Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-03, 11:40 Autor: Witold Wośtak

Zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Mieszkańcy mają zastrzeżenia, kierowcy są zaskoczeni [ZDJĘCIA]

Remontowana ulica Niemodlińska w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Remontowana ulica Niemodlińska w Opolu [fot. Witold Wośtak]
[fot. Bogusław Kalisz]
[fot. Bogusław Kalisz]
Zmiana organizacji ruchu obowiązuje od dzisiaj (03.09) wzdłuż remontowanego odcinka ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Teraz samochody jadą częścią z nowym asfaltem, a pas dotychczasowego ruchu został odgrodzony i wyłączony.
Jedna ze zmian dotyczy skrzyżowania Niemodlińskiej z ulicą Hallera. Teraz można skręcić w prawo z Niemodlińskiej, ale z Hallera nie dojedziemy do skrzyżowania.

O pozostałych zmianach mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Ulica Wojska Polskiego będzie zamknięta. Mamy nadzieję, że bardzo krótko, ponieważ zaraz po przekopaniu ulic uruchomimy ją. Być może będzie to miesiąc, może krócej - zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja z infrastrukturą podziemną. Proszę kierowców o ostrożność, bo nowa organizacja w początkowym okresie będzie stwarzała zagrożenie - podkreśla.

WAŻNA WSKAZÓWKA dla kierowców jadących od strony Krapkowic DK nr 45. Powinni zaraz po wjeździe do Opola za rondem koło Politechniki Opolskiej w Szczepanowicach skręcić za stacją benzynową w prawo w ulicę Prószkowską. Wjazd na ul. Wojska Polskiego zakończy się kłopotliwym zawracaniem. Stoją tam barierki uniemożliwiające wjazd na Niemodlińską, stoi też policja, która zawraca pojazdy.

Mieszkańcy ulicy Niemodlińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Spychalskiego skarżą się na nowe oznakowanie poziome. - Parodia – to nadaje się tylko do filmów o Kargulu. Problem dotyczy 200 lub 300 osób. Po pierwsze chodzi o podwójną linię ciągłą, gdzie nie ma możliwości manewru do miasta w stronę ulicy Wrocławskiej. Poza tym jest problem z wjazdem na posesje. Musimy gdzieś pozostawić samochody, żeby otworzyć bramę wjazdową - mówi jeden z zainteresowanych.

Poza tym przesunięto o kilkadziesiąt metrów przystanek autobusowy Niemodlińska-Szkoła w kierunku miasta. Tam i na przystanku Niemodlińska-Koszyka autobusy nie zjeżdżają do zatoczek, lecz zatrzymują się wzdłuż nowo otwartego pasa.

Zmiany spowodowały spore zamieszanie wśród zmotoryzowanych. Kierowcy, którzy chcą ominąć zamkniętą Wojska Polskiego przejeżdżają przez wąskie uliczki dzielnicy "malarzy".
Zbigniew Bahryj
Mieszkaniec

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 17:30 Mężczyzna, który uwiódł zakonnicę z DPS był zawodowcem? Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni Opolscy śledczy badając sprawę przywłaszczenia 400 tys. zł z konta dobrzeńskiego DPS odkryli, że Piotr K., który miał uwieść zakonnicę, w ten sam sposób wykor ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:00 Nyscy policjanci świętowali stulecie formacji. Nie zabrakło awansów i nagród Policjanci z powiatu nyskiego uczcili dziś (19.07) setną rocznicę powstania swojej formacji. Obchody w nyskim muzeum były okazją do podsumowania dotychczasowe ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:44 Uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tukiendorfa odbędą się w czwartek (25.07) Pogrzeb śp. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej, odbędzie się w czwartek (25.07) w opolskiej katedrze - poinformował Radio Opole Wojciech Najda, ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:35 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 16:30 Ciężkie maszyny zjechały na lotnisko. Ruszył Master Truck 2019 Blisko 1000 ciężarówek na stu hektarach - Tak w skrócie zapowiada się 15. zlot Master Truck, który rozpoczął się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Podczas trz ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:18 Opole: Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych. Zakup dofinansował PFRON 3 nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią do Opola. Samochody mają być przeznaczone dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kom ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:50 Wakacyjne remonty szkół. Ponad 13 milionów wyda na ten cel samorząd Opola Ponad 13 milionów złotych na remonty szkół wyda w tym roku samorząd Opola. To o milion więcej niż w 2018 roku. » więcej 2019-07-19, godz. 12:08 Zderzenie na DK 46 Ponad półtorej godziny trwały utrudnienia na drodze krajowej 46 na wysokości Malerzowic Wielkich. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Ni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »