Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 12:32 Autor: Witold Wośtak

"Manhattan" znika z krajobrazu Ozimka [ZDJĘCIA]

Rozbiórka "Manhattanu" w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Rozbiórka "Manhattanu" w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Trwają prace rozbiórkowe hutniczego biurowca w Ozimku. Historyczny "Manhattan" znika z panoramy miasta.
9-piętrowy budynek, należący do Huty Małapanew, stał nieużywany od kilku lat. W 2013 roku wyprowadzono z niego pracowników i wyłączono ogrzewanie. Utrzymanie tak dużego biurowca okazało się zbyt drogie. Poza tym "Manhattan", stojący w sąsiedztwie rzeki, nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Zapytaliśmy mieszkańców, czy będzie im brakować tego symbolu miasta. Większość uważa, że dla ludzi mieszkających w Ozimku od kilkudziesięciu lat "Manhattan" jest stałym punktem krajobrazu, symbolem i punktem odniesienia w Ozimku. Dwie kobiety zdają sobie jednak sprawę, że budynek musi zniknąć, bo zagraża mieszkańcom. Zdaniem jednego z mieszkańców, pozostawienie "Manhattanu" byłoby lepsze niż budowa kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego. Inny - obserwujący rozbiórkę nie żałuje tego budynku, skoro od lat stał on niewykorzystany i popadał w ruinę. Nazywa tę budowlę „pomnikiem komuny”.

Dodajmy, że "Manhattan" miał ponad 7700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
Mieszkańcy Ozimka

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 12:40 Ponad 20 procent opolskich seniorów nie czuje się bezpiecznie w domu. Prelekcje i konferencja w Opolu Co piąta starsza osoba na Opolszczyźnie nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu - to wyniki badań prof. Anny Weissbrot-Koziarskiej z Uniwersytetu Opolski ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:30 Ojciec oskarżony o molestowanie seksualne córki. Najpierw uniewinniony, teraz sprawa zostanie ponownie zbadana Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Arturowi G., że w kwietniu 2015 roku doprowadził swoją 4-letnią córkę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sytua ... » więcej 2017-11-21, godz. 11:45 13 osób na ławie oskarżonych. Szajka dealerów narkotyków z Opola rozbita 13 osób zasiądzie na ławie oskarżonych w sprawie dotyczącej obrotu i sprzedaży amfetaminy w Opolu. Handel narkotykami w stolicy województwa miał być prowadzon ... » więcej 2017-11-21, godz. 11:15 Kolizja na opolskim odcinku autostrady. Samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic przed węzłem Opole-Zachód. Terenowy opel zjechał z jezdni, przebił się przez ogrodzenie i uderzył w drzewo. » więcej 2017-11-21, godz. 10:30 Paweł Kukiz i wojewoda o zmianach w ordynacji wyborczej. Dwie różne oceny - Nie podoba nam się znoszenie jednomandatowych okręgów wyborczych na poziomie gmin, czyli burmistrzów, wójtów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Strażacy przygotowani do działania w przypadku zagrożenia radiologicznego Strażacy z grupy chemicznej z Kędzierzyna-Koźla będą jeszcze lepiej przygotowani do udziału w akcjach ratowniczych, w których mogą być narażeni na działanie p ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Wypił alkohol, "poprawił" narkotykami i wsiadł za kółko. Wjechał w ogrodzenie i dachował Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 38-latka. Mężczyzna kierował osobowym audi mając ponad 2 promile alkoholu oraz będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjon ... » więcej 2017-11-21, godz. 08:30 W końcu wyremontowali drogę. Siedem lat po powodzi Po 7 latach od powodzi w końcu została naprawiona droga zniszczona przez wodę. Odcinek trasy powiatowej między Ciskiem a Sukowicami wyremontowano za pieniądze ... » więcej 2017-11-21, godz. 07:30 Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Pru ... » więcej 2017-11-21, godz. 06:00 Straż miejska pobierze próbki z pieca. Ciąg dalszy walki z zanieczyszczeniem powietrza Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla nie tylko będą zaglądać do palenisk, ale również pobiorą próbki popiołu. Ma to pomóc w walce z tymi, którzy w domowych p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »