Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 12:32 Autor: Witold Wośtak

"Manhattan" znika z krajobrazu Ozimka [ZDJĘCIA]

Rozbiórka "Manhattanu" w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Rozbiórka "Manhattanu" w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Trwają prace rozbiórkowe hutniczego biurowca w Ozimku. Historyczny "Manhattan" znika z panoramy miasta.
9-piętrowy budynek, należący do Huty Małapanew, stał nieużywany od kilku lat. W 2013 roku wyprowadzono z niego pracowników i wyłączono ogrzewanie. Utrzymanie tak dużego biurowca okazało się zbyt drogie. Poza tym "Manhattan", stojący w sąsiedztwie rzeki, nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Zapytaliśmy mieszkańców, czy będzie im brakować tego symbolu miasta. Większość uważa, że dla ludzi mieszkających w Ozimku od kilkudziesięciu lat "Manhattan" jest stałym punktem krajobrazu, symbolem i punktem odniesienia w Ozimku. Dwie kobiety zdają sobie jednak sprawę, że budynek musi zniknąć, bo zagraża mieszkańcom. Zdaniem jednego z mieszkańców, pozostawienie "Manhattanu" byłoby lepsze niż budowa kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego. Inny - obserwujący rozbiórkę nie żałuje tego budynku, skoro od lat stał on niewykorzystany i popadał w ruinę. Nazywa tę budowlę „pomnikiem komuny”.

Dodajmy, że "Manhattan" miał ponad 7700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
Mieszkańcy Ozimka

Wiadomości z regionu

2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej 2018-02-24, godz. 13:00 Uciekł z miejsca wypadku, jest poszukiwany przez policję Policja poszukuje sprawcy nocnego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Pużaka w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »