Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-12, 18:44 Autor: Monika Pawłowska

Wolontariusze promowali wartości na studniówce Szlachetnej Paczki. Były też tańce

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Manifestem wartości oraz odtańczeniem symbolicznego poloneza na placu Wolności w Opolu zainaugurowano tegoroczną kampanię Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.
W happeningu, nazywanym studniówką, wzięli udział nie tylko wolontariusze obu projektów, ale także sympatycy pomocowych akcji.

- 100 dni pozostało do finału, dlatego potrzebujemy osób, które przyłączą się do przygotowań i będą pomagać - podkreślają Ci, którzy już zaangażowali się w działania.

- Zbieramy się tutaj razem właśnie z wolontariuszami po to, żeby zakomunikować reszcie społeczeństwa, że tak naprawdę Szlachetna Paczka, chociaż jest kojarzona głównie z paczkami wręczanymi na święta, to wcześniej trzeba wykonać ogrom pracy. Odwołujemy się tutaj też do wartości tj. uczciwa praca, wrażliwość, czy życzliwość poprzez hasło "Lubię ludzi" - wyjaśnia Karolina Grund, menadżer Akademii Przyszłości i wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Kamila Sołtys, która po raz czwarty uczestniczy w kampanii podkreśla z kolei, że jest to taki wyjątkowy wolontariat, w którym widzi się, że pomaga właśnie temu, komu się ta pomoc naprawdę należy.

- Jest to fajny sposób, aby pomóc innym, bo im więcej człowiek daje, to tym więcej wraca. Ponadto atmosfera w "Paczce" jest rodzinna - mówi Paulina, która po raz pierwszy będzie wolontariuszem akcji.

Dodajmy, że w ubiegłym roku wsparcie w postaci paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami trafiło do blisko 700 ubogich i potrzebujących rodzin, a tym razem celem jest pomoc 1200 rodzinom oraz wsparcie w nauce dla 70 dzieci.

Łącznie na Opolszczyźnie potrzeba kilkuset osób, a wolontariusze mogą się zgłaszać w różnych miastach województwa do końca września. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektów.
wolontariuszki

Wiadomości z regionu

2017-09-25, godz. 20:30 Remont ulicy Braterskiej w Namysłowie utrudnia życie firmom Remontowany odcinek ul. Braterskiej uniemożliwia dojazd do firm. Objazd został poprowadzony przez miejscowości Pawłowice i Kowalowice. » więcej 2017-09-25, godz. 20:15 Brzeg: mężczyzna wpadł do studni Prokuratura i policja badają okoliczności tragedii na terenie ogródków działkowych w Brzegu. » więcej 2017-09-25, godz. 20:00 Głosowanie ws. uchwały antysmogowej coraz bliżej. O projekcie dyskutowano w Opolu O zmianach w projekcie uchwały antysmogowej województwa opolskiego dyskutowali kominiarze, przedstawiciele władz samorządowych, a także sprzedawcy węgla. » więcej 2017-09-25, godz. 19:00 Światowy jubileusz w Nysie. Elżbietanki świętują rocznicę powstania zakonu i beatyfikacji Marii Luizy Merkert Elżbietanki z całego świata przyjeżdżają jutro do Nysy, aby od środy (27.09) do soboty ( 30.09) uczestniczyć w jubileuszowych uroczystościach 10 - lecia beaty ... » więcej 2017-09-25, godz. 19:00 Kondycja polskiej demokracji była tematem debaty w Opolu 'O dojrzałości polskiej demokracji' rozmawiano w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Opolu. Politolodzy i samorządowcy poruszali kwestie dialogu pols ... » więcej 2017-09-25, godz. 18:00 Pracując społecznie zadbali o bezpieczeństwo pieszych mieszkańców wioski Wspólnie można zrobić więcej. Przykładem są mieszkańcy Olbrachcic, którzy w krótkim czasie w centrum swojej wioski wyremontowali chodnik pamiętający jeszcze c ... » więcej 2017-09-25, godz. 17:52 Staną przed sądem pod zarzutem doprowadzenia do katastrofy ekologicznej W Górach Opawskich spowodowali zagrożenie dla ludzi i przyrody, grozi im do pięciu lat więzienia. Przed Sądem Rejonowym w Prudniku ma we wtorek ruszyć proces ... » więcej 2017-09-25, godz. 16:39 Budynek po zespole szkół w Gosławicach sprzedany. Starostwo wzbogaciło się o milion złotych Za prawie milion złotych starostwo powiatowe w Oleśnie sprzedało budynek po byłym zespole szkół rolniczych w Gosławicach. Powiat od kilku lat wynajmował budyn ... » więcej 2017-09-25, godz. 16:28 Nysa: Po jednej, dużej powiatowej inwestycji w każdej gminie - Powiat i gmina, to jedna rodzina - podkreśla na każdym kroku starosta powiatu nyskiego Czesław Biłobran. Konsekwencją tego hasła jest zamysł wspierania gmin ... » więcej 2017-09-25, godz. 15:41 Niezadłużenie gminy to pomysł Kongresu Nowej Prawicy na wzmocnienie samorządności - Jeśli chcemy dążyć do tego, żeby społeczności lokalne mogły lepiej zarządzać swoimi sprawami, potrzeba wzmocnienia samorządów - powiedział na antenie Loży R ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »