Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-12, 18:44 Autor: Monika Pawłowska

Wolontariusze promowali wartości na studniówce Szlachetnej Paczki. Były też tańce

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Manifestem wartości oraz odtańczeniem symbolicznego poloneza na placu Wolności w Opolu zainaugurowano tegoroczną kampanię Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.
W happeningu, nazywanym studniówką, wzięli udział nie tylko wolontariusze obu projektów, ale także sympatycy pomocowych akcji.

- 100 dni pozostało do finału, dlatego potrzebujemy osób, które przyłączą się do przygotowań i będą pomagać - podkreślają Ci, którzy już zaangażowali się w działania.

- Zbieramy się tutaj razem właśnie z wolontariuszami po to, żeby zakomunikować reszcie społeczeństwa, że tak naprawdę Szlachetna Paczka, chociaż jest kojarzona głównie z paczkami wręczanymi na święta, to wcześniej trzeba wykonać ogrom pracy. Odwołujemy się tutaj też do wartości tj. uczciwa praca, wrażliwość, czy życzliwość poprzez hasło "Lubię ludzi" - wyjaśnia Karolina Grund, menadżer Akademii Przyszłości i wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Kamila Sołtys, która po raz czwarty uczestniczy w kampanii podkreśla z kolei, że jest to taki wyjątkowy wolontariat, w którym widzi się, że pomaga właśnie temu, komu się ta pomoc naprawdę należy.

- Jest to fajny sposób, aby pomóc innym, bo im więcej człowiek daje, to tym więcej wraca. Ponadto atmosfera w "Paczce" jest rodzinna - mówi Paulina, która po raz pierwszy będzie wolontariuszem akcji.

Dodajmy, że w ubiegłym roku wsparcie w postaci paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami trafiło do blisko 700 ubogich i potrzebujących rodzin, a tym razem celem jest pomoc 1200 rodzinom oraz wsparcie w nauce dla 70 dzieci.

Łącznie na Opolszczyźnie potrzeba kilkuset osób, a wolontariusze mogą się zgłaszać w różnych miastach województwa do końca września. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektów.
wolontariuszki

Wiadomości z regionu

2018-01-22, godz. 13:20 Patryk Jaki popiera wniosek o umorzenie postępowanie wobec Romana K., przeciwnika poszerzenia Opola Prokuratura Rejonowa w Opolu twierdzi, że Roman K. swoim wpisem na facebooku nawoływał do uporczywego nękania Patryka Jakiego, Adriana Czubaka i Arkadiusza Wi ... » więcej 2018-01-22, godz. 11:40 Obrażał i uderzył obywatela Turcji. W sądzie tłumaczył, że nie zaczepiał tylko Turka, ale również Polaków 31-letni Krzysztof P. stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu. Prokuratura oskarżyła go o użycie przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego przynależności nar ... » więcej 2018-01-22, godz. 10:05 Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu ... » więcej 2018-01-22, godz. 07:00 Minority SafePack: takie same prawa dla mniejszości w UE. Trwa zbieranie podpisów Wspólne standardy ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych - trwa zbiórka podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską Minority SafePack ... » więcej 2018-01-21, godz. 20:41 Przedstawiciele trzech odłamów chrześcijaństwa wspólnie modlili się podczas nabożeństwa W parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan. » więcej 2018-01-21, godz. 18:41 Zaśpiewali kolędy dla babć i dziadków Z okazji Dania Babci i Dziadka w kościele św. Anny Opolu odbył się noworoczny koncert kolęd podczas którego wystąpiły dzieci z opolskiej dzielnicy Wróblin, a ... » więcej 2018-01-21, godz. 17:00 Dla babci najlepsza laurka - dzisiaj obchodzimy Dzień Babci Kwiaty, bombonierki i oczywiście laurki - to najczęstsze prezenty jakie otrzymają dziś babcie a jutro dziadkowie. Jak zaznaczają jednak, najważniejsza jest pa ... » więcej 2018-01-21, godz. 15:34 Radni Brzezia zdecydowali o najbliższych inwestycjach w dzielnicy Mała dzielnica, ale sporo inwestycji. Radni Brzezia w Opolu na ostatnim spotkaniu podjęli kilka uchwał inwestycyjnych i stawiają przede wszystkim na bezpiecze ... » więcej 2018-01-21, godz. 13:00 Zbadają pamięć babć i dziadków. Bezpłatne badania przesiewowe na chorobę Alzheimera Mieszkańcy z całego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych na chorobę Alzheimera organizowanych z okazji dnia babci i dziadka. Uczestnicy m ... » więcej 2018-01-21, godz. 05:00 Miś, cyganka, ksiądz i lekarz. W Dębiu tradycyjnie wodzili niedźwiedzia [GALERIA] Kolorowy orszak przeszedł przez całą wieś, żeby wieczorem spotkać się na zabawie karnawałowej , podczas której niedźwiedź symbolicznie został zabity. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »