Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-12, 18:44 Autor: Monika Pawłowska

Wolontariusze promowali wartości na studniówce Szlachetnej Paczki. Były też tańce

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Manifestem wartości oraz odtańczeniem symbolicznego poloneza na placu Wolności w Opolu zainaugurowano tegoroczną kampanię Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.
W happeningu, nazywanym studniówką, wzięli udział nie tylko wolontariusze obu projektów, ale także sympatycy pomocowych akcji.

- 100 dni pozostało do finału, dlatego potrzebujemy osób, które przyłączą się do przygotowań i będą pomagać - podkreślają Ci, którzy już zaangażowali się w działania.

- Zbieramy się tutaj razem właśnie z wolontariuszami po to, żeby zakomunikować reszcie społeczeństwa, że tak naprawdę Szlachetna Paczka, chociaż jest kojarzona głównie z paczkami wręczanymi na święta, to wcześniej trzeba wykonać ogrom pracy. Odwołujemy się tutaj też do wartości tj. uczciwa praca, wrażliwość, czy życzliwość poprzez hasło "Lubię ludzi" - wyjaśnia Karolina Grund, menadżer Akademii Przyszłości i wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Kamila Sołtys, która po raz czwarty uczestniczy w kampanii podkreśla z kolei, że jest to taki wyjątkowy wolontariat, w którym widzi się, że pomaga właśnie temu, komu się ta pomoc naprawdę należy.

- Jest to fajny sposób, aby pomóc innym, bo im więcej człowiek daje, to tym więcej wraca. Ponadto atmosfera w "Paczce" jest rodzinna - mówi Paulina, która po raz pierwszy będzie wolontariuszem akcji.

Dodajmy, że w ubiegłym roku wsparcie w postaci paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami trafiło do blisko 700 ubogich i potrzebujących rodzin, a tym razem celem jest pomoc 1200 rodzinom oraz wsparcie w nauce dla 70 dzieci.

Łącznie na Opolszczyźnie potrzeba kilkuset osób, a wolontariusze mogą się zgłaszać w różnych miastach województwa do końca września. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektów.
wolontariuszki

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 20:32 TSKN niezadowolony z nowych propozycji okręgów wyborczych w Opolu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest niezadowolone z projektu nowych okręgów wyborczych w Opolu. Jak powiedział Radiu Opole szef T ... » więcej 2017-11-21, godz. 19:15 Wymieniają parkomaty w Krapkowicach. Płacenie ma być łatwiejsze Ruszyła wymiana parkomatów w Krapkowicach. W mieście stoi 12 maszyn, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządzający płatną strefą parkowania, zd ... » więcej 2017-11-21, godz. 18:30 Sąd ponownie uniewinnił Daniela R. ws. dotyczącej grożenia ekologowi Adamowi Ulbrychowi Daniel R po raz drugi uniewinniony. Zdaniem kluczborskiego sądu mężczyzna nie groził śmiercią ekologowi Adamowi Ulbrychowi. To już drugi wyrok uniewinniający ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:45 Manager z Wrocławia będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii Piotr Nowicki będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora szpitala klinicznego nr 1 we Wrocławiu, któ ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:10 Wybudowali miasteczko ruchu drogowego, ale plac ma też wiele innych funkcji Ulice, chodniki, skrzyżowania, torowisko, ósemka, przystanek autobusowy i sygnalizacje świetlne. Tak wygląda nowe miasteczko ruchu drogowego przy Publicznej S ... » więcej 2017-11-21, godz. 16:18 "Krajówka" nr 46 w okolicach Hanuszowa jednokierunkowa. Na drodze jest rozlany olej Są utrudnienia w ruchu na DK 46, na wysokości Hanuszowa przed Nysą. Na jezdni jest rozlany olej - na odcinku półtora kilometra. Droga będzie zamknięta, na mie ... » więcej 2017-11-21, godz. 15:15 Trwa Wampiriada na Politechnice Opolskiej. Studenci oddają krew Ruszyła kolejna edycja Wampiriady na Politechnice Opolskiej. Dwudniową akcję krwiodawstwa zorganizowano w 'Łączniku' uczelni przy ul. Mikołajczyka w Opolu. » więcej 2017-11-21, godz. 14:30 W Brzegu powalczą o fuzję ze Skarbimierzem. Pulit: łączenie gmin nie ma sensu Wczoraj (20.11) przedstawiciele stowarzyszenia Młody Brzeg powołali do życia społeczny komitet na rzecz przyłączenia Skarbimierza do Brzegu. To pokłosie dział ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:40 Ponad 20 procent opolskich seniorów nie czuje się bezpiecznie w domu. Prelekcje i konferencja w Opolu Co piąta starsza osoba na Opolszczyźnie nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu - to wyniki badań prof. Anny Weissbrot-Koziarskiej z Uniwersytetu Opolski ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:30 Ojciec oskarżony o molestowanie seksualne córki. Najpierw uniewinniony, teraz sprawa zostanie ponownie zbadana Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Arturowi G., że w kwietniu 2015 roku doprowadził swoją 4-letnią córkę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sytua ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »