Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-03, 19:00 Autor: Paweł Konieczny

W Namysłowie manifestowali swój sprzeciw wobec imigrantów

Marsz przeciwko imigrantom
"Namysłów Przeciw Imigrantom" - pod takim hasłem protestowano dzisiaj (03.09) na ulicach miasta. Uczestnicy chcieli zamanifestować swoje niezadowolenie wobec planów burmistrza sprowadzenia do Namysłowa imigrantów.
Trasa wiodła od placu Pod Grzybkiem aż na namysłowski Rynek.

- Codziennie słyszymy o jakichś incydentach, zresztą nie nazywajmy tego incydentami - są to zamachy - twierdzi Adam Staranowicz, inicjator akcji "Stop dyskryminacji obywateli przez burmistrza". - Jest to realne zagrożenie, które sprowadzane jest do naszego kraju. Są to mordy, są to bestialskie, brutalne gwałty i właśnie temu się przeciwstawiamy.

Wśród maszerujących byli także opolscy posłowie. Jak twierdzi Bartłomiej Stawiarski z PiS sprowadzenie do Namysłowa imigrantów spowoduje zagrożenie, mimo uspokojeń burmistrza miasta. - Im więcej jest tutaj obcych kulturowo ludzi i muzułmanów, tym większe prawdopodobieństwo, że oni się wtopią w społeczeństwo i będzie dochodziło do takich sytuacji jak w zachodniej Europie. Tutaj pan burmistrz uspokaja mieszkańców Namysłowa mówiąc, że sprowadzi kobiety z dziećmi. A dziś na jednym z niezależnych portali internetowych czytałem, że gwałtów na Polce w Rimini dopuścili się szesnasto i siedemnastolatkowie. A to są w rozumieniu prawa dzieci - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Sprawa Namysłowa jest całkowicie oburzająca, ponieważ burmistrz miasta powiedział wprost, że odmawia prawa mieszkańcom do tego, żeby to oni decydowali o tym czy przyjmować imigrantów, czy nie - twierdzi z kolei Paweł Grabowski z Kukiz'15. - Burmistrz chce budować swoją polityczną karierę na krzywdzie, zagrożeniu bezpieczeństwa mieszkańców. To jest niebywałe, nie może tak być. Dlatego zaapelowałem dziś również do pana burmistrza, aby złożył mandat przed zakończeniem kadencji i żeby dał sobie spokój z polityką, ponieważ jeśli chce ją uprawiać kosztem bezpieczeństwa swoich mieszkańców, w tym również swoich wyborców, to pozostawię to bez komentarza - dodaje.

Protestujący liczą na to, że burmistrz zobaczy, jak wiele osób dzisiaj przyszło manifestować i wycofa się ze swojego pomysłu.
Adam Staranowicz
Bartłomiej Stawiarski
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2017-12-11, godz. 10:14 Wypadek na budowie. Mężczyzna wpadł do szybu windowego W Opolu przy Alei 'Solidarności' doszło dziś rano (11.12) do wypadku na terenie budowy. W jednym z budynków do szybu windowego wpadł mężczyzna. » więcej 2017-12-11, godz. 09:55 Mocno wieje w regionie. Jak dotąd 22 interwencje straży Do godziny 7.00 opolska straż pożarna odnotowała 22 zdarzenia, do których wyjeżdżało 39 zastępów w sile 169 strażaków. » więcej 2017-12-11, godz. 09:50 715 pojazdów przypada w Opolu na tysiąc mieszkańców. Jak zapobiec korkom? W stolicy regionu mamy zarejestrowanych 93 tysiące samochodów. Kolejnych 60 tysięcy codziennie wjeżdża do stolicy regionu. Jedynym sposobem na rozładowanie ko ... » więcej 2017-12-11, godz. 08:42 Śmiertelny wypadek w Skoroszycach Kwadrans przed 20.00 na drodze powiatowej nr 401 w Skoroszycach w powiecie nyskim doszło do śmiertelnego w skutkach wypadu drogowego. » więcej 2017-12-11, godz. 06:00 W opolskich parafiach rusza wydawanie zaproszeń na tegoroczną wigilię dla samotnych i bezdomnych Ponad 1600 osób spodziewają się organizatorzy tegorocznej wigilii dla samotnych i bezdomnych w Opolu. - Zaproszenia na to spotkanie od poniedziałku (11.12) bę ... » więcej 2017-12-10, godz. 22:45 Silny wiatr nad Opolszczyzną. Tej nocy będzie mocno wiało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem. Według prognoz tej nocy wiatr nad Opolszczyzną może osiągać średnią prędkość od 50 ... » więcej 2017-12-10, godz. 21:35 Opolskie lodowisko pod chmurką oficjalnie otwarte Opolanie mogą już oficjalnie korzystać z otwartego lodowiska na stawku Zamkowym. Kolorowe światła i głośna muzyka sprawiły, że mieszkańcy Opola tłumnie przyby ... » więcej 2017-12-10, godz. 19:52 IV Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola [GALERIA] Barwny korowód Mikołajów już po raz czwarty przeszedł ulicami Opola. Uczestnicy postawili na połączenie dobrej zabawy i zbiórki na szczytny cel. Tym razem Mik ... » więcej 2017-12-10, godz. 19:16 Pościg ulicami Opola. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli Do nietypowej akcji policji doszło w okolicach centrum handlowego Turawa Park. Kierujący autem osobowym nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci rozpoczęli p ... » więcej 2017-12-10, godz. 19:09 Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło. Opolscy politycy o zmianie na stanowisku premiera Mateusz Morawiecki, dotychczasowy minister finansów i rozwoju, zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera. Oceny tej decyzji na antenie Niedzielnej Loży Radi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »