagrody to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi zwyciężczyni Katarzyna Cerekwicka. - Te emocje wynikają z tego, że dostałam je od twórców, artystów oraz od publiczności, a ona jest dla mnie najważniejsza. Ta opinia publiczności to jest dla mnie wspaniały prezent na ukoronowanie 20 lat mojej kariery, który być może zmotywuje mnie do tego, żeby szybko nagrać płytę, o którą proszą fani - powiedziała Katarzyna Cerekwicka Radiu Opole.

- Ten tekst powstał bardzo długo kilka, kilkanaście miesięcy - mówi nagrodzony Roman Szczepanek. - Tak po prostu, tak czasami bywa, są takie piosenki, które się piesze w jeden wieczór, a niektóre pisze się kilka lat i odkłada to. Zamysł tej piosenki powstał dosyć dawno temu, natomiast ostateczna wersja jest bardzo fajna i cieszę się, że publiczność zaakceptowała to - dodaje.

Zespół Pectus cieszył się, że znalazł się w finale.
- Cieszymy się również i gratulujemy Kasi Cerekwickiej. To piękna piosenka i piękne wykonanie - mówił Tomasz Szczepanik, lider zespołu. - To zasłużona nagroda. Cieszymy się też z tego, że z innymi artystami występowaliśmy, dzieliliśmy scenę - dodaje.

Radio Opole jest patronem tegorocznego festiwalu.
Stan Borys w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Z Kasią Cerekwicką rozmawialiśmy jeszcze przed Premierami - zobaczcie rozmowę!
Katarzyna Cerekwicka
Roman Szczepanek
Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Cerekwicka zwyciężyła Premiery 2017 [fot. Paweł Stauffer]

Wiadomości z regionu

2018-10-24, godz. 06:00 Zmiany, zmiany, zmiany... Dąbrową zarządzać będzie kobieta Pracownica urzędu zastąpi Marka Leję w fotelu wójta gminy Dąbrowa. Katarzyna Gołębiowska-Jarek w wyborach wyprzedziła urzędującego burmistrza i zdobyła o 334 ... » więcej 2018-10-24, godz. 06:00 Bez zmian na politycznej scenie Głubczyc. Burmistrz zostaje Adam Krupa po raz trzeci z rzędu został wybrany na burmistrza Głubczyc. Wygrał w pierwszej turze, w której uzyskał blisko 61 proc. głosów. » więcej 2018-10-24, godz. 05:55 Potrącenie pieszej na ul. Fabrycznej w Opolu Do potrącenia ciężarnej kobiety doszło wczoraj (23.10) przed godziną 20 na ul. Fabrycznej w Opolu. Kierowca audi uderzył w kobietę na oznakowanym przejściu ni ... » więcej 2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »