Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-12, 18:44 Autor: Monika Pawłowska

Wolontariusze promowali wartości na studniówce Szlachetnej Paczki. Były też tańce

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Manifestem wartości oraz odtańczeniem symbolicznego poloneza na placu Wolności w Opolu zainaugurowano tegoroczną kampanię Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.
W happeningu, nazywanym studniówką, wzięli udział nie tylko wolontariusze obu projektów, ale także sympatycy pomocowych akcji.

- 100 dni pozostało do finału, dlatego potrzebujemy osób, które przyłączą się do przygotowań i będą pomagać - podkreślają Ci, którzy już zaangażowali się w działania.

- Zbieramy się tutaj razem właśnie z wolontariuszami po to, żeby zakomunikować reszcie społeczeństwa, że tak naprawdę Szlachetna Paczka, chociaż jest kojarzona głównie z paczkami wręczanymi na święta, to wcześniej trzeba wykonać ogrom pracy. Odwołujemy się tutaj też do wartości tj. uczciwa praca, wrażliwość, czy życzliwość poprzez hasło "Lubię ludzi" - wyjaśnia Karolina Grund, menadżer Akademii Przyszłości i wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Kamila Sołtys, która po raz czwarty uczestniczy w kampanii podkreśla z kolei, że jest to taki wyjątkowy wolontariat, w którym widzi się, że pomaga właśnie temu, komu się ta pomoc naprawdę należy.

- Jest to fajny sposób, aby pomóc innym, bo im więcej człowiek daje, to tym więcej wraca. Ponadto atmosfera w "Paczce" jest rodzinna - mówi Paulina, która po raz pierwszy będzie wolontariuszem akcji.

Dodajmy, że w ubiegłym roku wsparcie w postaci paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami trafiło do blisko 700 ubogich i potrzebujących rodzin, a tym razem celem jest pomoc 1200 rodzinom oraz wsparcie w nauce dla 70 dzieci.

Łącznie na Opolszczyźnie potrzeba kilkuset osób, a wolontariusze mogą się zgłaszać w różnych miastach województwa do końca września. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektów.
wolontariuszki

Wiadomości z regionu

2018-05-27, godz. 07:00 Muzyczna uczta na 20-lecie powiatu. Kacper Kuszewski gościem specjalnym Wielka gala operetkowa odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu. Okazją było 20-lecie istnienia powiatu. Na scenie w hali Azoty pojawili się artyści Filharmonii Zabrza ... » więcej 2018-05-26, godz. 20:00 Opolskie rodziny bawiły się na pikniku "Miliard z programu 500 plus" [FILM, ZDJĘCIA] - 500 plus bardzo nam pomaga - mówią rodziny, które uczestniczyły w pikniku z okazji wydania miliarda złotych na rządowy program w regionie. » więcej 2018-05-26, godz. 19:35 Europoseł PiS Ryszard Czarnecki odwiedzi w niedzielę mieszkańców Grodkowa Spotkanie odbędzie się w ratuszowej Izbie Pamięci przy ul. Rynek 1. Wizyta przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości to kolejne spotkanie w ramach objazdu „Pols ... » więcej 2018-05-26, godz. 19:30 Wygrali 100 tysięcy, będą budować przystań nad Odrą Strażacy ochotnicy z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu będą budować nad Odrą „Przystań z zachodzącym słońcem”. 100 tysięcy złotych na ten cel wywalczyli so ... » więcej 2018-05-26, godz. 18:30 Uczcili powstańców śląskich w miejscu największej bitwy III powstania Na Górze św. Anny odbyły się dzisiaj (26.05) uroczystości rocznicowe związane z III powstaniem śląskim. Największa bitwa w czasie tego powstania rozegrała się ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Uniwersytet Opolski wyszkoli specjalistów ds. obsługi biznesu branży przemysłowej, spożywczej i mechanicznej W nowym roku akademickim 2018/2018 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego będzie realizować 3,5-letnie studia licencjackie na nowym kierunku 'O ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Zjazd roczny TSKN. Mniejszość ma już swoich kandydatów w wyborach samorządowych Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej spotkali się dzisiaj (26.05) w Jemielnicy. Podsumowano ostatni rok działalności Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Nie ... » więcej 2018-05-26, godz. 16:30 Tort, muzyka i militaria. Piknik z okazji wydania miliarda złotych na 500 plus Na błoniach Politechniki Opolskiej zorganizowano dzisiaj (26.05) całodniowe spotkanie rodzinne w ramach wydarzenia Miliard 500 plus. » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Nysa: spotkali się pół wieku po maturze. "Wszyscy mamy białe włosy albo wcale ich nie mamy" Czas po maturze płynie szybciej - absolwenci nyskiego 'Mechaniczniaka' spotkali się 50 lat po zakończeniu nauki i zdaniu matury. Dawni uczniowie zjechali się ... » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Wydział farmaceutyczny na UO lekiem na małą liczbę aptekarzy w regionie Mija rok od wprowadzenia ustawowej zasady 'apteka dla aptekarza'. Wprowadzeniu tej regulacji towarzyszyło wiele obaw. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej M ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »